Інструменти для садових дерев

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

У справжніх садівників під рукою завжди безліч інструментів, необхідних для роботи з деревами. Але новачкові в перші роки ці інструменти навряд знадобляться. Адже саджанець за рік не перетвориться на пишноцветущее дерево. Обрізка гілок проводиться по мірі зростання і скупченості. Однак дізнатися про ці інструменти, щоб не розгубитися при покупці в подальшому, не завадить.

Так які ж існують інструменти для роботи з плодово-ягідними рослинами? Основним засобом для обрізки є секатори. Вони можуть бути декількох видів, що розрізняються за способами різання.
Сікатори-ножиці гарні для зрізання квітів і молодих пагонів, але більш великі і товсті гілки зрізати ними не вийде.
Обвідний сікатор служить для моделювання дерев (фігурна стрижка). Він саме зрізає, а не ламає гілки, тобто не пошкоджує рослину.
Сікатор з наковаленкой зручний для санітарної роботи з деревами – прибирати сухі гілки.

Інструмент з храповим механізмом добре використовувати з будь-якими типами гілок – як з живими, так і з сухими. Такий сікатор хороший для жінок, так як не потрібно прикладати великі зусилля для натискання. Що ви повинні враховувати при виборі сікатора: Леза у нього повинні широко розходитися у відкритому положенні. Чим сильніше леза сікатора завужені, тим краще буде обробка дерев у важкодоступних місцях.

Необхідно враховувати вагу, інструмент не повинен бути дуже важким. Найкраще вибирати сікатори з лезом з високовуглецевої сталі, покритої захисною плівкою (тефлоном, хромом або нікелем). Вони служать довше, ніж зроблені з нержавіючої сталі. Постарайтеся перевіряти сікатор відразу в магазині. Для цього можна розрізати листочок паперу: якщо леза ріжуть, як ножиці – легко і швидко – значить, сікатор правильно наточений. Ручки повинні бути надійні – з гумовими накладками.

Пластмасові ручки не бажані (можуть ковзати). Варто подивитися на кріплення – добре чи прикріплений болт. Необхідно врахувати, що у сікатора обов’язково повинен бути запобіжний замок, щоб леза не розкривалися раніше часу.

Ще, один інструмент, використовуваний для обробки дерев – це сучкорізи. Також як і сікатори, вони бувають різними. Для високорослих дерев краще користуватися ними.

Сучкорізи бувають:
Площинні. Діють, як ножиці, але для обрізки товстих гілок не годяться.
Контактні – з одним лезом, в якому ручки діють як важіль. Вони можуть обрізати і товсті гілки. Є сучкорізи, діючі як храповий сікатор, тільки ручки у них довший. Існують ще телескопічні і штангові сучкорізи. Правда, це вже на любителів різноманітної садової техніки.

Відносно фірм-виробників скажу, що хвалять Gardena (Німеччина) і Fiskars (Фінляндія). Собі я купував інструмент шведської фірми Bahco. Працює нормально. Але і дерев у мене небагато.

Садова пилка. Якщо гілки дуже товсті, то в допомогу доведеться брати пилку, але не звичайну, а садову. При покупці пили слід подивитися на її зуби, вони повинні бути маленькими, краще трикутної форми. Як відрізнити просту пилку від садової? Потрібно поглянути на верхню частину леза: якщо вона закруглена, то пилка садова.

Це зроблено для того, щоб деревина не ушкодилася. Вилка. Інструмент потрібен для обрізки товстих гілок. Його можна придбати в магазинах, можна зробити і самому. Деякі роблять зі старої фрези. Інструкції про те, як зробити цю вилку, є в Інтернеті. Сам не робив, мені її подарував колишній сусід по дачі.

Садові ножі. Ті, хто вирішив зайнятися садівництвом, повинні подумати і про садових ножах. Вони використовуються при обрізку – видаляють зайві пагони. В основному це потрібно для молодих дерев, для зачищення зрізів після відпилювання. Відзначимо, що крім садових ножів існують ще й прищепні (окуліровочним і копуліровочние). Вони потрібні для прищеплення різних плодових дерев. Перші застосовуються для щеплень очком (ниркою), другі – черешком.

Бувають ножі і комбіновані, для більш широкого застосування. Інструментів для садівництва зараз безліч – в магазинах очі розбігаються. Купуйте інструменти поетапно, в міру необхідності. Не варто брати садовий інвентар, якщо ви тільки що посадили деревце.

Але ось без чого точно неможливо обійтися – без поливального інвентарю. Лійки, відра, шланги, насадки до шлангів необхідно придбати перед тим, як ви почнете робити посадки. Також бажано мати і дрібні інструменти для ручної обробки землі: «копорулькі», мотижки, розпушувачі, полольнікі. Найголовніше: не забувайте, що після роботи інструмент потрібно насухо протирати, тоді він не буде іржавіти і довше вам прослужить.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *