Як зробити довговічну доріжку з каменю?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Як зробити довговічну доріжку з каменю?

Вибираючи матеріал для довговічної садової доріжки, варто звернути увагу на натуральний камінь. Кам’яні доріжки ідеально підходять до будь-якого стилю ландшафтного дизайну. Крім того, матеріал для їх створення можна знайти буквально під ногами.

Кам’яні доріжки повинні бути не тільки красивими, але і здатними витримувати великі навантаження. Тому товщина каменю не може бути менше 7 див.

Укладаючи широку доріжку, обов’язково враховуємо сполучуваність каміння розміром, фактурою і кольором. Прекрасно поєднується плитняк, велика галька, гранітна та базальтова бруківка.

Тонкощі укладання

 • Приступаючи до будівництва доріжки, весь камінь сортуємо за формою, розміром і кольором.
 • Прокладаємо контури майбутньої доріжки з допомогою білизняний мотузки і дерев’яних кілочків прямо на ділянці. Після цього лопатою знімаємо шар дерну товщиною 15-20 см по довжині і ширині контуру.

Як зробити довговічну доріжку з каменю?

 • Щоб між камінням не проростали бур’яни, утворену канавку вистилаємо спеціальним волокном – геотекстилем.
 • Якщо кам’яна доріжка повинна підніматися над землею, з дощок споруджуємо опалубку.
 • З щебеню, битої цегли або гравію з піском робимо “подушку” товщиною 20-30 см Гарненько її утрамбовуємо і поливаємо водою. Зверху укладаємо шар піску завтовшки 5 см і ще раз утрамбовуємо. Від якості “подушки” буде залежати довговічність доріжки.

Як зробити довговічну доріжку з каменю?

 • Наступний етап – приготування бетонного розчину з 1 частини цементу і 2-3 частин крупного піску. Додаємо воду і розмішуємо до однорідного стану. Консистенція розчину повинна нагадувати густу сметану. Його викладаємо шаром 10-15 см на пісок, формуючи не дуже великий ділянку, щоб бетон не застигав раніше часу.
 • В бетонний розчин у певному порядку, комбінуючи матеріал за формою і кольором, вдавлюємо камені гладкою стороною вгору, намагаючись створити рівну поверхню. В першу чергу викладаємо камені великого розміру, потім поменше, зовсім дрібними заповнюємо великі щілини. Після цього переходимо до наступної ділянки доріжки.

Як зробити довговічну доріжку з каменю?

 • Коли камені покладені повністю, доріжку засипаємо піском, щоб заповнити щілини. Залишки піску видаляємо мітлою.

Як зробити довговічну доріжку з каменю?

 • Готуємо рідкий бетонний розчин з цементу й піску(1:3). Води додаємо стільки, щоб консистенція розчину нагадувала рідку сметану.
 • Всі щілини між каменями заливаємо цим розчином.

Як зробити довговічну доріжку з каменю?

 • Чекаємо кілька днів, щоб бетон добре застиг (по доріжці не ходимо). Кам’яну доріжку, покладену на бетонний розчин, для більшої міцності раз в день поливаємо водою протягом 2-3 тижнів.

Як зробити довговічну доріжку з каменю?
Нічого складного в будівництві кам’яної доріжки немає. Спорудити її під силу навіть тим, хто далекий від тонкощів будівництва.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *