Жовті сорти картоплі – чемпіони смаку

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Сорти картоплі з жовтою м’якоттю користуються заслуженою любов’ю городників. Плоди багаті каротином, в міру солодкі, разваристі, не кислять і не гірчать. А вже як раді яскравому кольору картоплі кухарі!

Картоплю не даремно називають “другим хлібом“. Пам’ятаєте скільки всіляких страв, які можна приготувати з картоплі, перераховувала героїня кінофільму “Дівчата”? Так от, більшою мірою перелік відносився саме до жовтих сортів картоплі. Показником якості яких є товарність – відношення бульб, які ідуть на продаж, до загального обсягу вирощеної продукції (вимірюється у відсотках).

А ще жовта картопля виділяється смаковими якостями. На них в першу чергу впливає вміст крохмалю (крахмалистість), що вимірюється у відсотках. Так, в нашому випадку, для варіння зазвичай підходить крахмалиста картопля з щільною м’якоттю – це майже всі сорти з рожевою і червоною шкіркою і вмістом крохмалю 13-15%. Для смаження підходять плоди з жовтою шкіркою і м’якоттю і крахмалистістю 12-14%. Які ж сорти з жовтою м’якоттю вважаються самими смачними і привабливими зовні?

Адретта

Цей сорт у свій час зробив революцію. До Адретти всі жовті сорти вважалися кормовими і відправлялися не на стіл, а в корито до худобі. Плоди овальної форми, покриті коричневою кіркою. М’якоть багата вітамінами групи B і корисними мікроелементами. Справжній природний лікар для серця і судинної системи! Найбільшу користь можна отримати, якщо відварювати цю картоплю “в мундирі“. Адретта знайшла тисячі шанувальників ще й тому, що не боїться хвороб і шкідників, а після підмерзання її бульби не набувають солодкуватий присмак.

сорт картофеля Адретта
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Дозрівання (дні) Колір м’якоті
400-450 100-150 60-80 Темно-жовта

Аноста

Голландський сорт, який успішно вирощують на просторах СНД. Бульби світло-жовті, правильної округлої форми. Смак підійде тим, хто при приготуванні їжі вважає, що гарнір не головне або має намір відкрити невелику фабрику по виробництву чіпсів. Бадилля не дуже стійке до фітофтори, зате в цілому сорту не страшні парша, нематода і рак картоплі.

сорт картофеля Аноста
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Дозрівання (дні) Колір м’якоті
450-600 80-120 70-75 Сонячно-жовта

Беллароза

Один з наймолодших сортів, що одержав поширення лише на початку 2000-х рр. більшою мірою підходить для помірного клімату Східної Європи. Невимоглива до складу грунту і перепаду температур. Бульби округлі, червонуватого кольору, з легкою шорсткістю. Навіть після термічної обробки картопля зберігає прекрасні смакові якості. В ході випробувань підтвердилася стійкість сорту до парші, раку картоплі, ризоктониозу, чорної ніжки, фітофторозу і т. д. Щасливчики, вже знайомі з сортом, відзначають високу врожайність і стійкість Белларози до механічних пошкоджень.

сорт картофеля Беллароза
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Дозрівання (дні) Колір м’якоті
200-350 170-200 50-60 Від кремово-жовтого до жовтого

Вінета (Венета)

Сорт відрізняє скоростиглість і висока врожайність, а ще йому не страшні посуха і городники, що забувають нерегулярно поливати рослини. Шкірка бульб трохи темніше м’якоті, в залежності від умов вирощування може бути темно-янтарна або світло-коричневою. На них майже не утворюються пошкодження: тріщини, ямки, темні ділянки. Рослину обходять такі напасті, як мозаїка і рак картоплі. Бульби рідко пошкоджують нематоди. А при дотриманні агротехніки є всі шанси отримати захмарний урожай.

сорт картофеля Винета
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Дозрівання (дні) Колір м’якоті
200-250 70-90 45-50 Яскраво-жовта

Зекура

Продукт німецької селекції, в якому об’єднали швидке дозрівання, витривалість, приємний смак і поживні властивості. В результаті виходять акуратні бульби, схожі один на одного як дві краплі води. Плоди злегка витягнуті, з жовтуватою, гладкою і міцною шкіркою і невеликими очима. Зекура не дозволяє уражувати себе фітофторою, паршею, чорною ніжкою, іржеюі і т. д. При сприятливих умовах (температура -1-2°C, помірна вологість) картопля може зберігатися до 4-6 місяців.

сорт картофеля Зекура
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Дозрівання (дні) Колір м’якоті
500-550 150-200 90-100 Яскраво-жовта

Ред Скарлет

“Червоношкірий” високоврожайний сорт столового призначення. Його плоди ви точно не сплутаєте ні з якими іншими з-за характерного зовнішнього вигляду. Вони довгасті, овальної форми з гладкою червоною шкіркою. Колір плодів не змінюється під час зберігання, вони завжди виглядають чистими і свіжими. Під час варіння картопля зберігає первісну форму. Хороший імунітет – ще одна відмітна ознака даного сорту. Єдине, що може легко “підкосити” рослину – це фітофтороз бадилля.

сорт картофеля Ред Скарлетт
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Дозрівання (дні) Колір м’якоті
550-600 80-120 75-90 Ніжно-жовта

Розара

Здоровий, невибагливий сорт придатний для вирощування практично в будь-яких кліматичних умовах. Урожай не залежить від примх погоди, а посадковий матеріал можна використовувати протягом 5 років без оновлення. Картоплини виходять однакові, як на підбір, компактні і акуратні. Шкірка червонувата або з рожевим відтінком. Висока лежкість і транспортабельність сорту дозволяють вирощувати його на продаж і при цьому не побоюватися ураження грибком.

сорт картофеля Розара
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Дозрівання (дні) Колір м’якоті
450-500 80-115 65-70 Жовта

Санта (Санте)

Відмінний сорт, як для початківців, так і для досвідчених городників. Перший голландський зразок, чию комплексну стійкість до вірусів визнали офіційно. Єдиний невеликий “каприз” Санте – це вимогливість до температури грунту. Сорт дуже теплолюбивий, тому районований в основному в Молдові, Україні і на півдні Росії. Бульби світло-жовтого кольору. Врожайність висока, так само як і смакові якості. Сорт відмінно зберігається в будь-яких умовах і не втрачає привабливий зовнішній вигляд.

сорт картофеля Санте
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Дозрівання (дні) Колір м’якоті
500-550 70-90 80-90 Світло-жовта

Симфонія

Естетично привабливий голландський столовий сорт. Що нехарактерно для теплолюбних “гостей“, спокійно переносить клімат північних районів, так і, наприклад, Сибіру. Бульби середнього розміру, овальні, з тоненькою червоною шкіркою і невеликими очима. Все багатство смаку плодів розкривається під час варіння. Сорт стійкий до фітофтори (не уражаються ні картоплини, ні листя), несприйнятливий до парші, і багатьом іншим хворобам, бульби не пошкоджують нематоди.

сорт картофеля Симфония
Призначення Врожайність (кг/100 кв. м) Маса бульби (гр) Дозрівання (дні) Колір м’якоті
250-400 80-130 85-115 Світло-жовта

Спробуйте виростити у наступному сезоні картопля з жовтою м’якоттю. Який би сорт ви не вибрали, це унікальне джерело корисних речовин важко чимось замінити. А якщо ще поекспериментувати з рецептами – такої картоплі не буде ціни.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *