Коли краще збирати цибулю

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 4, Рейтинг: 3,50 із 5)
Loading ... Loading ...

Основне правило при вирощуванні цибулі – не дати їй перезріти.
Ознаки того, що цибуля дозріла: пожовтіння листя з підсиханням і виляганням стебел у більшої частини посадок. Але не треба чекати поки всі рослини на грядці поляжуть, так як в ході сирої погоди розвиваються різні хвороби, і може початися вторинний зростання цибулин. Тоді разом зі зниженням врожаю погіршиться і якість зберігання цибулин.

Найкращий час для збирання цибулі від середини серпня до початку вересня, в залежності від сорту. Цибулю краще прибирати при сонячній ясній погоди. Але при дощовому літо варто поквапитися зі збором врожаю. Прибирання цибулі слід починати, як тільки сформувалася цибулина. При просушуванні з хорошою вентиляцією достатньо буде 2-3 тижні, щоб пластичні речовини з листків перейшли в цибулину і поступово дозріли.

Цибулю на легких грунтах треба прибирати, витягуючи за нижні частини листя з землі, злегка струснувши складати рядками: цибулини в одну сторону, а листя в іншу сторону. Якщо ж грунт важка, то потрібно спочатку рядки обережненько підкопати. Важливо пам’ятати, що цибулини, у яких обірвані донці, не зберігатимуться.

При ясній погоді цибуля в валках на грядці відмінно дозріває, підсихає і знезаражується. Її необхідно регулярно ворушити. При постійно ясній погоді можна залишати цибулю на грядці на 10 і навіть більше днів.
Цибулю сушити можна і в коморі, і на горищі, і навіть на веранді, але його треба при цьому так розкласти, щоб вона був обдуваем з усіх сторін, і знизу, у тому числі. Тому не можна класти його прямо на підлогу. Спробуйте влаштувати йому звичайний стелаж з сіткою. Можна рослини покласти в планчатые ящики, які підняті над підлогою. Цибуля не можна класти навалом, а лише в 1-2 шари.

Дуже добре влаштувати теплову сушку з примусовою вентиляцією (наприклад, за допомогою тепловентилятора).
Постарайтеся не пересушити цибулини, інакше верхні луски потріскаються і відділятися від цибулини, оголивши її, а вони повинні щільним чином обіймати цибулини, щоб захищати від пошкоджень.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *