Коли обрізати і пересаджувати полуницю

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 3, Рейтинг: 2,67 із 5)
Loading ... Loading ...

Коли обрізати і пересаджувати полуницю. Фото

Коли обрізати полуницю

Головною цінністю полуниці є її соковиті і смачні ягоди. Цікаво те, що ягодою ми вважаємо квітколоже, а самі плоди це невеликі зернятка на самому квітколожі.
Для того, щоб кущі полуниці не витрачали зайвих сил на вигін листя, після того, як вони закінчили плодоносити, їх найчастіше обрізають, адже вони вже не в силах живити корінь з колишньою ефективністю. Може бути, ви зауважували, що восени з’являється почервоніння у черешка листя, так кущики самі позбавляються від листя.

У більшості садівників заведено, що кущі полуниці потрібно обрізати до 20 липня. Пізніше обрізання може негативно позначитися на нирках. Так, що не варто ризикувати. Але, як це зазвичай буває, існує й інша думка, що кущі полуниці і зовсім не варто обрізати. На їхню думку, полуниця з-за цього втрачає частину своїх сил, і стає слабкою.
Для тих, хто вирішить її обрізати, розповімо, як це правильно робити. Потрібно обрізати обмякшие листя і зайві вусики. Залишаємо тільки точку росту – стеблинки і вуса зі здоровими розетками. Далі обробляємо препаратами від сірої гнилі, грибних хвороб і борошнистої роси, а так само підгодовуємо комплексним мінеральним або органічним добривом (2 ст л. нітроамофоски, 1 склянка золи на 10 л води).

Коли пересаджувати полуницю

Пересадка полуниці – справа дуже відповідальна. Для висадки полуниці на нову ділянку, ранньою весною від великих кущів необхідно відщипнути один або два великих і міцних усика та пересадити на нову ділянку. Висадку нових саджанців полуниці потрібно проводити на відстані 20-ти чи 30-ти сантиметрів один від одного, що б в майбутньому розсада могла вільно цвісти і плодоносити.
Старі саджанці необхідно викопати і викинути. Відщипувати від них вусики небажано, так як врожайності від них добитися вже не можливо. Різні сорти полуниці рекомендується саджати на різних грядках. Також не слід розмножувати дрібні полуничні кущі. Краще всього придбати на ринку породисті плодоносні великими ягодами кущі полуниці.

Доглядати за полуничними кущами рекомендується самим ретельним чином. Основний догляд полягає у поливанні кущів під корінь. Садити полуничні кущі рекомендується на відкритих сонячних ділянках. Грядки з полуницею необхідно регулярно очищати від бур’янів, які забирають вологу і корисні поживні речовини.

Одне з головних правил досвідчених садівників це те, що у полуничних або суничних кущів має бути менше листя і квітів, але повинно бути багато великих плодів.

Не рекомендується саджати полуничні кущі в одному місці більше 4-5 років. Кущі, які залишаються без зав’язі необхідно просто виривати. А вусики, які ростуть пересаджених полуничних кущів необхідно регулярно видаляти, що вони не заважали росту плодів. Виходить, що кущі полуниці треба пересаджувати кожні 2 – 4 роки. Необхідно пам’ятати, що полуниця любить самотність, багато сонця і регулярний полив. Ягоди полуниці це не просто чудовий десерт, який полается з морозивом або вершками, це ще й вигідне вкладення для сучасних фермерських господарств та окремих фермерів. Якщо грамотно підійти до вирощування цих ягід, то за сезон можна непогано заробити.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *