Картопля під «шубою»

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Картопля під «шубою»

Метод висаджування картоплі під солому вважається одним з найекономічніших за витратами енергії, а також дуже екологічним, допомагаючи зберегти грунту природний баланс корисних речовин і мікроелементів.

Картопля для наших сімей – другий хліб і головна їжа на зиму. Цю важливу культуру вирощують поколіннями. Багато садівників настільки звикли до процедури посадки, що просто не помічають труднощів: поливу, підгортання, прополки, порятунку від ненажерливих колорадських жуків.

Ще багато років тому працьовиті селяни зі споконвічно російських сіл придумали простий, але на диво мудрий спосіб висадки картоплі, який назавжди позбавив їх від необхідності старанного догляду за картопляними кущами. Спосіб висаджування картоплі під солому – не тільки дуже швидкий, але і вельми екологічний: коренеплоди, вирощені за такою технологією, не вимагають обприскування хімією, до того ж він дозволяє дбайливо ставитися до ґрунті, адже для такої посадки зовсім не потрібно перекопувати ділянку.

Тим більше що висаджений під сіно або солому картоплю, не вимагає особливої метушні та економить час дачника для інших більш важливих справ.

Які переваги дає вирощування картоплі під соломою?

 • Укриття дозволяє зберегти оптимальний баланс вологості у ґрунті.
 • Розкладаючись, солома виділяє вуглекислий газ, який благотворно впливає на ріст і розвиток бульб.
 • Грунт, переробляючи органічне укривний матеріал, збагачується корисними мікроелементами.
 • Спосіб є гуманним по відношенню до грунту, не порушуючи її природного балансу.
 • Картоплю можна не поливати у великих кількостях.
 • Не потрібно часто прополювати грядки: бур’янисті трави просто не можуть пробитися через солом’яний шар.
 • Картопля не схильний до фітофтори.
 • Не доведеться труїти колорадських жуків, застосовуючи токсичні отрути.
 • Збір врожаю проводиться легко і швидко.

Технологія посадки під солому

Технологія посадки картоплі під солому

Перш ніж приступити до посадки картоплі під солому, запам’ятайте: в даному випадку перекопувати грунт не потрібно, висаджувати насіння будемо прямо на поверхню. За дбайливе ставлення грунт віддячить вас пухкої, пористою структурою. Перед посадкою можна злегка розпушити землю плоскорізом Фокіна, щоб земля стала пористої і пухнастою.

Саджаючи картоплю, попередньо відібрані і пророщені бульби, розкладаємо по бутині, нещільними рядами, присипаючи зверху щедрим шаром соломи від 30 до 50 см.

Не бійтеся, що це занадто великий шар, солома осяде практично на половину. Але і більше шар робити не треба, картоплі може не вистачити світла, щоб зійти. Відстань між бульбами має бути приблизно 30 сантиметрів. Щоб солому не забрало поривами вітру, зверху можна кинути невелику кількість гілок.

Гарним захистом від слимаків стане зола, якій потрібно злегка присипати бульби, а після додати кілька жмень в грунт.

Досвідчені агрономи рекомендують присипати під час посадки кожен бульба жменею чорнозему, куди додані добрива (за бажанням) або перегній. Це не тільки захистить картопля від хвороб, але і збільшить урожай. Зафіксовані випадки, коли такий метод посадки давав урожай до 500 кілограм всього з однієї сотки.

Головна складність методу: роздобути достатню кількість якісної, добре просушеної соломи. Втім, виростити солому цілком можна і самостійно, а крім того вирощувати картоплю можна як під соломою, так і під сіном, а також торішнім листям.

Як доглядати за картоплею під соломою

 1. Метод посадки практично не вимагає догляду: під соломою картопля буде рости і розвиватися, немов під ковпаком. Полив потрібно здійснювати у разі, якщо літо видалося посушливим, колорадські жуки – рідкісні гості на солом’яних угіддях, так що долати вони вас, швидше за все, не будуть.
 2. Бур’яни та ті можна не прибирати, а кидати прямо на солому – вони допоможуть ще швидше збагатити ґрунт поживними речовинами. Хоча, за відгуками дачників, які випробували метод, бур’яни під шубою практично не ростуть, адже солома перекриває світло, який потрібен смітної трави для активного зростання.
 3. Збирати урожай картоплі потрібно буде восени, коли підсохне бадилля. Для цього достатньо буде розчистити бульби від соломи і дістати дозрілий картоплю. Величезний плюс цієї технології полягає ще і в тому, що картопля дозріває без липкою чорної грязі, відразу чистий і красивий. А смак, на думку знавців, відрізняється насиченістю, текстура картоплі – пухнастою і розсипчастою.

Особливі умови

Мульча з соломи або сіна створює культуру особливу атмосферу, в якій підтримується оптимальна температура, зручна для розвитку культури. Якщо літо видалося надто спекотне – придбайте спеціальний термометр на спиртовій основі і застроміть його в землю поруч з грядками. Постійний моніторинг температури допоможе вам уникнути перегріву: якщо температура в грунті підвищується вище 22°С, розвиток бульб зупиняється.

Особливі умови

Не варто зайвий раз перевіряти солом’яний «шубу», полоти або рихлити її. Ці дії можуть порушити створений мікроклімат: під шубою відмінно проходить газообмін, світла надходить достатньо, вологи теж.

Після вирощування картоплі під соломою чи іншої мульчею органічного походження, залишається велика компостна купа ціла скарбниця корисних добрив для всіх дачних культур.

Які проблеми можуть виникнути?

 1. Миші, як відомо, дуже люблять солому. Можуть вибрати вони своїм місцем проживання і картопляні угіддя. Врятуватися від гризунів допоможуть наступні заходи:
 2. Перше рішення: садити картоплю упереміш з іншими культурами. Наприклад, можна чергувати грядки з баштанними культурами, або кабачками.
 3. Встановіть в соломі «брязкальця»: між палиць натягніть мотузку з консервними банками, які будуть гриміти при найменшому подиху вітру. Миші дуже не люблять шум, вважаючи за краще жити в теплі і тиші.
 4. У боротьбі з мишами допоможуть квіти: нагідки, чорнобривці, а також пряні трави: базилік або хрін, чебрець або часник. Гризуни не люблять яскраві аромати і будуть обходити солом’яні посадки стороною.

Вдалого вам посіву, гарної погоди і багатого врожаю улюбленої картоплі!

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *