Як зробити в будинку дерев’яні сходи?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Як зробити в будинку дерев'яні сходи?

Багато заміських будинків обладнані драбинами, одна виходить на другий поверх, інша − в мансарду або підвал. Як зробити сходи самостійно, заощадивши гроші? Як зробити цей атрибут дачного інтер’єру красивим і зручним?

Проектуємо

Перед початком роботи потрібно спроектувати майбутню споруду. При розрахунках потрібно враховувати розташування сходів і планування будинку. Потрібно визначитися з довжиною, шириною і висотою, а також з розмірами підсходинок і сходинок сходів.

Кращий матеріал для такої роботи – деревина бука або дуба, ці породи стійкі до стирання і довговічні. Але вони досить дорогі, тому можна використовувати й іншу доступну деревину.

Додатково буде потрібно вивчити основи будівельних норм і правил – без цього не варто братися за роботу.

Проект сходів можна накреслити самостійно або використовувати спеціальні програми на комп’ютері. Введіть необхідні виміри, і програма наочно покаже краще розташування сходів на заданій площі, враховуючи її дизайн і конструкцію.

Визначаємося з типом сходів

Прямі сходи буде дуже зручні у використанні, але її складніше встановити. Гвинтовий варіант є повною протилежністю – установка дуже легка, але незручності можуть виникнути при експлуатації. Модульні сходи складаються з окремих частин, які кріпляться між собою. Цей варіант прекрасно підійде для будинків з обмеженим простором, займаючи менше місця, ніж класичний варіант. Традиційні сходи – найбільш популярний варіант для дачного будинку.

Чим ширше сходи, тим зручніше і безпечніше ними користуватися. Враховуйте це у своєму проекті.

Вибираємо матеріали

Виготовимо класичну сходи, для якої потрібно мінімум матеріалів, а саме:

  • бруски, сходинки, підсходинки товщиною більше 40 мм;
  • брус товщиною 50 мм;
  • саморізи;
  • шуруповерт або викрутка;
  • шило;
  • шканти;
  • дриль і свердла;
  • металеві куточки.

Брус, саморізи і шканты можна замовити в будь-якому спеціалізованому магазині. Дриль при необхідності позичити в сусіда, а шуруповерт можна замінити простою викруткою.

Дерев'яні сходи в будинку

Споруджуємо сходи

Після проектування, пошуку потрібних інструментів і матеріалів можна сміливо приступати до будівництва.

1 етап. Встановіть тятиви за розробленим раніше планом і прикріпіть їх спочатку до підлоги, а потім − до перекриття. Найкраще зробити сходи біля стіни, в такому випадку тятиви потрібно закріпити в кількох місцях. Ступені прикріпіть металевими куточками і одночасно нанесіть розмітку на тятиви з косоурах. Потім за допомогою клею і шурупів поставте ступені строго по розмітці і закріпіть − вони повинні бути встановлені чітко горизонтально.

Попередньо зробіть шилом отвір, закріпіть там саморіз і вкрутіть його викруткою або шуруповертом. Після цього розташуйте подступенки вертикально до сходів і добре проклейте всі стики.

2 етап. Встановіть перила. Радимо їх придбати, адже самостійне виготовлення балясин − дуже трудомісткий процес. Прикріпіть стовп до підлоги, а балясини встановіть на тятиву з допомогою шкантів, попередньо роблячи під них отвори дрилем, з розміром свердла 8 мм. Потім прикріпіть до стовпів поручні так, щоб нижній і верхній краї дивилися на стіну. Стовпи повинні бути максимально міцними, від цього залежить надійність всієї конструкції.

3 етап. На завершення обробіть всі елементи лаком, морилкою або фарбою. Завдяки цій процедурі сходи стане максимально міцною і прослужить довше.

Використовуйте лакове покриття, воно допоможе зберегти красу дерева. Також це захистить сходи від шкідників і гниття, а вас − від скреготливих звуків.

Спроектувати, зробити і поставити дерев’яну драбину не так складно, якщо поставитися до цієї справи з належною увагою. Найважливіше в усьому процесі − це правильне проектування і складання розрахунків.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *