Кімнатна рослина циссус: фото і догляд в домашніх умовах

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Рід Циссус належить до сімейства Виноградові. Рослини поширені переважно в тропіках, значно менше – у субтропічних областях Західного і Східного півкуль. Назва роду походить від грецького kissos («плющ») і говорить про спосіб життя рослин. Більшість видів циссуса – декоративно-листяні вічнозелені рослини з гнучкими стеблами. Циссуси дуже витривалі і невибагливі, вони чудово підходять для вирощування в кімнатах.

Види циссуса

Циссус антарктичний (Cissus antarctica) – ліана, що виростає у довжину до 3м. Пагони і черешки листя покриті іржавим опушенням. Листя овальні, зверху темно-зелені, знизу світліші, довжиною 10-12 див Дрібні зелені квітки зібрані в щитковидні суцвіття.

Циссус двокольоровий (Cissus discolor) – вічнозелена ліана з тонкими гіллястими стеблами. Листя серцеподібне, бархатисті, довжиною 8-15 см і шириною 4-8 см, по краях дрібнозубчасті. У забарвленні листя поєднуються оливково-зелені, сріблясто-сірі і червонувато-фіолетові тони, знизу листя темно-пурпурні. Квітки циссуса двокольорового дрібні, жовтуваті, густо зібрані в помилкові парасольки.

Циссус круглолистный (Cissus rotundifolia) – ліана з лазящими жорсткими стеблами. Зелене листя блискучі, глянцеві, з восковим нальотом на поверхні. Форма листя округлі, по краях зубчаста. У діаметрі листя досягають 8 см.

Циссус ромболістний

Циссус ромболістний (Cissus rhombifolia) – ліана з тонкими розгалуженими стеблами і трійчастим темно-зеленим листям, покритими знизу червоними волосками. Листочки ромбоподібні, верхні розташовуються на більш великому довгому черешку.

На фото циссуса видно, що нижня пара листочків асиметрична, у верхній половині зубчаста. На одному вузлі з листом розвивається спірально вигнутий, вильчатый на кінці усик. Стебла, вусики і черешки густо опушені бурими волосками. Квітки зібрані в гроновидні суцвіття. В домашніх умовах кімнатна рослина циссус не цвіте.

Дуже популярний сорт «Ellen Danica».

Догляд за кімнатними квітами циссус в домашніх умовах

Рослині відводять світле або злегка затінене місце, подалі від полуденних прямих сонячних променів. Більш пишний зростання спостерігається, коли циссус вранці і ввечері освітлений сонцем. Кімнатні квіти циссус невимогливі до тепла, оптимальна температура протягом року 16-25°C. Вид антарктичний найбільш тіньовитривалий, воліє взимку прохолодне зміст (10-12°C).

Поливають регулярно, землю містять постійно злегка вологою. При надлишку вологи або в холодному приміщенні у рослини частково опадає листя і оголюються пагони. При догляді в домашніх умовах циссус добре відгукується на регулярне часте (вранці і ввечері) обприскування, особливо якщо перебуває в приміщенні з центральним опаленням. Після закінчення періоду спокою рослина обмивають під теплим душем, щоб змити накопичилася пил. Циссус різнобарвний не переносить сухого повітря, горщик з рослиною розміщують на піддоні з вологим мохом.

Підгодовують комплексними мінеральними добривами два-три рази на місяць. Оголені пагони обрізають і прищипують. Пересаджують навесні в пухкий грунт: молоді рослини щорічно, дорослі – через два роки або за необхідності. Грунтову суміш готують з листової і дернової землі, торфу, піску(1:1:1:0,5).

Розмножують циссус верхівковими живцями, які швидко вкорінюються у воді при температурі 20-25°С. Для вкорінення живців циссуса двокольорового температура повинна бути вище – 26-28°С. Корені з’являються протягом 18-20 днів. Укорінені живці висаджують у горщики з грунтовою сумішшю з дернової і листової землі і перегною, узятих в рівних кількостях.

Основні шкідники кімнатної квітки циссус – павутинний кліщ і щитівка. При надлишкової вологи на листках може з’явитися борошниста роса.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *