Як виростити гливи в городі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Як виростити гливи в городі
Щоб виростити гливи на власній ділянці, важливо правильно приготувати субстрат і посіяти в нього міцелій. Що ще важливо врахувати при зараженні пеньків міцелієм? Дізнайтесь із статті.

В якості субстрату можна використовувати житню і пшеничну солому (довгу або порізану), а також тирсу листяних порід, деревні обрізки. Багато вирощують гливи в мішках. Для цього використовують мішок з-під цукру, внутрішній прибирають, а верхній, щільний, наповнюють різаною зволоженою соломою разом з грибницею, а потім щільно зав’язують. В мішку необхідно зробити отвори для проростання грибниці.

Скільки отворів потрібно зробити в мішках?

Кількість зроблених отворів залежить від висоти та об’єму мішка. Наприклад, якщо мішок висотою 60 см, то для нього достатньо 12 отворів діаметром 1,5 см. Цього достатньо для сходів грибниці. Пізніше отвори кілька збільшують.

Скільки отворів потрібно зробити в мішках

Для вирощування грибів підійдуть будь-які поліетиленові мішки

Мішки можна розмістити у городі, однак для них підходить тінисте або закрите від вітру місце (наприклад, під деревами і кущами). Добрим місцем для розміщення мішків є теплиця, плівковий тунель, парник, однак обов’язково в тіні. Сходи грибниці з’являються при температурі 10-30C, а гриби ростуть при температурі 25C. В залежності від умов грибниця розростається протягом 2-3 місяців. Протягом 3-5 місяців гриби з’являються хвилеподібно з невеликими або великими проміжками.

Під час появи грибів слід створювати для них високу вологість повітря. Це найлегше зробити в теплиці або під плівкою з дугами.

Коли сіяти міцелій?

При осінньому посіві міцелію збір грибів починається в квітні і травні після зимівлі. Через 3-5 місяців солома повністю заповнюється грибницею, а гливи закінчують своє плодоношення. Починати посів можна з березня і продовжувати по жовтень включно. Мороз та сніг не заважають проростання грибів навесні.

Прибирання врожаю

З 10 кг сухої солом’яної різки можна отримати 3-7 кг грибів. Їх слід збирати (або відламувати) купками цілком, а не по одному капелюшку.

Прибирання врожаю

Гливи дають три хвилі врожаю, що загальний урожай у відповідному процентному співвідношенні – 70%, 20%, 10%

Корисні поради початківцям грибоводам

 

  • Купуйте грибницю на деревних брусочках. Однієї упаковки достатньо для 4-5 пеньків.
  • Пеньки повинні бути свіжозрізані (осика або тополя) завдовжки 50-60 см і діаметром до 30 см. При цьому кора пенька не повинна бути пошкоджена.
  • Засів грибниці проводьте на приготованих пеньках відразу, не відкладаючи на потім.
  • Найкращим місцем для установки пеньків буде північна сторона будинку.
  • Обов’язково регулярно поливайте гриби.

 

Корисні поради початківцям грибоводам

Найкраще вживати гливи в маринованому вигляді

Тепер ви знаєте, як вирощувати гриби гливи в домашніх умовах. Ця невибаглива культура відрізняється цікавою агротехнікою, а за складом вітамінів дуже схожа з м’ясними продуктами. Гливи можна використовувати в ролі доповнення до ситного обіду або легкої закуски.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *