Як збільшити врожай полуниці в два рази – секрети садівників

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Как увеличить урожай клубники

Вважається, що на врожайність великоплідної суниці більшою мірою впливає погода. Однак це не єдиний фактор. Набагато важливіше якість посадкового матеріалу, місце і строки посадки.

Садова суниця (полуниця) є однією з найпопулярніших культур, яку щорічно вирощують тисячі дачників. На жаль, не всі вони до кінця сезону отримують багатий урожай. Це викликано тим, що на етапі посадки і вирощування допускаються численні помилки, пов’язані з невірним вибором посадкового матеріалу і добрив.

Вимоги до грунту

Від характеристик грунту залежить, чи буде високим урожай садової суниці (полуниці). Визначте, чи відповідає ваша ділянка зазначеним вимогам:

 • на ділянку має потрапляти достатня кількість сонячного світла;
 • грунт не повинен бути кислим;
 • він повинен бути родючим.

Не висаджуйте великоплідну суницю після томатів і картоплі. Суниця може стати жертвою тих же захворювань, що вражають дані культури.

Пересадка полуниці

Перед посадкою розсаду тримають 5 днів у прохолодному місці

Приблизно за місяць до посадки полуниці в грунт слід внести комплексне добриво. Склад його може бути таким: 1,5-2 ст. л. подвійного суперфосфату, 1 ст. л. хлористого калію і відро перегною на 1 кв. м площі. Через 2-3 тижні, коли грунт ущільниться, можна приступати до висадки саджанців.

Коли висаджувати?

Щоб у наступному році зібрати багатий урожай, садову суницю слід висаджувати в строго визначені терміни. Оптимальний час для висадки – з кінця липня до кінця першої декади серпня. При весняній посадці в поточному році отримаєте лише пару ягід.

Висаджувати кущик потрібно в невелику ямку з грудкою землі. При цьому стежите, щоб сердечко (місце, звідки у полуниці ростуть листя) було на рівні грунту – не вище і не нижче. При такій посадці рослина добре вкорениться. Кущики садової суниці (полуниці) садять на відстані 10-15 см один від одного.

Найзручніше вирощувати полуницю дворядковим стрічковим способом. Суть його в тому, що саджанці розташовують у так званих стрічках, які складаються з двох рядів. Відстань між рядами 40-50 см, а між стрічками – 70-80 см.

Дворядковий стрічковий спосіб

Дворядковий стрічковий спосіб найбільш ефективний для вирощування полуниці

Перед висадкою саджанці полуниці слід знезаразити в розчині мідного купоросу (з розрахунку 100 г препарату на 10 л води) протягом 3-5 хвилин, а потім ретельно промити водою.

Як поливати садову суницю?

Основне, що потрібно садовій суниці (полуниці) – це полив. Без нього про багатий врожай можна тільки мріяти. Але і перестаратися з поливом не варто – ягоди почнуть загнивати.

Частота поливу визначається наступним чином – якщо грунт розсипається в руках, то потрібно негайно полити рослину. Якщо грунт злегка прилипає до рук – поливати не варто. Занадто сира земля шкідлива для полуниці. Тому навіть у період інтенсивного росту її слід поливати не частіше 1 рази в тиждень. Під час дозрівання плодів частоту поливів слід збільшити до 1 разу на 5 днів. Витрата води – 0,5-0,7 л на одну рослину.

суниця

У посуху полив здійснюється через 3-4 дні під корінь рослини

Мульча – найкращий спосіб зберегти вологу

Якщо грядка вкрита чорною плівкою, суницю потрібно висаджувати на гребені. Мульча такого типу зберігає вологу і не допускає зростання бур’янів. Втім, у разі рясних дощів вона ж стане причиною загибелі врожаю через що утворилися на поверхні калюж.

Надійною “ковдрою” посадок є чорний спанбонд. Цей матеріал призначений спеціально для вирощування полуниці. На відміну від звичайної поліетиленової плівки він дозволяє корінню дихати. Крім того, чорний спанбонд має ще ряд плюсів:

 • утримує вологу;
 • сприяє кращому прогріванню ґрунту;
 • перешкоджає росту бур’янів;
 • зберігає ягоди чистими.

Однак якщо тривалий час стоїть спека, під чорним спанбондом полуниця зачахне швидше, ніж під яким-небудь іншим укривним матеріалом (чорна плівка, солома).

Невелика кількість бур’янів на грядці, як не дивно, не погубить садову суницю і допоможе їй легше перенести спеку.

Підгодівля суниці садової

За літо великоплідну суницю підгодовують мінімум 4 рази. Вносять, як правило, комплексні добрива (фосфор, азот, калій і мікроелементи). Роблять це таким чином:

 • першу підгодівлю проводять навесні, коли рослини йдуть у ріст. Для цього використовують  коров’як, що перебродив або пташиний послід. Коров’як розбавляють водою в співвідношенні 1:10, сирий пташиний послід у співвідношенні 1:10, а сухий – 1:20. Під кожен кущ виливають 1 л суміші. У неї за бажанням додають сечовину і золу з розрахунку 1 сірникову коробку сечовини і 0,5 склянки золи на 10 л води;
 • другу підгодівлю проводять на етапі утворення квіток (період бутонізації). В грунт вносять перепрілий коров’як або пташиний послід, додаючи на кожні 10 л води 1 сірникову коробку сечовини і мікроелементи;
 • третю підгодівлю проводять перед цвітінням (вносять 1 л коров’яку);
 • в четвертий раз суницю великоплідну підгодовують в середині серпня, вносячи чергову порцію розчину коров’яку (1:10) або пташиного посліду (1:10 або 1:20), але на цей раз обов’язково додаючи на кожні 10 л півсклянки золи.
Садова суниця на ділянці

Полуниця любить сонце, але може рости і в тіні

У період закладки врожаю потрібно підгодувати рослини калієм. Його вносять як основне добриво з розрахунку 4-8 г на 1 кв. м).

Якщо ви все зробите правильно, то багатий урожай солодкого і великої полуниці, вам забезпечений.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *