Як зробити з цегли мангал

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Для організації гарного пікніка у себе вдома, не вистачає тільки хорошого мангала. Щоб зробити мангал з цегли самому потрібно мати хоч якісь базові знання в області кладки цегли.

Мангал з цегли можна зробити за декількома методиками. Спробуємо розглянути їх.

Найпростіша конструкція мангала

Найпростіша конструкція мангала

Найпростіша конструкція мангала

Весь процес влаштування мангала складається з декількох етапів.

Першим кроком потрібно визначитися з його розмірами. Розміри потрібно вибирати виходячи з розмаху свят.

Після визначення розмірів, потрібно вибрати місце для пристрою мангала. Так як мангал буде стаціонарним, тобто перенести його потім стане просто неможливо, то і місце потрібно вибирати підходяще.

Після визначення місцевості починаємо копати там котлован для заливки фундаменту. Оскільки яма потрібна не дуже великий, то і копати доведеться теж самому.

До речі, середні розміри котловану рівні 1,5 метра в довжину і приблизно метр в ширину. Глибина котловану повинна бути більшою півметра.

На дно котловану потрібно укласти шар будівельного крупнозернистого піску. Його необхідно пролити великою кількістю води, щоб пісок утрамбований. Далі потрібно поставити опалубку. Опалубку під такий маленький фундамент можна зробити просто з фанери. Причому листи фанери можна навіть не збивати між собою.

Після влаштування опалубки, можна приступати до армуванню фундаменту.

Для цього застосовується два шари арматурної сітки. Ширина комірки може бути різною, але оптимальною вважається сітка з шириною осередки в 10 сантиметрів.

Два шару потрібно скріпити вертикальними стійками між собою. Це потрібно для того, щоб зробити арматурний каркас, який потім просто потрібно опустити в опалубку і залити бетоном. Вертикальні стійки готуються також з арматури.

Після виготовлення каркаса, як уже було сказано, його опускають в опалубку і заливають бетоном.

Після цього бетон залишають набирати міцність.

За час повного застигання бетону, починаємо готувати цеглу для кладки. У процес підготовки в більшості своїй входить зняття фасок у цегли, якщо це необхідно для декоративної кладки.

Після того, як фундамент застиг, потрібно його гідроізолювати. Гідроізолюючим матеріалом може бути що завгодно, починаючи від звичайної смоли і закінчуючи гідроізолюючим матеріалом промислового виготовлення.

На цьому можна вважати процес влаштування фундаменту завершеним. Можна приступати до наступного кроку, який полягає в кладці цегли.

Мангал і барбекю

Мангал і барбекю

Оскільки мангал – це предмет, який працює за принципом відкритого вогню, то не важко припустити, що він буде нагріватися до значних температур. По цьому, можна з упевненістю говорити про необхідність придбання вогнетривкої цегли і жаростійкої суміші.

Якщо викласти мангал із звичайної цеглини на звичайний цементний розчин, то довго він не прослужить.

Вогнетривку цеглу має ті ж розміри, що звичайний цегла. Тому спочатку викладаємо пять-шість повних рядів по контуру, а потім робимо два ряди перекриття по куту. Таким чином, до цих двох рядів повинно вийти щось на зразок П-образного забору. Після двох рядів з того боку, де кладки не було, тепер зявляється зверху планка в два ряди цегли.

Це простір, який утворився всередині, використовується для зберігання дров, а верхня площа – для того, щоб продовжити кладку. А в останні три ряди цегли цієї кладки вставляємо ємність з нержавіючої сталі, яка власне і буде мангалом.

Після того, як кладка закінчена, потрібно провести завершальні роботи. Такі роботи мають на увазі шліфування цегли, доопрацювання та декорування швів, або просто облицювання поверхні мангала плиткою.

Мангал під навісом

Починається все з етапу розмітки. Розмітку проводимо за допомогою кілочків і шнура. Потім по цій розмітці починаємо рити траншею. Глибина закладки фундаменту дорівнює приблизно 25 сантиметрів. Далі в саму траншею починаємо класти арматуру, тобто виготовлений заздалегідь арматурний каркас. Після армування заливаємо бетон шаром в 15-20 сантиметрів.

Після повного застигання бетону починаємо влаштовувати цоколь. Цоколь краще розділити на три відділи, які будуть виконувати наступні функції:

 • Перший відділ для дров;
 • Другий відділ під дрова;
 • Третій відділ для обладнання шафки;

Стіни можна класти, як з цегли, так і з блоків. Рівність стін перевіряється схилом і рівнем.

Далі за допомогою пристрою опалубки і її армування, починаємо влаштовувати арку, яка буде підставою для вогнища. На це підстава, щоб воно не згорить, кладемо вогнетривку цеглу, який потрібно викладати трьома або більше рядами. При цьому цеглини потрібно викладати не один на одного, а трохи зміщуючи їх, щоб потім на ці підступи можна було встановити решітки.

Пол навколо мангала можна обробити будь-яким вогнетривким матеріалом, тобто можна цементом, можна оцинкованою бляхою, а можна і бутовим каменем.

Далі влаштовують навіс для мангала. Його роблять з дощок і брусів. Його покриття можна робити з черепиці, або шиферу.

При влаштуванні навісу, слід памятати, що мінімальна відстань від деревяних елементів до вогню повинно бути півтора метра.

При влаштуванні мангала можна виділити деякі нюанси:

 • Якщо мангал без даху або навісу, то його слід захистити від природних опадів. Зробити це можна за допомогою будь-яких матеріалів, які здатні відштовхувати воду. Одним з таких матеріалів є акриловий лак.

Деякі поради по влаштуванню мангала:

 • Щоб мангал НЕ прогорів за один рік, його обробляють вогнетривким складом. Таким складом може стати жаростійкий лак або термостійкий просочення;
 • Якщо мангал влаштовується з розрахунку на те, що він буде постійно і інтенсивно використовуватися, то для швидкості приготування його постачають піддувалом, яке здатне забезпечити нормальний приплив повітря;
 • Димохід мангала роблять зі спеціальним вигином, щоб збільшити тягу;
 • Саму топку потрібно робити рівно по ширині шампура, щоб жар просто не йшов у повітря;

Визначаємо розміри мангала

Мангал – річ дуже індивідуальна. Тому робити його потрібно під ту людину, яка буде на ньому готувати.

Для зручності цієї самої готування мангал потрібно підігнати під себе. Для цього потрібно встати і зігнути руки в ліктях. Висота від підлоги до кистей буде оптимальною висотою мангала для даної людини.

Мангал своїми руками

Мангал своїми руками

Що стосується ширини мангалу, то вона визначається шириною шампура, який буде використовуватися для приготування на ньому мяса. Вважається, що оптимальним є шампур, на який вміщається близько восьми шматків мяса. Довжина такого шампура дорівнює приблизно 25 сантиметрів. Це означає, що ширина мангала повинна бути приблизно 30 сантиметрів.

Довжина мангала повинна бути не більше одного метра. При цьому на нього поміщається приблизно 10 шампурів.

Глибина мангала повинна бути приблизно в 10-20 сантиметрів.

Облаштування барбекю з казаном

Для пристрою барбекю потрібно закупити такі матеріали:

 • Цегла шамотна;
 • Суміш для кладки;
 • Кола з алмазним напиленням для різання цегли;
 • Чавун і казан;

Потрібно використовувати саме шамотна цегла, який просочений спеціальної вогнестійким просоченням. Таким чином, він витримує температуру в 350-400 градусів за Цельсієм.

Цегла потрібно різати болгаркою, дисками з алмазним напиленням.

Перекриття, на яке кладуть вугілля потрібно робити з листового металу. Товщина його повинна бути мінімум в пять міліметрів, але більше семи теж не потрібно.

Самі решітки можна зварити з металевого дроту.

Мангал з каменю і цегли

Для цього потрібно також заливати фундамент. Глибина закладки повинна бути трохи більше глибини промерзання грунту. На кутах цього фундаменту монтується арматура, яка стає в кути так, щоб після заливки арматура стирчала сантиметрів на 20.

Далі заливається бетон, тобто повністю влаштовується фундамент.

Нижня частина мангала робиться за допомогою опалубки і арматури, тобто, як фундамент. Ця нижня сторона повинна бути сантиметрів на 20 менше, ніж цей самий фундамент.

Часто для краси звід робиться аркою, тобто півколом. Для того щоб каменем або цеглою викласти таку форму, потрібно зробити фундамент під неї. Робити це можна за допомогою брусків. Зверху набивається фанера, потім все це обшивається листом металу. Метал потрібен тут тільки для того, щоб поверхня була гладкою і рівною. Тому замість нього можна набити лінолеум або будь-який інший рівний і гладкий матеріал.

Тепер, коли основа готова, можна приступати до кладки цегли або облицюванні камінням.

Барбекю під навісом

Барбекю під навісом

Кладка цегли або камей проводиться на звичайний цементний розчин.

Далі настає етап облаштування стільниці. Для її устаткування буде потрібно зробити опалубку. Робити опалубку можна з легкого матеріалу, тому що навантаження на неї буде не велика. В якості такого матеріалу підійде фанера.

Варто зазначити, що для більшої жорсткості і міцності конструкції, опалубку стільниці потрібно скріпити з опалубкою подстолья.

Отже, після повного застигання бетону і всієї іншої конструкції, тобто всіх елементів, починаємо викладати місце, в якому власне і будуть готуватися всі продукти – жаровню.

Топка, яку краще зробити прямокутної, викладають з червоної вогнетривкої цегли на глиняний розчин. Класти потрібно саме на глиняний розчин, а не на цементний. Глина по відношенню до цементу має більший коефіцієнт еластичності, тому при нагріванні вона не тріскається, а ось цемент тріскається. Можна використовувати і спеціальні жаростійкі суміші.

Перекриття потрібно робити з металевих куточків і того ж вогнетривкої цегли.

З кожним новим поруч ширина кладки повинна бути менше сантиметра на 2-3. В результаті димохід повинен складати приблизно 12 сантиметрів в довжину і стільки ж в ширину. Якщо зробити його ширше, то він буде просто більше тепла віддавати в навколишнє середовище, що менш економічно, ніж запропонований вище варіант.

Сам димар допускається викладати на цементний розчин. Зверху на димохід потрібно закріпити козирок з металу, підійде оцинкована жерсть.

До гідності такого мангала можна віднести його красу і надійність, а також довговічність. Позитивним є і те, що кожен може сам вибирати будь-яку форму кладки, тобто мангал з цегли може виходити якої завгодно форми – досить проявити тільки свою фантазію.

Недоліки такого мангала:

 • Мангал такого типу призначений для смаження тільки шашлику;
 • Такий мангал нагрівається і прогрівається нерівномірно;
 • Велика глибина закладки фундаменту, а як наслідок, великий обсяг проведених робіт;
 • Сама стільниця робиться з бетону, так як постійно піддається нагріванню. Внаслідок цього вона може тріснути або навіть просто розколотися;
 • Такий мангал не має даху, тому постійно піддається потрапляння на нього опадів, що знижує термін його служби. Для пристрою навісу на такий мангал потрібно велике число матеріалу

Підводячи підсумок

Підводячи риску під всім вищесказаним, хочеться зауважити, що самому зробити мангал можна, і зробити це досить просто. Для цього потрібно володіти деякими базовими навичками муляра і маломальской фантазією.

Однією з найпоширеніших помилок, які зазвичай допускаються при влаштуванні мангала з цегли, є те, що його після повного обладнання вже не можна буде перенести на інше місце, тобто такого виду мангал є стаціонарним.

Тому перед тим, як приступити до пристрою такого типу мангала, потрібно уважно поставитися до такого питання, як вибір мета під будівництво. Найкраще це зробити тоді, коли ділянка повністю обладнаний усіма необхідними будівлями. До цього моменту замість такого мангала можна використовувати мангали з жерсті промислового або власноручного виготовлення.

Є ще один нюанс вибору мета розміщення мангала. Ставити його потрібно десь на відкритому, хоча б з одного боку, ділянці. Це потрібно для того, щоб забезпечити нормальну циркуляцію повітря, що просто необхідно при смаженні мяса на мангалі.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *