Картопля з насіння: правила використання

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Картопля з насіння: правила використання

Багато городників розмножують картоплю бульбами. Тим не менш, вирощування картоплі з насіння має чимало переваг, до яких можна віднести наступне:

  • Купівля насіння обійдеться вам дешевше, ніж придбання бульб;
  • насіння займають мало місця, вам не доведеться обладнати погріб;
  • овочі, вирощені з насіння, мають привабливий вигляд, тому що їх не зачіпають різні хвороби;
  • насіння дають хороший урожай.

Особливості та можливі складності

При вирощуванні розсади таким способом можуть виникнути певні складнощі. Так, коренева система у картоплі формується досить повільно, тому городник повинен висаджувати овоч на пухкий грунт. Деякі фахівці рекомендують вирощувати картоплю на тирсі і тільки потім пересаджувати її в землю.

Молоді паростки негативно реагують на найменші зміни навколишнього середовища. Якщо в приміщенні недостатньо світла, сходи можуть сильно витягнутися. При вирощуванні ви повинні використовувати спеціальні препарати (наприклад, чорні дріжджі або триходермін). В іншому випадку можливе виникнення захворювань.

Сходи відрізняються невеликими розмірами і крихкістю, тому їх пересаджування повинно здійснюватися максимально акуратно.

Інструкція по вирощуванню

Посадка картоплі насінням здійснюється в кілька етапів. Рекомендується вирощувати насіння в парникових умовах. Продукт для розсади можна придбати в магазинах або заготовити самостійно. Краще не економити і взяти велику кількість насіння, оскільки їх ступінь схожості не надто велика.

Перед посадкою насіння замочують у воді на кілька днів. Хороший ефект приносить зміна температури. Так, на ніч воду з насінням можна помістити в холодильник (температура при цьому повинна бути позитивною), а в денний час ємність може знаходитися у звичайній кімнаті.

Висівання в ящики починається в кінці березня. Ящик наповнюють землею, змішаною з торфом (на одну частину землі має припадати чотири частини торфу). Для гарного росту необхідно додати добрива. Насіння розташовуються в ґрунті рядами, а зверху присипаються невеликим шаром піску. Ємності накриваються поліетиленом і переміщуються у теплицю.

Поява паростків можна спостерігати через пару тижнів. Коли ви помітите листочки, можна переміщати паростки в невеликі стаканчики з заздалегідь зробленим отворами (цей процес називається пікіруванням). Пересаджування потрібно здійснювати вкрай обережно, інакше можна легко пошкодити чутливу кореневу систему.

Розсаду потрібно регулярно поливати і видаляти з ґрунту бур’яни. По мірі вкорінення додавайте в грунт підгодівлю – розчин аміачної селітри. Земля в стаканчиках повинна бути злегка вологою, тому подбайте про регулярному поливі. У міру росту рослини необхідно пересаджувати в більш великі ємності. Паростки поміщаються в нове місце разом з грудочкою землі на коренях.

Висаджування

В середині травня розсаду можна висаджувати у відкритий грунт. У ґрунті необхідно виконати лунки, глибина яких сягає десяти сантиметрів. В ямки додається близько 300 г перегною, після чого здійснюється полив. Розсада поміщається в лунку таким чином, щоб на поверхні залишився тільки стебло і кілька листочків.

У травні нерідко виникають температурні перепади. Для того щоб захистити рослину від негоди, грядка накривається поліетиленовою плівкою. Коли погода буде постійно теплою, плівку можна прибрати. При відсутності дощів картопля поливається кожні два дні, грунт повинна бути прополота і розпушена. Влітку рослину підгортається два рази.

Тепер ви знаєте, як виростити картоплю з насіння. У перший рік ви не зможете отримати такий урожай, якого вистачило б на зимовий сезон. У перший час ви можете розраховувати на невеликі бульби, вага яких складає приблизно 50 гр. Згодом, при належному догляді, можна отримувати бульби вагою 100 гр.

З невеликих бульб на наступний рік можна отримати повноцінні овочі високої якості. Через кілька років можна спостерігати зниження врожаю, тому через п’ять років процедуру вирощування за допомогою насіння можна проводити заново.

Як вибрати сорт

Найбільш урожайним вважається сорт під назвою Фермер. Вже через рік ви можете отримати елітний картопля, має тонку жовту шкірку і м’якоть приємного відтінку.

Необхідно визначитися, для чого ви хочете вирощувати городину. Якщо ви не плануєте зберігати картоплю і хочете вживати його в їжу влітку, рекомендується віддати перевагу раннім сортам. Їх можна з’їдати вже через два місяці після перших сходів. Переваги ранніх сортів очевидні. Цей овоч не схильний до зараження фітофторою, оскільки збирання врожаю здійснюється в кінці липня (саме у цей час починається фітофтороз).

Не слід зволікати із збиранням ранніх овочів (останній термін – початок серпня). В іншому випадку бульби можуть згнити. Фахівці рекомендують вибирати сорти насіння, не схильні до захворювання фітофторозом. Справа в тому, що заражений картопля починає гнити, а процес гниття швидко поширюється і на інші бульби. Крім того, рекомендується вибирати сорти, стійкі до зараження нематодами. При зараженні нематодою врожайність різко знижується.

Добрива

При посадці потрібно використовувати добрива. В якості органічних підживлень непоганими засобами виступають перегній, змішаний з золою. Після розпушування можна використовувати кореневого підживлення типу. Так, найбільш поширене добриво – сечовина. Столову ложку цієї речовини розчиняють у 10 літрах води. Полив здійснюється до підгортання. До підкормків позакореневого типу відносять настій кропиви, який насичує картопля кальцієм і залізом. Картопляні грядки обробляються цим настоєм кожні десять днів.

Особливості догляду

Пам’ятайте, що рослини картоплі з насіння відрізняється слабкістю і крихкістю. Для отримання хорошого врожаю за саджанцями потрібен ретельний догляд. Регулярно слідкуйте за погодними умовами. Якщо ви бачите, що вночі температура сильно відрізняється від денної, обов’язково накривайте рослини плівкою. Те ж саме потрібно робити при сильному дощі чи граді. Якщо картопля буде постійно піддаватися впливу негативних температур, згодом він може бути вражений різними хворобами.

Якщо ви посадили рослина в теплиці, потрібно забезпечити йому регулярний полив. Однак якщо ви бачите, що у грунту достатній рівень вологості, зрошувати землю не потрібно: зайва волога також може пошкодити врожаю. Відразу після поливу на поверхні ґрунту може утворитися скоринка, яка перешкоджає нормальному розвитку рослин. Ось чому так важливо регулярно розпушувати грунт, забезпечуючи кореневій системі приплив повітря.

Коли висота рослини досягне 10 сантиметрів, його можна починати підгортати. Через кілька тижнів маніпуляцію потрібно повторити. Картопля постійно зростає, однак тонкий стебло не може витримувати власну вагу. Для того щоб розсада не загинула, її потрібно регулярно підпирати грунтом.

Зверніть увагу! Не слід ставити ящики з розсадою на підвіконня, як це роблять багато недосвідчені городники. Навесні ще занадто холодно, тому рослина неминуче буде стикатися з протягами. Ємності повинні перебувати в теплому місці.

Таким чином, вирощування цієї рослини за допомогою насіння – досить трудомісткий спосіб. Для того щоб отримати здорові і великі бульби, важливо дотримати всі умови висаджування та догляду за сіянцями. Тим не менш, цей спосіб відрізняється порівняльною дешевизною, тому їм користуються все більше городників. Необхідно лише правильно вибрати сорт картоплі і підібрати відповідні добрива.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *