Як зробити вентиляцію в підвалі своїми руками

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Багато власників автомобілів вважають, що гараж необхідний тільки для того, щоб уберегти транспортний засіб від зазіхань грабіжників і хуліганів.

На практиці цей аргумент вважається лише малою часткою тих якостей, якими володіє гараж. Найголовнішим якістю гаража вважається захист кузова автомобіля від впливу навколишнього середовища.

Який потрібен гараж

Пристрої віконця для вентиляції

Пристрої віконця для вентиляції

Для збереження автомобіля потрібен не просто гараж, а правильно обладнане приміщення, в якому якісно виконана вентиляція гаража з підвалом.

У багатьох дворах поверхових будинків можна зустріти металеві гаражі, які в серед фахівців називаються холодними.

Такі гаражі не в змозі належним чином забезпечити збереження транспортного засобу.

Звичайно, якщо порівнювати з вулицею, то металевий гараж має деякий збережений ефект. Але, саме в таких приміщеннях досить високий ступінь утворення конденсату, який може виявитися страшніше проливного дощу.

Металевий гараж є замкнутим простором великого обсягу. Відповідно і конденсату в великому приміщенні збирається більше, ніж в малому. Конденсат утворюється через різке зниження температури навколишнього середовища.

Для того, щоб уникнути таких клопотів, необхідно виконати якісну вентиляцію будь-якого гаража. Ось тільки мало хто з автолюбителів прислухається до подібних порад. Саме з цієї причини їх транспортні засоби не перебувають в належному стані.

організація продуху

Використання обігріву в такому гаражі сприятливо впливає на кузов автомобіля, але, навіть при наявності обігрівальної системи, вентиляція приміщення все одно необхідна.

Підвальне приміщення

Таке поняття, як вентиляція гаража з робочим підвалом, відноситься до тих приміщень, які мають у своєму розпорядженні оглядовою ямою. Саме такі гаражі в зимову пору року вважаються проблемними. Як відомо, температура грунту в будь-який час року зберігається на одному рівні.

Середня температура грунту на глибині півтора метра становить від пяти до десяти градусів Цельсія. Якщо гараж обладнаний оглядовою ямою, яку можна сміливо вважати підвалом, то температура в цій ямі буде дорівнює температурі грунту. А ось повітря в самому гаражі буде значно холодніше.

Так як тепле повітря має властивість підняття вгору, то в холодний гараж буде надходити тепле повітря з підвального приміщення.

Вентилятор для примусової вентиляції

Вентилятор для примусової вентиляції

Можна подумати, що це добре. Але насправді це не зовсім так. Тепле повітря з підвального приміщення містить досить велику кількість вологих частинок.

Коли ці частинки виявляються в холодному приміщенні, вони осідають на будь-яку поверхню. Цей процес і називається конденсацією повітря.

Таким чином, зберігається в гаражі автомобіль буде постійно утримуватися в приміщенні з підвищеною вологістю, що вкрай негативно позначиться на його стані. Саме з цієї причини необхідно організувати таку акцію, як вентиляція підвалу гаража.

Така ж ситуація відбувається і в опалювальному гаражі без підвального приміщення. Холодне повітря з вулиці проникає в приміщення теплого гаража.

При цьому холодне повітря насичується частками вологи і осідає на поверхню. Наявність вентиляції дозволить насиченому вологою повітря виходити з приміщення назад на вулицю.

Корисні якості

Вентиляційна система в гаражному приміщенні носить не тільки функцію вивітрювання вологого повітря.

У кожному гаражі містяться токсичні пари. Такі пари зявляються:

  • Від вихлопних газів автомобіля;
  • Парів автомобільного палива;
  • Парів мастил;
  • Парів розчинників, які часто зберігаються в гаражі.

Відсутність вентиляції в гаражі змушує всі ці пари затримуватися в приміщенні гаража. Згодом токсичні частинки осідають на будь-які поверхні, і господареві автомобіля доводиться постійно дихати брудним повітрям.

Такий стан справ не кращим чином впливає на стан здоровя людини. Вентиляційна система допомагає провітрювати приміщення гаража, видаляючи при цьому шкідливі токсичні частки в повітрі.

При цьому необхідно зазначити, що правильна вентиляція підвалу, сприяє більш тривалому зберіганню овочів і збереження самої конструкції.

Вентиляція підвального приміщення

Підвал в будинку

Підвал в будинку

З усього перерахованого випливає, що кожен гараж повинен бути забезпечений вентиляційною системою, яка складається з подачі та відведення.

Припливом називається можливість повітря з вулиці проникати в приміщення гаража.

Витяжка призначена для того, щоб нагодований вологою і забрудненими частинками повітря віддалявся назад в навколишній простір.

Така система вентиляції називається припливно-витяжної. Такі вентиляційні системи діляться на природні і примусові.

Природні системи вентиляції працюють за рахунок утворення природної тяги при нагріванні холодного повітря. Така тяга досить невелика, що призводить до неякісної вентиляційної системи гаражного приміщення.

Примусова система вентиляції працює за рахунок допоміжного обладнання (вентилятора). Такі системи вентиляції вважаються набагато ефективніше природних.

Перераховані системи вентиляції вважаються найпоширенішими і економними. Досить рідко можна зустріти професійні вентиляційні системи, які обладнані в гаражі.

Найчастіше такі випадки зустрічаються в гаражах, які знаходяться в цокольній частині або займають перший поверх житлового будинку.

В організації такої дії, як установка системи вентиляції підвалу в гаражі, можна застосувати наступну технологію.

При будівництві гаража використовується перетин цегляної кладки в одну цеглину. В ідеальному варіанті можна використовувати спеціальні пустотілі блоки або цеглу, які укладаються на бічну грань.

примусова вентиляція

примусова вентиляція

Наявність декількох таких блоків або цегли в стінах гаража забезпечить природну вентиляцію найпростішого способу виконання.

Наскільки дієвою виявляється така вентиляція судити не варто. По-перше, хоч як-небудь, але провітрюватися приміщення все ж буде. А по-друге, цей спосіб облаштування гаража вентиляційною системою вважається найпростішим і економним.

Такі блоки і цеглу, які мають спеціальні порожнечі, досить часто стають способом проникнення в гаражне приміщення гризунів і невеликих птахів, які можуть завдати шкоди автомобілю або його дорогим запчастинах.

Щоб перекрити доступ живності в приміщення гаража, великі отвори у вентиляційних цеглинах закривають металевою сіткою. Така сітка не дозволить птахам і гризунам проникнути всередину гаражного приміщення, але і не перекриє доступ свіжого повітря.

Більш дієві системи вентиляції

Вентиляція в гаражі

Вентиляція в гаражі – обовязкова умова

Для того, щоб організувати досить якісну систему вентиляції в гаражі, необхідно створити всі необхідні умови.

Для цього внизу однієї стіни встановлюється труба з будь-якого матеріалу. Діаметр такої труби не повинен бути менше десяти сантиметрів.

На протилежній стіні на висоті близько півтора метрів встановлюється інша труба схожого діаметру.

Таким чином, через трубу, яка розташована внизу стіни, в гараж буде надходити свіже повітря з вулиці. Увібравши в себе максимальну кількість вологи і нагрівшись при цьому за допомогою природної вентиляції, це повітря вийде через трубу в протилежній стіні.

Так як вона розташована вгорі стіни, теплого повітря буде простіше залишити приміщення.

У тому випадку, якщо приміщення гаража досить великих розмірів, таке трапляється при будівництві гаража під мікроавтобуси та інші габаритні автомобілі, необхідно робити таку вентиляційну систему примусового характеру.

Зробити таку установку своїми руками можна за допомогою спеціального вентилятора, який монтується на витяжну трубу зсередини гаража.Такое пристрій дозволяє організувати ефективну роботу за будь-яких погодних умовах. Таким же чином може бути реалізовано вентилювання підвалу.

Утворення конденсату

Утворення конденсату – вірна ознака неправильно працюючої вентиляції

Таким чином, обладнання будь-якого гаража вентиляційною системою просто необхідно. Це допоможе вберегти автомобіль від передчасної корозії металу, а його власника від впливу токсичних речовин, яких в гаражі досить велика кількість.

При наявності в гаражі підвального приміщення зробити вентиляцію в підвалі своїми руками в такому випадку просто необхідно.

При влаштуванні вентиляції в гаражному приміщенні або підвалі не варто забувати про можливість проникнення гризунів через вентиляційні отвори.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *