Як зібрати 2 урожаю з однієї грядки за сезон?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як зібрати 2 урожаю з однієї грядки за сезон?

Щоб отримати кілька врожаїв за один сезон, важливо знати, які культури можна чергувати на одній грядці, а також тривалість вегетативного періоду кожної рослини.

Всі овочі і садову суницю вирощую на грядках шириною 90-100 см, відстань між якими 50-60 см. Розташування грядок не міняю вже багато років, а просто щорічно розміщую на них різні культури з урахуванням сівозміни.

Кілька врожаїв вдається знімати завдяки поєднаним посадкам і повторних посівах. Так земля “працює” більш ефективно, стає простіше чергувати майданчики під різні овочі, що покращує структуру грунту і оздоровлює весь ділянка в цілому. Помітив, що багато овочі дають великі врожаї в сусідстві з певними культурами, тому завжди розміщую їх поруч.

При посіві моркви (як варіант – пастернаку, буряка, корінь петрушки) додаю в борозенки через кожні 50 см по 1-2 насіння редиски (маячковая посадка). Коренеплоди один одному зовсім не заважають, а оскільки редис, на відміну від моркви, сходить швидко, то він позначає рядки. Грядку стає легше прополювати.

Як зібрати 2 урожаю з однієї грядки за сезон?

Залишився з основної площадки цибулю-сіянку висаджую по краях грядок з полуницею, морквою, буряком, пастернаком, навколо кущів смородини, яблунь.

Восени частина часнику саджу по краях грядок, між кущами садової суниці, навколо смородини, яблунь. В пристовбурних колах яблунь селю часник, цибулю-ріпку, редис, салат і шпинат. Між кущами смородини і молодими яблоньками вирощую картоплю і томати.

Протягом сезону обов’язково роблю повторні посіви, щоб не пустувало місце, що звільнилося з-під більш ранніх рослин. Можна, звичайно, дотримуватися і інших варіантів чергування культур, в залежності від індивідуальних потреб і з урахуванням місцевого клімату.

Чергування культур на одній грядці за сезон
Попередник Культура після його прибирання
Рання картопля Редис, салат (наприкінці липня – початку серпня)
Яка відплодоносила стара садова суниця (полуниця) Ріпа, редька, дайкон (в середині липня)
Часник, ріпчаста цибуля Салат, молода полуниця (у серпні)
Редис ранній Томати, капуста, огірки, кабачки, картопля, салат (на початку червня)
Редис (2 грядки) В середині травня між рядами зростаючого редису можна посіяти кукурудзу, а між грядками редиски – огірки, батоги яких в червні розростаються на звільненому після збирання редиски місці.
Рання картопля По обидві сторони від грядок кавунів, кабачків або динь, щоб після збирання картоплі (у липні) звільнилося місце під ці розростаються культури.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *