Калина на дачній ділянці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Калина на дачній ділянці

Калина – популярний кущ, який часто можна побачити на ділянках біля будинків і дачах. Це пояснюється тим, що вона досить невибаглива і не вимагає трудомісткого і особливого догляду. Крім цього, радує око і навесні, коли покривається пухнастими кульками білосніжних суцвіть, і восени, коли на багряних листях розсипані грона криваво-червоних ягід. Як же правильно здійснити посадку калини, щоб кущ рясно цвів і плодоносив?

Підготовчі роботи

Перші важливі кроки у садових роботах, адже на цьому етапі визначається, наскільки сприятливих умовах буде знаходитися рослина. Слід врахувати його особливості, потреба в освітленні, а також склад грунту, в який при потребі потрібно внести зміни. Дбайливий садівник завжди постарається створити ідеальне середовище для нового саджанця!

Вибираємо місце

Вибираємо місце посадки

Спочатку потрібно вибрати місце для посадки калини. Вона є світлолюбною чагарником, тому добре, якщо буде рости на відкритому просторі або в невеликому затемненні (наприклад, неподалік від стіни будинку). А ось в затіненому кутку ділянки її садити не рекомендується – так листя чагарнику стане бляклої і рідкісною, а плодоношення і цвітіння – вкрай мізерним.

Також слід пам’ятати, що калина любить підвищену вологість, тому якщо на ділянці є ставок або колодязь, то варто вибрати місце в безпосередній близькості від них. І хоча чагарник може витерпіти нетривалу засуху, потрібно розуміти, що нестача води негативно позначиться на загальному стані рослини. Отже, верхівка височини, розташована під відкритим сонцем, для посадки калини є непридатною. Як і низина із застійною водою, де коріння почнуть загнивати.

Вибираємо саджанець

Самий надійний спосіб розмноження калини – саджанцями, які набувають в розплідниках, спеціалізованих магазинах та на сільськогосподарських ярмарках. Якщо на ділянці вже є цей чагарник, то можна спробувати самостійно отримати живці або відводки. Також теоретично калина розмножується насінням, але на практиці такий метод не набув поширення, так як чекати бажаного результату доведеться більше декількох років.

Вибираємо саджанець калини

Перш ніж купити рослина, його варто уважно оглянути. Краще всього вибирати саджанці, вік яких складає більше 2-ох років, адже у них вже досить потужна коренева система. Рівні стебла і зелене листя – ось головні ознаки здорової рослини. Особливу увагу звертають на те, щоб саджанець не мав ознак зараження шкідниками і якими-небудь захворюваннями.

Також в даний час існують різні сорти калини, догляд за якими приблизно однаковий, а розрізняються вони тільки зовнішнім виглядом. Деякі з них мають бурі, майже чорні ягоди, а деякі можуть не давати взагалі. Вибір виключно за покупцем!

Обробка грунту

Коли місце для посадки обрано, його необхідно підготувати за всіма правилами, знаючи уподобання калини. А вона любить слабокислі і нейтральні грунти, є родючими. В піщаному, подзолистом або торф’яному грунті чагарник буде почувати себе не комфортно і не зможе показати себе у всій красі!

Але далеко не завжди є можливість вибирати грунт для посадки. Значить, його склад потрібно змінити! Для цього слід дотримуватися правил:

  • у глинистий грунт садівники додають пісок і торф;
  • у торф’яний – навпаки, глину;
  • у піщаний – суглинок з торфом;
  • в кислий же вносять вапно.

Також незайвим буде внести комплекс мінеральних добрив, компост або живильний гній. Доломітове борошно теж не завадить! Рослина має отримувати всі необхідні для інтенсивного росту і багатого цвітіння речовини.

Рекомендована глибина ями, виритої для саджанці калини, становить 40 см–60 см в залежності від розміру коренів. Грунт ретельно очищають від бур’янів, коренів і садового сміття. Підготовлений грунт перемішують з вибраними добривами і переходять до процесу посадки кущів.

Садимо калину

Садимо калину

Найкращий час для посадки калини – це рання весна і осінь у період рясного листопаду. Весь процес відбувається в кілька етапів:

  1. Виривають яму необхідного розміру, і на дві третини її засипають підготовленим грунтом з добривами.
  2. Саджанець обережно витягують з упаковки, прагнучи не пошкодити коріння, ставлять у центр посадкової ями і ретельно присипають залишилася грунтом, яку потім ущільнюють. Не слід заглиблювати кореневу шийку більше, ніж на 5 см!
  3. Навколо саджанця роблять лунку, радіус якої дорівнює 30 см, а грунт добре проливають водою. Також потрібно здійснити мульчування тирсою або корою, при цьому шар повинен бути близько 7 див.
  4. Незайвим буде зробити підрізування пагонів, залишивши з них найсильніші, на яких є зелені бруньки. Це посприяє кращому галуження майбутнього куща.

Догляд після посадки калини

Не тільки правильно проведені посадкові роботи призведуть до хорошого результату, але і догляд за саджанцями.

Полив

Молоді рослини найбільше потребують отримання необхідної кількості вологи. Тому саджанець калини потрібно рясно поливати щотижня. Краще всього це робити з настанням сутінків. Важливо пам’ятати, що вода повинна проникати на глибину близько півметра. Не треба лити її в одне місце біля стовбура, краще це зробити по всьому діаметру утвореної після посадки лунки. Коли рослина підросте, такий полив досить здійснювати тільки в період посухи.

Добриво

Кожну калину, незалежно від віку, рекомендують підгодовувати. Це потрібно робити тричі на рік: у квітні, в червні і в жовтні. Використовують сечовину, гній, а також комплексні добрива.

Обрізка

Калина швидко зростає, тому її пагони рекомендують періодично підрізати – це піде їй тільки на користь! Якщо чагарник вирощується в декоративних цілях, це досить робити раз в 5 років. Залишають близько 15 найпотужніших стебел, а ті, які погано цвітуть і плодоносять, обрізають під пень. Також можна сформувати деревце, видаляючи кореневу поросль крім одного рівного стовбура. Коли він досяг бажаної висоти, його прищипують для кращого галуження.

Крім догляду, після посадки калини кущ потрібно регулярно перевіряти факт присутності шкідників або зараження хворобами. Якщо такі ознаки з’явилися, то потрібно негайно вживати заходи, не допустивши поширення. Для цього використовують спеціальні засоби. Також незайвим буде періодично обробляти землю і кущ фунгіцидними засобами в цілях профілактики.

Якщо посадка калини, а також подальший догляд були зроблені правильно, цей чудовий чагарник стане справжньою прикрасою ділянки.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *