Кольорова картопля – сорти з фіолетовою, синьою і червоною м’якоттю

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 1,50 із 5)
Loading ... Loading ...

Кольорова картопля

Кольорове забарвлення м’якоті і шкірки картоплі – це не результат досягнень генної інженерії, а природний пігмент, отриманий при схрещуванні диких видів. Чим корисний кольорову картоплю і які сорти вибрати?

Кольорову картоплю поки ще не дуже популярна серед городників. В першу чергу, оскільки про неї ще не всі чули. До того ж, незвичні відтінки м’якоті неодмінно викликають до такого “дивного” овочу недовіру. Однак інтерес до нових екзотичних сортів поступово зростає. Тому настав час розібратися, що ж це таке – кольорова картопля.

Особливості картоплі з кольоровою м’якоттю

Нічого страшного в кольоровій картоплі немає, навіть навпаки, причиною різнобарвною забарвлення м’якоті є пігменти, зміст яких безпосередньо пов’язаний з корисними властивостями картоплі. Тобто, чим більш насичений колір бульб, тим більше в них вітамінів і корисних речовин.

Незвичайний колір бульби картоплі отримують в результаті селекції. Головна цінність цієї картоплі полягає не тільки в здатності викликати захоплення гостей, яким подали страви такого незвичайного забарвлення. У кольоровій картоплі міститься багато антиоксидантів і антоціанів. Ці речовини, що перешкоджають розвитку різних захворювань і злоякісних пухлин, людина отримує тільки з їжею. Таким чином, готувати страви з кольорових бульб дуже корисно.

Як використовувати кольорову картоплю?

Способи приготування страв з кольорової картоплі нічим не відрізняються від приготування бульб з жовтою, білою або кремовою м’якоттю. Смак у такої картоплі цілком звичайний. Правда, для бульб деяких червоних сортів характерний імбирний присмак, а смак фіолетової картоплі може бути більш насиченим.

Молода картопля (тільки з грядки) придатна для готування в будь-якому вигляді: її можна варити, смажити, готувати на пару, запікати. Також з кольорових бульб виходять відмінні деруни і чіпси.

Фіолетові чіпси

Для приготування салату картоплю з кольоровою м’якоттю варто варити в мундирі. Пюре насиченого синього або фіолетового відтінку або салат з червоними кубиками картоплі виглядають дуже ефектно.

Пюре из фіолетової картоплі

Щоб під час варіння картопля не змінила колір, її потрібно варити не більше 20 хвилин в підсоленій воді.

Що ще цікаво, що деякі сорти картоплі з кольоровою м’якоттю можуть бути використані для отримання натурального харчового барвника. Вони безпечні для організму, тому що не містять токсичних речовин.

Які сорти кольорової картоплі вибрати?

Виталот (Vitelotte)

Один з найбільш відомих сортів фіолетової картоплі. Бульби витягнуті, відрізняються фіолетовою м’якоттю насиченого кольору і темною шкіркою. Сорт пізній, тому картопля добре зберігається протягом довгого часу. Використовувати фіолетову картоплю Виталот можна для приготування самих різних блюд. При тепловій обробці її колір зберігається. Особливо цікава картопля з бульб цього сорту у вигляді пюре або смажених скибочок.

Картопля Vitelotte

Призначення

Маса бульби (гр)

Дозрівання (днів)

Колір м’якоті

70-100

90-110

Насичений фіолетовий

Весь Синій (All Blue)

Назва сорту говорить сама за себе. Ця картопля з насиченою синьо-фіолетовою м’якоттю і темно-синьою шкіркою. Сорт середньопізній. Бульби середнього розміру, зберігаються відносно довго. Картоплю сорту Весь Синій можна піддавати різним видам обробки: варити, смажити, тушкувати, запікати.

Картофель All Blue

Призначення

Маса бульби (гр)

Дозрівання (днів)

Колір м’якоті

200

65-80

Синьо-фіолетовий

Ред Вондер (Red Wonder)

Урожайний сорт картоплі з червоною м’якоттю. Вирощувати картоплю цього сорту нескладно, вона досить невибаглива. Бульби трохи витягнуті, в землі розташовуються компактно. Відмітна риса – вдавлені оченята. Підходить для приготування пюре, смаження або запікання.

Картопля Red Wonder

Призначення

Маса бульби (гр)

Дозрівання (днів)

Колір м’якоті

150-200

65-80

Рожево-червоний

Вибух (Explosion)

Ранньостиглий високоврожайний сорт. Як можна здогадатися з назви – урожай з’являється рано і його досить багато. А ось про забарвлення в назві нічого не зазначено, хоча про неї не можна не сказати. Бульби у картоплі сорту Вибух синьо-фіолетові. Причому, як зовні, так і всередині. Страви, приготовані з них, виходять дуже незвичайними.

Картофель Explosion

Призначення

Маса бульби (гр)

Дозрівання (днів)

Колір м’якоті

100-150

50-65

Фіолетовий

Блакитний Дунай (Blue Danube)

Якщо попередні сорти вважаються лідерами серед кольорових сортів картоплі за забарвленням, то сорт Блакитний Дунай завойовує популярність завдяки своїм смаковим якостям. Це високоврожайний сорт з білою м’якоттю і яскраво-фіолетовою шкіркою. Також його цінують за високу стійкість до багатьох захворювань, властивим картоплі. Бульби можна використовувати для приготування самих різних блюд.

Картопля Блакитний Дунай

Призначення

Маса бульби (гр)

Дозрівання (днів)

Колір м’якоті

100-200

65-80

Білий

Бузок

Цей сорт цікавий “мармуровим” малюнком м’якоті плодів. У ньому містяться бузковий і білий відтінки. Іноді між серцевиною і шкіркою добре видно білий обідок, а іноді – біла серединка. Бульби не надто великі, з темною шкіркою. Приготована картопля може набути легкий мигдальний присмак.

Картопля Бузок

Призначення

Маса бульби (гр)

Дозрівання (днів)

Колір м’якоті

200

65-80

Рожево-бузковий

Як бачите, різновидів кольорової картоплі чимало, і поступово їх стає дедалі більше. А ви хотіли б виростити у себе на ділянці фіолетову або червону картоплю? Або вам до душі традиційні сорти з білими або жовтими бульбами?

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *