Як виростити гливи на пеньках?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 1,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Як виростити гливи на пеньках
Виростити гливи не становить особливої праці. Я розповім, які умови необхідні для цього.

Заготовляю здорову деревину листяних порід: тополі, осики, яблуні, груші, горіха. Розпилюю її на пеньки висотою 30-40 см і діаметром не менше 18 см. На кожному обов’язково роблю позначки (маленькі зарубки) на зрізі, який перебував з боку крони. Кору видаляти не треба. По всій бічній поверхні пеньків просверливаю отвори діаметром 10-15 мм, глибиною 7-10 см на відстані 12-15 см один від одного. Замочую заготовки у воді в будь-якої ємності (ванні, бочці) протягом 2-3 днів. Свіжу деревину можна не замочувати.

Місце посадки

У тінистому вологому місці садової ділянки або городу (можна між кущами смородини, аґрусу і в малиннику) викопую лунки глибиною 15-20 см, по діаметру трохи більші, ніж пеньки. При цьому важливо дотримати відстань між лунками – 30-35 см. На дно кожної кладу зволожену тирсу (або дрібні стружки, солому) шаром 1-1,5 см. Поверх насипаю посадковий міцелій грибів шаром 1 см і ставлю пеньки карбами вгору. Це дуже важливо.

Місце посадки

Вирощування глив на пеньках

Справа в тому, що деревина має здатність вбирати воду тільки в напрямку від кореня до крони. І якщо пеньок буде стояти неправильно, вгору “корінням“, вбирати воду з ґрунту він не буде і дасть дуже маленький урожай грибів (всього один збір, а в суху погоду може і зовсім не бути).

Технологія вирощування гливи

Перед тим як ставити пеньки в лунку, заповнюю просвердлені в них отвори посадковим міцелієм і зовні закриваю воском або пробочками з вологої тирси. Замість отворів можна наробити надпілов, щілин і заповнювати точно так само.

Навколо встановлених в лунки пеньків ущільнюю грунт – утаптиваю ногами. Для економії площі дерев’яні заготовки можна ставити одну на одну16, підбираючи по діаметру. Кожну або всі разом накриваю на 2-3 тижні шматком чистої поліетиленової плівки, яку обов’язково попередньо перфорирую (проколюю) через 10-15 см цвяхом.

Для цієї мети можна використовувати чисті поліетиленові сумки або пакети – надягати їх на пеньки і закріплювати, щоб не злітали. Таке укриття захищає міцелій і деревину від висихання і сприяє кращому приживанню посадкової грибниці.

Технологія вирощування гливи

Глива, зростаюча на пні

Як доглядати за вешенками?

Таким способом висаджую гливу в травні – початку червня, щоб за теплий літній час грибниця добре розрослася в деревині. Догляд полягає в підтримці грунту навколо пеньків у вологому стані. Якщо погодні умови сприятливі, плодоношення починається у вересні-жовтні поточного року. При використанні якісного міцелію і певних штамів (сортів) урожай плодових тіл гливи збираю щорічно з квітня по листопад протягом 4-5 років в залежності від щільності деревини і діаметра пеньків.

Як бачите, виростити гливи на дачі не так вже й складно. Спробуйте – і вам напевно вдасться зібрати хороший урожай грибів.

Соціальні мережі

One thought on “Як виростити гливи на пеньках?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *