Коли прибирати картоплю з городу

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Багато дачників та городників на своїх ділянках вирощують картоплю. Якщо раніше ми розглядали, як посадити і виростити картоплю, то тепер не за горами час, коли її необхідно прибирати. І питання власне в тому – коли прибирати картоплю? У даній статті спробуємо відповісти на всі питання, які стосуються ознак та строків збирання картоплі, а також її зберігання.

Ознаки збирання картоплі

Про те, що настав час прибирати картоплю, каже початок засихання бадилля. Цього періоду характерна найвища врожайність. Якщо бути точним, то коренеплід стає зрілим, а шкірці характерна велика міцність. Таку картоплю як молоду ножем вже не поскребешь. В принципі збирання врожаю картоплі схожа з прибиранням часнику, адже якщо прибрати картоплю рано, то вона буде гірше зберігатися, якщо ж пізно – велика ймовірність втрат врожаю від заморозків, а також від різних хвороб.

Але може бути і таке, що бадилля у картоплі, особливо це характерно для пізніх сортів, до часу прибирання не засихає. Зазвичай в таких випадках її скошують завчасно. Зазвичай десь за тиждень. До того ж даний прийом дозволяє прискорити дозрівання бульб. Потрібно запам’ятати, що бадилля незалежно скошена вона або засохла сама по собі, після збирання картоплі спалюють.

Коли прибирати картоплю

Якщо говорити про терміни збирання картоплі, то до вищеописаних ознаками потрібно додати, що масово прибирання даного овоча починається, коли температура повітря знижується до 8-10 °С, а ґрунти при цьому досягає 6-8 °С. Для кращого зберігання картоплю прибирають, що також характерно і для збирання цибулі в суху і теплу погоду. Роботи потрібно завершити до тих пір, поки не почнуться осінні дощі та перші заморозки.

Після того, як викопаєте бульби їх залишають на пару годин на городі. Далі картопля прибирають в темне і добре провітрюване приміщення. У цьому місці бульби знаходяться близько 2-3 тижнів, і при цьому щотижня їх слід перебирати – прибирають пошкоджені та хворі. Особливу увагу потрібно приділити останньої перебиранні перед тим, як картопля буде закладатися на зимове зберігання. Слід видаляти не тільки пошкоджені навіть трохи бульби, але і дрібні.

При збиранні врожаю картоплі в дощову пору його потрібно вимити і обмокнуть в розчині марганцю. Після його розміщують під навісами, щоб він міг просушитись на вітрі. Стосовно прибирання даного овоча можна додати, якщо ви виконували його посадку за допомогою “залізного помічника”, то можливо виявиться корисною стаття про картоплекопалку для мінітрактора.

Умови зберігання картоплі

В основному картоплю зберігають у підвалах чи погребах. Попередньо в цьому приміщенні потрібно провести дезінфекцію. Розчин готують із залізного (30 г) або мідного купоросу (100 г) і 3 кг гашеного вапна на відро води. Закінчивши обробку, приміщення просушують. Як варіант щоб картопля краще зберігався, для запобігання від гнилі бульби обсипають крейдою, деревною золою або гашеним вапном. Щоб уникнути пошкоджень гризунами на підлозі в льосі або іншому сховище розкидають сушену ромашку. При наявності отворів їх слід закласти битим склом або використовувати будь-які інші ефективні способи боротьби з мишами і щурами.

Що стосується весняного та літнього періоду, то в цей час зберегти картоплю можна видаленням паростків. При цьому місце утримання повинно бути сухим і прохолодним, а бульби повинні розташовуватися тонким шаром. Нижче наведемо ще один спосіб, який дозволить зберегти бульби до нового врожаю. Для цього за допомогою гострого і вузького ножа на картоплі видаляються оченята.

Ніж при цьому потрібно вводити на глибину близько 3-5 мм. Після бульби занурюють у розчин аспірину. Для його приготування досить 1 таблетки на 0,3 л води. Після декількох секунд картоплю виймають і просушують. Такий варіант буде скоріше всього не самим підходящим, якщо у вас великі обсяги. Але в кінцевому підсумку кожен сам обирає, що для нього краще підходить. Мабуть, на цьому все, що хотілося розповісти про те, коли прибирати картоплю, про терміни збирання та зберігання цього овоча.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *