Клітина-вітрина для шиншил своїми руками: вимоги, креслення, відео

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Перші асоціації при згадці шиншил – це пухнастий, м’який і чарівний звір. Популярність цього звіра, як домашнього вихованця, росте з кожним днем все більше і більше. Частіше з’являються оголошення про їх продаж – зростає попит.

І це не дивно. Звірята дійсно милі і чарівні створення, причому дуже товариські і цікаві. Та й доглядати за ними не так складно. Вони не мають неприємного запаху і дуже охайні. Харчування нескладне, вони живуть до 20 років і мають дуже привабливий вигляд.

Утримання шиншил в одній клітці

Якщо зважилися взагалі зайнятися розмноженням шиншил, то необхідно мати запасну клітку. Може виникнути необхідність розсадити сім’ю. Хоча цим тваринкам зовсім не обов’язково народжувати, вони можуть обходитися все життя одні. При цьому вони не мають ні морального, ні фізичного дискомфорту. Також в клітці можна утримувати одночасно двох самочок – вони чудово будуть уживатися все життя разом. Але є одне умови – їх потрібно садити разом в дуже юному віці – до двох місяців. Або вони повинні бути сестрами. А от змусити жити в одній клітці вже дорослих самок може виявитися складним і навіть непосильним завданням.

З самцями така проблема може виникнути після статевого дозрівання. Тварини можуть конфліктувати один з одним, що нерідко призводить до смерті одного з них. Для отримання потомства, необхідна різностатева пара. Але тут слід враховувати, що пару потрібно ссажувати тільки після того, як самка досягла 10 місяців, а самця – не менше 7 місяців. Робити це треба дуже обережно, з-за конфліктів, які можуть виникнути між ними.

Якою повинна бути клітка для шиншил?

Заводячи будь-яку тварину, потібне серйозне ставлення. Як говориться: «ми у відповіді за тих, кого приручили». Дати улюбленцю турботу, любов і запастися терпінням.

Так як для гризуна в будь-якому випадку потрібен будиночок для життя, то чому б не зробити його самим? В нього ви вкладете не тільки праця, але і душу. Так і ступінь його, за своїми домашніми габаритами, так як зручно саме вам, а не продавцям зоотоварів. Ну, основні вимоги до клітки, ви вже прочитали.

Тепер про нюанси. Звичайно, розмір клітини краще розрахувати на кілька гризунів і їх потомство. Їх можна тримати як по одному, так і в парі, іноді трійками. Відповідно, чим більше вихованців у клітині, тим просторіше вона повинна бути.

Що повинно бути в клітці шиншили?

В домашніх умовах шиншилу необхідно утримувати в просторій клітці 80*80*50 см, в якій будуть матися кілька дерев’яних полиць, розташованих на різній висоті з будиночком, зробленим з дерева, в якому звірові буде зручно відпочивати. Необхідно в клітці встановити годівницю для їжі також потрібен камінь для сточування зубів, адже вони постійно зростають. Необхідно прикріпити поїлку і стежити, щоб вода була постійно чиста і свіжа. Шиншили любительки купатися і роблять вони це в спеціальному піску. Для цих цілей в клітку два рази в тиждень потрібно поміщати ємність з піском.

Дієту необхідно складати з основного грануляту, сушених трав і сіна. Їсть їх вона дуже смішно і охоче, притримуючи своїми передніми лапками. Краще дотримуватися при живленні шиншил правильних кормів, призначених спеціально для них.

Переваги і недоліки клітин для шиншил

Ще раз про переваги клітини зробленої своїми руками. Звичайно, в нашу епоху прогресу, знайти клітки для шиншил, вже готового виробництва не складе праці. Але капіталізм, є капіталізм, і влетить вам ця покупка однозначно в копієчку. Якщо говорити про пристойну клітку. Є варіант, та придбати дешеву, але китайського виробництва. Ну, про якість продукції з Китаю можна і не говорити взагалі, так як якості немає зовсім.

Відповідно будь-який фахівець порекомендує вам зробити клітку своїми руками. А тут уже справа за вашою фантазією і фінансами. Самі підберете якісні та надійні матеріали, розрахуєте необхідні розміри і форму «будиночка» для шиншили. І створите необхідний рівень комфорту і надійності для звірка.

Відео-Урок: Клітина-Вітрина для шиншил своїми руками

Креслення клітин для шиншил

Звичайно, саме виготовлення такої клітини – трудомістка і непроста робота. Тут знадобляться і дрібнопориста сталева сітка, петлі і замки, металеві куточки і трубки. Для роботи необхідно обзавестися болгаркою і зварювальним апаратом, ну або попросити допомоги друзів. Тут як кажуть, все на ваш розсуд. Є поле, де можна розвернутися. А вже якщо все це ви будете робити, залучаючи до роботи дітей, то це взагалі чудово. Адже наші дітки зараз, із-за постійної зайнятості, так мало проводять часу в нашому колі. Та заодно дасте уроки будівництва, догляду і турботи про наших улюбленців.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *