Як зберегти врожай цибулі дощовим літом

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Як зберегти врожай цибулі дощовим літом

Цибуля ріпка – ходовий овоч. Його завжди потрібно багато. Щороку обов’язково потрібно посадити кілька грядок так, щоб і влітку можна було висмикнути молоду цибулину на салат, і на зиму зберегти побільше.

Якщо літо видалося дощовим. Потрібно серйозно подбати про збереження врожаю. У період зростання цибулю спокійно переносить сиру погоду. Зелене пір’ячко стають лише більше і соковитіше. Але, коли починає формуватися цибулина і стебло припиняє зростання, надлишок вологи приносить масу проблем.

Чим же загрожує луку дощове літо?

  • Зелена маса продовжує наростати, а цибулина так і залишається недорозвиненою. У рослин часто немає вираженого переходу від цибулини до стебла. Шийка у такого лука товста і соковита.
  • З’являються різні грибкові захворювання. У такий рік цибуля може страждати несправжньою борошнистою росою – по листю розповзаються сіруваті плями. Якщо в такій ситуації не вжити заходів, рослини починають гнити.
  • Коріння у вологій землі не відмирають і теж можуть згнити.

Цибулини, які виросли у вологому середовищі, неможливо зберегти до зими. Вражений гнилизною, з неотмершим стеблом і корінням – така цибуля не пролежить і місяця. Щоб зберегти врожай, потрібно вживати термінових заходів.

При посадці сіянки встромляють цибулинки зовсім неглибоко

Насамперед, цибулю не рекомендується саджати на плоскій грядці. Завжди робити піднесені грядки і вже на них висаджувати сіянку в один або два ряди. Таким чином, самі цибулини знаходяться в сухості, а коріння отримують потрібну вологу.

При посадці сіянки встромляють цибулинки зовсім неглибоко – верхівка знаходиться врівень з землею. Коли рослини виростають, цибулина виявляється наполовину на поверхні і добре провітрюється. Такий прийом зменшує шанси загнивання. Вільний рух повітря серед грядок взагалі відіграє велику роль.

Від всіляких грибкових захворювань добре допомагає і обприскування спеціальними препаратами. Причому краще зробити це кілька разів для профілактики, ніж обробляти вже хворі рослини. Якщо до збору врожаю ще далеко, можна використовувати бордоську рідину або розчин мідного купоросу. Але після цього не можна застосовувати в їжу ні пір’я, ні саму цибулю протягом трьох тижнів.

Обробляти цибулю можна і сучасними протигрибковими препаратами. Зазвичай в інструкції вказано, через який час цибулини можна їсти. Якщо профілактичне обприскування, то вистачить двох разів за літо – на початку росту і в період формування цибулин. Якщо ж грибок вже поширився, доведеться робити обробки щотижня.

Щоб бадилля швидше засохло, цибулю підкопують. Робити це зручніше вилами. Їх встромляють біля рослини і як би викопують, але не до кінця. Цибуля залишається в землі на грядці, але коренева система порушується і бадилля відмирає набагато швидше.

Щоб бадилля швидше засохло, цибулю підкопують

Важливо не затягувати з прибиранням. Прибирати цибулю краще в суху погоду, але якщо дощі йдуть безперервно, краще не чекати сонячних днів, а зайнятися цим швидше.

Викопаному луку обрізають корінці і бадилля. Цибулю з товстої шийкою відкладають, вона не буде довго зберігатися. Гнилі цибулини викидають, до речі, їх не можна використовувати для компостної купи, щоб не поширювати заразу.

Всі заходи з порятунку врожаю коротко зводяться до таких пунктів:

  • високі грядки;
  • максимальне провітрювання в період росту;
  • обприскування препаратами проти грибка;
  • підкапування цибулин;
  • своєчасне збирання врожаю.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете врятувати врожай цибулі навіть дощовим літом.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *