Які добрива вносити в город навесні?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Які добрива вносити в город навесні?

Якщо ви початківець дачник, і не знаєте, які добрива вносити в город навесні, пропонуємо просту і зрозумілу пам’ятку.

Навесні разом з пробудженням природи активізуються і дачники, адже настає гаряча пора. Щоб отримати хороший врожай восени, треба ранньою весною підготувати ґрунт під майбутні грядки, підібравши потрібні добрива в необхідних кількостях. При цьому враховують потреби культур, якими планують засадити грядки. Досвідчені садівники знають, чим удобрювати город навесні і як правильно це робити. Подібне питання виникає, як правило, у новачків, які вирішили освоїти науку вирощування овочів і квітів на своїй ділянці. Необхідність добрива землі продиктована щорічним виснаженням ресурсів. Якщо не збагачувати ґрунт корисними поживними речовинами, то врожайність з кожним роком буде знижуватися.

Строки внесення добрив у весняний період

Фахівці вважають весняний сезон найбільш сприятливим часом для внесення в ґрунт всіх видів добрив: органічні, обов’язково заздалегідь підготовлених, мінеральних, взятих в суворо визначених дозах, а також їх сумішей.

Приступають до процедури добрива городньої землі після завершення танення снігового покриву. Деякі садівники-любителі практикують розподіл добрив поверх снігу, але при такому способі внесені речовини можуть «поплисти» з ділянки разом з талими водами.

Плодові дерева можна починати удобрювати, не чекаючи, коли повністю розмерзнеться пристовбуровий грунт. Овочеві та квіткові культури рекомендується підгодовувати безпосередньо перед посадкою. Щоб не забути, які добрива, куди та коли внести, треба скласти заздалегідь план. В цьому випадку гарантовано всі рослини отримають потрібні мікроелементи в оптимальній для їх розвитку кількості.

При внесенні добрив не можна діяти за принципом: чим більше, тим краще. Тому що органічні і мінеральні речовини, внесені в надлишку, можуть згубно позначитися на стані вирощуваних культур. Особливої обережності вимагають мінеральні добрива і змішані підживлення. При роботі з такими видами добрив треба дотримуватися доз, вказаних на етикетці.

Органічні добрива: переваги та недоліки

До органічних добрив відносять:

 • гній або перегній;
 • пташиний та кролячий послід;
 • торф;
 • компост;
 • річковий та озерний мул;
 • трав’яні настої.

В органіці, відмінно розпушують грунт, міститься безліч корисних мікроелементів. У селі дані добрива є в кожному подвір’ї в надлишку, тому їх можна купити недорого. Враховуючи, що вносять органіку один раз у три роки, то занадто багато коштів на це не потрібно.

Краще всього на родючість ґрунту впливає перегній (перепрілий гній), який розсипають по ділянці три-чотири тижні до перекопування землі та посадки овочевих культур.

На одному квадратному метрі городу розподіляється десятилітрове відро перегною, який можна замінити торфом або компостом.

Органічні добрива крім явних переваг, мають і ряд недоліків, а саме:

 • деякі речовини (свіжий гній, пташиний послід) можуть просто «спалити» коріння рослин;
 • велика кількість добрив, які треба доставити на ділянку і розподілити, доклавши максимум фізичних зусиль;
 • небезпека зараження овочевими мухами цибулі і моркви;
 • проблеми з пошуком при відсутності поблизу ферм і особистих подвір’їв;
 • різкуватий специфічний запах.

Мінеральні добрива — запорука високих врожаїв

Працювати з мінеральними добривами легше, так як вони продаються в концентрованому вигляді у всіх спеціалізованих магазинах. Однак при розрахунку обсягу їх внесення необхідно дотримуватися особливої обережності. Слід керуватися дозуваннями, рекомендованими виробниками добрив в залежності від потреб культур, вирощуваних у конкретному місці садового ділянки.

Гранульовані фосфорні та азотні добрива вносять у відповідності з встановленими нормами в грунт навесні безпосередньо перед перекопуванням. У цьому випадку корисні мікроелементи будуть знаходитися у безпосередній близькості до кореневої системи рослин. Рекомендована глибина залягання гранул складає приблизно 20 см.

Багато садівники упереджено відносяться до мінеральної підгодівлі, вважаючи, що «хімія» завдає шкоди землі і рослин, на ній росте. Звичайно, структура ґрунту не поліпшується від внесення мінеральних добрив. Для цієї мети потрібна органіка. Зате рослини отримують доступ до всім необхідним для росту мікроелементів, таких як азот і фосфор.

Препарати на основі калію сприяють більш швидкому дозріванню плодів. Комплексні добрива, які випускаються у вигляді рідини або гранул, які включають до свого складу два і навіть три компоненти, здатні задовольнити потребу рослин у всіх поживних речовинах.

На десять квадратних метрів городу навесні зазвичай вносять: 300-350 г азотних добрив (аміачна селітра, карбамід, або сечовина); 250 г – фосфорних добрив; 200 м – калійних добрив, які можна замінити деревною золою. Влітку під час інтенсивного росту рослин підживлення повторюють, але дозу всіх добрив зменшують в три рази.

На відміну від органічних добрив мінеральні комплекси треба вносити в грунт щорічно. І фінансових коштів на придбання мінеральних підживлень треба виділяти із сімейного бюджету більше. Природно, віддачу від вкладень довго чекати не доведеться. Восени ділянку порадує багатим урожаєм, а квіткові культури почнуть приносити естетичне задоволення ще раніше.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *