Йод для рослин

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Йод для рослин

Спиртовий розчин йоду є в кожній аптечці. Зазвичай ми використовуємо його за прямим призначенням — як антисептик. Але не всі знають, що йод можна використати і на дачній ділянці. Він чудово допомагає при лікуванні борошнистої роси, сірої гнилі, фітофторозу. Стимулює ріст рослин, особливо старих. Розчином йоду можна, для дезінфекції та стимуляції, протруювати насіння перед посівом.

Як приготувати корисний розчин?

Щоб впоратися з фітофторозом, треба 30-40 крапель йоду (5-10%) розчинити в 10 л. відстояної води, вилити туди ж 1 ст. л. перекису і 1 л. сироватки. Отриманим розчином необхідно обприскувати хворі рослини 1 раз в 10 днів. Провести 2-3 обробки. Обприскувати краще у вечірній час.

При несправжньої борошнистої роси на огірках, допоможе такий розчин: 10 крапель йоду + 1 л. молока + 9 л. води. Цим зіллям ретельно змочуємо вся рослина: і листя, і стебла, а також грунт під кущами.

Щоб запобігти спалаху сірої гнилі на суниці, можна провести навесні (до цвітіння) обробку кущів йодним розчином. Розмішати в 10 л. відстояної води 1 ч. л. йоду і 2 гр. борної кислоти. Обробити полуницю 3 рази, через 10 днів.

Підгодівля йодним розчином добре стимулює ріст розсади помідорів і перців, а також впливає на розмір плодів, вони виростають помітно крупніше. Витрата розчину для розсади — 100 гр. на рослину, для дорослих рослин, висаджених в грунт — 1 л. під корінь.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *