Картопля з паростків – найшвидший спосіб оновити сорт

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Выращивание картофеля

Якщо у вас не надто багато посадкового матеріалу або картопля, яку ви вирощуєте почала вироджуватися, нові рослини можна отримати з паростків. Хочете дізнатися про цей спосіб більше?

Такий спосіб розмноження картоплі називається безбульбовим, хоча кілька бульб для отримання паростків все ж потрібно. З них зрізають паростки, які потім висаджують у горщики і вирощують як розсаду.

Чим хороший цей спосіб? По-перше, він допомагає за один прийом отримати велику кількість посадкового матеріалу. Це особливо добре, якщо у вас є всього кілька бульб нового сорту, який вам хотілося б розмножити. По-друге, урожай кущів картоплі, вирощених з паростків, за якістю не поступається врожаю, отриманого від посадки бульб.

Урожай картоплі

Тіньові і світлові паростки картоплі

В залежності від умов утримання бульб картоплі можна отримати паростки 2 видів: тіньові і світлові. У чому їх відмінності? Тіньові паростки (білого кольору) з’являються на бульбах, які зберігають в темному приміщенні, а світлові (зеленого кольору), відповідно, на світлі.

В принципі, немає різниці, яким саме способом ви проращуєте бульби. Результат в будь-якому випадку буде позитивним. Однак тіньові паростки більш тендітні, працювати з ними потрібно обережно, а на яскравому світлі і при підвищенні температури повітря вони швидко в’януть, псуються і втрачають свою життєздатність. Світлові паростки більш міцні і при посадці вони менше, ніж тіньові, схильні до пошкоджень під час посадки. Тому початківцям городникам варто звернути увагу саме на світловий метод отримання паростків.

Пророщування картоплі в погребі

Способів пророщування паростків картоплі також кілька. Деяким дачникам простіше розмножувати картоплю тіньовими паростками, тому що при цьому способі картопля найчастіше зберігається в погребі. Однак слід пам’ятати, що в цьому випадку відібрані бульби повинні знаходитися при температурі 12-14°С.

Також для проростання картоплі потрібен певний рівень вологості, тому через кожні 3-6 днів бульби потрібно обприскувати (інакше вони почнуть зморщуватися).

А оскільки тіньові паростки швидко псуються на світлі і при високій температурі, їх слід висаджувати в ємності відразу ж після відділення від бульби. Довжина кожного паростка має бути 5-8 см – тоді з ними буде зручніше працювати, і вони швидше укорінятимуться.

Пророщування картоплі на підвіконні

Підготовка бульб до посадки

Спочатку слід відібрати красиві, великі і здорові бульби (бажано середньостиглих сортів) – вони дадуть міцні паростки. Також потрібно знайти відповідний ящик, в якому буде пророщуватися картопля. Деякі городники висаджують бульби в окремі горщики. На дно потрібно насипати пісок шаром близько 3 см, а зверху укласти живильний грунт. Субстрат можна скласти з землі (1 частина) і піску (3 частини) і перегною (0,5 частини). Поверх грунту бажано знову насипати шар піску, який буде захищати землю від просихання, а бульби картоплі – від цвілі. Точно так само необхідно заповнити і стаканчики, в які ви згодом будете висаджувати картопляні паростки.

Картопля з паростків

Щоб продезінфікувати грунт, його потрібно пролити рожевим розчином марганцівки. Грунт в окремих ємностях також потрібно полити. Загальний контейнер і стаканчики необхідно утримувати на самому світлому підвіконні. Для хорошого розвитку паростків картоплі необхідно багато світла.

Посадка паростків картоплі

Зробіть в грунті в окремих горщиках або стаканчиках невеликі поглиблення і висадіть картоплю, залишаючи над землею 1/4 частину бульби. Дуже скоро на виступаючій верхівці з’являться паростки. Але не поспішайте їх зрізати: до пересадки в окремі горщики годяться екземпляри довжиною 5-7 см. Коли паростки досягнуть необхідної довжини, їх можна обламати і висадити в грунт, заглибивши на 3/4 довжини.

Одна бульба може дати паростки 2-3 рази, залежно від того, як швидко вони будуть рости.

Догляд за такою розсадою полягає в періодичному поливі, який бажано проводити 1-2 рази на тиждень (грунт в стаканчиках не повинен пересихати).

Пересадка на грядку

Коли паростки картоплі укорінятимуться, їх добре поливають і пересаджують у відкритий грунт. Розміщувати розсаду на грядці можна на відстані 20-30 см один від одного (при відстані між рядами 60-70 см).

Найкращий час для посадки розсади картоплі на городі:

  • List item one
  • List item two
  • List item three
  • List item four
  • регіони з теплим кліматом – початок травня;
  • північні регіони – середина травня.

Паросток картоплі

Як доглядати за картоплею з паростків?

У суху погоду потрібно періодично рихлити землю навколо картопляних кущів, а в дощову – підгортати посадки. Щоб бур’яни не забирали у картоплі вологу і поживні речовини, слід стежити за “чистотою” грядок.

Підгортання картоплі

Найголовніше при вирощуванні такої картоплі – регулярно її підгодовувати. Материнська бульба не може забезпечити паростки достатньою кількістю поживних елементів, тому слід допомогти рослинам за допомогою добрив. Коли молоді кущики картоплі доростуть до 15-20 см, їх слід підгодувати розчином золи (1 ст. золи на 10 л води). Поливати картоплю рекомендується під корінь. Другий раз підгодівлю проводять через 2-3 тижні після першого.

Вирощуючи картоплю через розсаду з паростків, перший урожай можна зібрати вже на початку липня.

Завдяки такому способу розмноження картоплі можна у прискорені терміни отримати велику кількість примірників будь-якого сорту. При цьому ви омолоджуєте посадковий матеріал, а це означає, що в найближчі роки картопля буде здорова і міцна.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *