Канадські троянди: фото сортів, морозостійкість селекції

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Морозостійкі канадські троянди тільки починають завойовувати серця наших вітчизняних квітникарів. Але вже багато хто встиг зіткнутися з цією рослиною, по достоїнству оцінили всі переваги сортів цієї селекції.

Ми пропонуємо вам дізнатися про сорти канадської троянди, фото яких ви зможете знайти на цій сторінці.

Ці троянди були отримані в Канаді в результаті державних дослідницьких програм. За своїм походженням вони не однорідні і включають гібриди троянди Ругози і троянд Кордеса з участю видових троянд, поширених в Канаді. Селекція була спрямована на отримання витривалих і декоративних сортів для районів із суворим кліматом. Ця мета не нова, троянда ругоза стала об’єктом селекції ще наприкінці XIX століття, і через декілька років з’явилося багато гібридів ругози, але інтересу вони не викликали, можливо, тому, що своїм виглядом нагадували початковий вигляд.

Селекційним досягненням у цьому відношенні стали гібриди R. kordesii, і використовували канадські селекціонери (материнські сорту) для отримання потужних і декоративних троянд.

Канадські троянди рекомендуються для регіонів з суворим кліматом, вони випробовувалися на екстремально низькі температури до -40 °С.

Сорти канадської троянди з фото

Щоб підвищити морозостійкість троянд, програми гібридизації ввели видові троянди. Це дуже складний шлях і величезний обсяг роботи. В результаті вийшли нові сорти канадської троянди.

Сорт Quadra на фото

Наприклад, при отриманні сорту «Quadra» використана формула схрещувань:

«Queen Elizabeth».

«Arthur Bell».

«Simonet Double Red».

«Von Scharnhorst».

«R kordesii».

«Red Dawn».

«Сюзанна».

«Red New Dawn».

«J.P. Connell».

To використані сучасні декоративні сорти, канадські троянди, гібриди Кордеса і ремонтантних троянд, троянда спинозиссима, лакса і фетіда. В результаті отримано чудова і витривала в’юнка троянда з яскраво – червоними густомахровими і ароматними квітками, яка не підведе навіть в найскладніших умовах.

Використання троянди канадської селекції

Немає ніяких обмежень по використанню троянди канадської селекції, за винятком тих місць, де вам хочеться бачити елегантні форми чайно-гібридних троянд. Поки таких сортів серед канадок немає, але це питання часу. Адже і колірна гамма перших сортів була досить вузький – в основному насичено-рожеві і червоні (холодні) кольори, цвітіння скуповато, а помітний запах – рідкість.

А тепер з’явилися ніжні рожеві відтінки («Morden Blush»).

Жовті барви «Morden Sunrise».

І «J.P. Connell», потужні плетисті троянди, компактні і невисокі сорти з великими суцвіттями, що нагадують троянди флорибунда.

При виборі сортів слід врахувати, що всі канадські троянди діляться на дві серії:

Explorer.

Parkland.

Перша з них представляє в основному гібриди R. kordesii, для яких характерна висока енергія росту.

Найбільш відомі представники цієї серії – плетисті троянди:

«John Cabot».

«Henry Kelsey».

«Quadra».

Багато сортів канадських троянд можна подивитися на фото, на поточній сторінці.

Серія Parkland об’єднує невисокі компактні сорти, своїм виглядом нагадують троянди флорибунда.

Популярні сорти серії:

«Morden Blush» (елегантні перлинно-рожеві квітки).

«Adelaide Hoodless» (до 30 квіток у суцвітті).

«Hope for Humanity» (винно-червоні стійкі квітки).

Канадські морозостійкі троянди

Як зимують канадські морозостійкі троянди в наших умовах? Серйозних узагальнень з цього питання немає. Мій висновок полягає в тому, що без укриттів у найсуворіші зими троянди можуть обмерзати на висоті снігового покриву, але швидко відновлюються. Це хороший результат, сніг є природною і достатнім захистом. Щоправда, не кожна зима радує нас потужним сніговим покривом, тому раджу троянди пригинати. Це операція не складна, так як більшість канадських троянд має довгі і пластичні пагони. Такий спосіб захисту дозволяє зберегти пагони практично на всю довжину, і ви будете винагороджені дуже рано (раніше інших троянд) і рясним цвітінням.

Якщо і пригинання пагонів вважаєте операцією обтяжливою, то почніть з серії Parkland або висаджують троянди в місцях, захищених від сильних холодних вітрів.

Ті троянди, які у нас ростуть в захищеному місці, навіть без пригинання чудово зимують. Чемпіон по морозостійкості з канадських троянд в нашій колекції – сорт «John Cabot», він з будь-якої зими виходить без помітних пошкоджень навіть без пригинання.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *