Як виростити троянду з черешка: як укоренити живці та розмножити троянди своїми руками

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 3,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Перед тим як виростити троянду з черешка, уважно прочитайте цей посібник. Ми опишемо основні моменти таких процесів, як розмножити троянди живцями і як укоренити живці. Зеленими живцями успішно можна розмножувати плетисті, полуплетисті карликові сорти, а також поліантові троянди. А найголовніше ви отримаєте саме той вид троянди, які хотіли бачити на своїй присадибній ділянці.

Як укорінити живці троянд своїми руками

Для вкорінення живців троянд можна використовувати здерев’янілі і напіводеревіли стебла. Але більш ефективно використовувати напівздерев’янілі живці (літній живцювання). До зрізу живців потрібно приступати в ранкові або вечірні години. Нарізати живці із середньої частини полуодревесневших пагонів у стадії цвітіння. Жирові пагони не використовувати. Живці заготовляємо довжиною 12-15 см з 2-3 листочками. Заготівлі живців слід робити гостро заточеним інструментом. Зріз робити безпосередньо під вузлом, видаляючи нижній лист, який буде заважати при посадці. Для зменшення випаровування вологи листя вкорочуємо на 2/3 довжини. На черешку повинно бути 3-4 бруньки. Важливо перед посадкою живців потримати їх у розчині речовини стимулятора, для кращого вкорінення. Це може бути розчин гетероауксину або Біо-майстра. Якщо у вас їх немає, можна використати розчин меду (0,5 ч.л. на 1 склянку води) і додати кілька нарізаних листів живого дерева. Потримати в такому розчині близько години.

Як розмножити троянди живцями швидко і правильно

Розмножити троянди живцями можна досить швидко, протягом одного або двох сезонів. Для цього треба тільки знати певні правила. Особливе значення має місце і мікроклімат їх зростання. Для живців необхідно вибрати на ділянці таке місце, щоб не було потрапляння прямих сонячних променів, але і при цьому не було затінене. Найкраще живці вкорінюються в піску. Робимо в ґрунті лунку глибиною 10-15 см, наповнюємо родючої грунтовою сумішшю, а зверху 2-3 см. дрібного піску. Поливаємо і садимо живці так, щоб одна нирка була в землі. Глибина посадки повинна бути 1.5 – 2 см. Заглиблювати більше не варто, так як при такій глибині швидше йде утворення калюсу і коренів.

Потім для черешка підготуємо міні теплицю. Обрізаємо дно (краще не прозорою) пластикової пляшки з об’ємом півтора літри, і накриваємо їй наш держак, обжимаем землю навколо пляшки. І дуже важливий момент! Поливати слід кожен день, не відкриваючи пляшки. Як тільки з’являться перші справжні листочки, то у пляшці можна відкрити пробку. Перші підживлення краще проводити рідкими добривами, курячим послідом 1:20 або коров’яком 1:10. Пляшку можна буде зняти на наступну весну, тому що рослині потрібно перезимувати, а це буде додатковим укриттям. А на постійне місце ви його вже висадіть разом з грудкою землі.

Вирощувати власні корені розі краще вдається на легкій добре дренованим родючому грунті, обробленої на глибину до 40 див. Тільки в такому грунті розвивається потужна коренева система, від якої залежить їх ріст, цвітіння і зимостійкість. Якщо у вас важка глинистий грунт, внесіть пісок і компост. На піщані грунту органічні добрива і дернову землю. А краще вибрати місце добре освітлене і захищене від вітру. На одному місці троянди ростуть багато років, тому необхідно перед посадкою грунт добре заправити добривами на один квадратний метр 6-8 кілограмів перегною, склянка деревної золи, 20 грам суперфосфату і 30 грамів калійної солі.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *