Кімнатна рослина пілея: фото, види, догляд в домашніх умовах

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Рід Пілея (Pilea) відноситься до сімейства Кропив’яні. Поширені Пілеі повсюдно в субтропічних і тропічних областях, а також у помірних зонах. Назва роду походить від латинського pileus («шапка, ковпак»): один з листочків оцвітини у багатьох видів пілей має форму капюшона.

Види пілеі

Пілея Кадье (Pilea cadieri) – чагарникова трав’яниста рослина з прямостоячими стеблами висотою до 40 см. Овальні, загострені на верхівці листя досягають у довжину 8-10 см і 5 см завширшки. На листках добре виражені три жилки. Забарвлення поверхні листя по жилках зелене, між ними – сріблясте. Знизу листя пілеі цього виду світло-зелені. Квітки дрібні, непоказні.

Кімнатна рослина пілея: фото, види, догляд в домашніх умовах

Пілея дрібнолиста (Pilea microphylla) – трав’яниста багаторічна низькоросла рослина висотою до 10-15 см. Соковиті густообліственние пагони розлогі, рясно гілкуються. Опуклі зверху округлі світло-зелене листя дуже дрібні (довжиною 0,2-0,5 см), не однакові за розміром. Дрібні квітки пілеі мелколистной зібрані в невеликі щитки в пазухах листків.

Пілея дрібнолиста

Пілея загорнута (Pilea involucrata) – невелике кущисті рослина висотою до 30 см з прямостоячими стеблами. Листки супротивні, овальної форми, загострені на кінці, завдовжки до 7 см. Поверхню листа горбиста, світло-зелена, вздовж жилок коричнева. Цей вид пілеі є вихідним для багатьох гібридних форм, у тому числі для повзучої.

Пілея загорнута

Пілея пепероміевідна (Pilea peperomoides) – кустовидное рослина заввишки до 45 см. Листя майже круглої форми, діаметром близько 7 см, розташовуються на довгих черешках.

Пілея пепероміевідна

Пілея ліванська (Pilea libanensis) – невибаглива ампельна рослина. Утворює довгі пагони коричневі з супротивними яйцевидними листям довжиною до 1 см. Як водно на фото, листя пілеі ліванської зверху сріблясто-зеленими, знизу зеленими.

Пілея ліванська

Пілея стисла (Pilea depressa) дуже схожа на свого найближчого родича – кімнатний квітка пілея монетолистная. Основна відмінність рослин у розмірі листя: ширина листя пілеі стислій не перевищує 6 мм.

Пілея стисла

Догляд за пилеєю в домашніх умовах

Кімнатна рослина пілея любить світлі місця або в півтіні, але не під прямими сонячними променями. Влітку квітка містять при кімнатній температурі, взимку температуру знижують до 16-18°С. В теплі літні дні рослина виносять на повітря, захищаючи від яскравого сонця. Взимку йому також потрібно світле місце – при поганому освітленні листя втрачають декоративність. У холодну пору необхідна захист від протягів.

Влітку поливають помірно, після підсихання верхнього шару грунту, взимку – обмежено. Пілея більше страждає від надлишку вологи, ніж від пересушування грунту. При догляді за пилеей в домашніх умовах необхідно забезпечити високу вологість повітря, але обприскування може зашкодити рослинам – опушені листя втратять декоративність. Достатньо поставити біля рослини ємність з водою, вологим піском або мохом.

Підгодовують пілеі квітковим добривом з березня по серпень тижні, восени і взимку – один раз на місяць. Пересаджують щорічно навесні або влітку. Грунтову суміш готують з рівних частин дернової, перегнійної землі, торфу і піску (рН 5,5-6). Горщики беруть неглибокі, тому що коренева система у рослин поверхнева. Необхідний хороший дренаж шаром 1,5-2 см.

В період інтенсивного росту довгі пагони прищипують. З віком Пілеі втрачають листя, тому рослини оновлюють кожні один-два роки.

Розмножують паростками і зеленими живцями, що укорінюються у пухкому субстраті – піску, торфі або перліті. Живцюють протягом усього року, але кращі результати одержують навесні і влітку. У зимовий час необхідно додатково виділяти Пілеї, дотримуватися оптимальні режими поливу та тепла. Вкорінені рослини висаджують в суміш листової й дернової землі з піском (2:2:1).

Шкодять кімнатній пілеї павутинний кліщ, щитівки, трипси.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *