Кила капусти — як боротися

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Сьогодні пропоную вам ознайомитися з такою темою, як боротися з кілою капусти. Розглянемо, що являє собою дане захворювання, які заходи боротьби, а також килостійкі сорти капусти. Отже, кила капусти являє собою хворобу, вражаючу кореневу систему рослини.

Причому стосується це не тільки капусти, але і рослин, що відносяться до сімейства крестоцветным, наприклад ріпа, редька, редиска. Для отримання гідного врожаю необхідна профілактика. Якщо рослина заболіло, потрібно боротьба.

Кила капусти — як боротися

Кила насправді є небезпечним захворюванням, оскільки з’являються нарости на коренях призводять до порушення живлення. В результаті рослина гине. Захворювання може виникнути впродовж усього періоду вегетації, причому, починаючи з моменту вирощування розсади капусти. Однак вирощуючи розсаду виявити хворобу складно. Пов’язано це з тим, що прояв кили настає через 3-4 тижні після зараження. З дорослими рослинами все трохи простіше:

  • у заражених рослин спостерігається слабкий розвиток і укорінення, тому нормальне харчування рослини неможливо;
  • в результаті ураження хворобою рослина відстає у рості із-за недостатнього харчування. Зав’язування качана або зовсім немає, або вона недорозвинена;
  • у капусти нижні листки в’януть, що особливо помітно в жарку погоду.

Збудник кили – специфічний гриб. В осінній час в процесі гниття рослинних залишків, які вражені кілою велика кількість спор потрапляє в грунт. Там вони можуть зберігати свою життєздатність протягом 5-6 років. Поширюється захворювання по ділянці швидко, чому сприяють поливи, робота садовими інструментами, взуття і т. д. За недотримання сівозміни, тобто при вирощуванні культури на одному і тому ж місці протягом декількох років в грунті гриб накопичується у величезних кількостях. Як відомо для вирощування капусти оптимальною вважається слабокисла і лужна грунт з рн 5,6 і вище. Розвитку кили сприяє кислий грунт. Такі ґрунти необхідно раз в 5-6 років вапнувати. Докладно про кислотності грунту можна дізнатися з наведеної статті.

Як позбутися від кили капусти

Розглянемо заходи, які слід робити для боротьби з кілою:

  • в першу чергу вирощування повинно здійснюватися на знезараженої ґрунті;
  • перед посівом насіння, а також при висаджуванні розсади грунт повинна известковаться;
  • для вирощування потрібно використовувати стійкі до хвороб сорти капусти;
  • важливим є дотримання сівозміни, тобто на одному і тому ж місці не вирощувати не тільки капусту, але і рослини, які уражаються кілою та іншими хворобами;
  • розсада перед посадкою повинна ретельно відбиратися, щоб виключити потрапляння на ділянку заражених рослин;
  • одним з важливих агротехнічних прийомів при вирощуванні капусти є підгортання після поливів, а також після підгодівлі, що позитивно відбивається на зростанні коренів;
  • після збору врожаю коріння капусти з ділянки треба не просто прибрати, але і знищити.

Сорти капусти стійкі до кілі

Існує ряд сортів капусти, яка стійка до даного захворювання. Але все ж таки потрібно розуміти, що сортів, які абсолютно не піддаються кілі, не існує. Це пов’язано з біологічними особливостями, як капусти, так і захворювання. У результаті багаторічної роботи селекціонерів проводився відбір рослин для посилення стійкості до хвороби. В результаті з’явилися такі сорти, що характеризуються високим ступенем стійкості: Ладозька 22, Московська пізня 9, Зимова грибовська 13, московська пізня 8. Хочу зупинитися ще на одному важливому моменті: не можна використовувати компост рослини хворі кілою. Це на випадок, якщо виникнуть такі думки. Сподіваюся, з цієї статті ви почерпнули для себе щось корисне і, тепер будете знати про те, як боротися з кілою на капусті і в цілому, що являє собою дане захворювання.

З відео ви дізнаєтеся про боротьбу з кілою капусти і не тільки

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *