Корівник своїми руками: фото, креслення, відео

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Продуктивність і рентабельність корів багато в чому визначається умовами їх проживання. Корівник бажано розмістити на невеликому видаленні від інших господарських споруд. Для його будівництва підійде невелике крите приміщення з висотою близько 2,5 метра, для кожної дорослої тварини необхідно по 20 кв. м. площі.

Стійло для корів своїми руками

Стійло для тварини необхідно робити невеликих розмірів, ширина повинна становити близько одного метра, довжина два метри. Його необхідно виготовляти з міцного матеріалу – порожнистих труб, колод, цегли, дощок чи каменю. Найбільш раціональним варіантом є використання колод, оскільки вони менш схильні до процесу гниття і деформації.

В господарстві стійло для тварини можна змайструвати самостійно за допомогою цегли, в тому разі якщо площа наявного приміщення володіє значними розмірами. Для цього необхідно спорудити підставу корівника, після чого зробити кладку цегли з використанням спеціального розчину. Такі стійла є популярними і широко використовуваними в селах, вони володіють хорошою вентиляцією і в них не скупчується волога.

Спереду конструкції розміщується годівниця, а ззаду – канал для відходів. Канал повинен володіти необхідним рівнем схилу для зливу в накопичувальну ємність. Над виходом каналу з корівника потрібно спорудити вікно, яке буде використовуватися для очищення від гною. Прохід до стійла повинен бути прямим, без вигнутих ліній і поворотів. З лівого боку від стійла при його оптимальної конструкції повинно залишатися невеликий вільний простір, який можна відвести для зберігання баків з водою або клітини з маленьким телям.

Годівниця для корів своїми руками

Годівницю виготовляють з дощок дуба або сосни. Перед її будівництвом дошки очищаються, висушуються і проходять шліфування для уникнення виникнення травматичних ушкоджень у тварини. Можна виділити три різновиди годівниць: підйомні, відкидні і рухливі годівниці.

Найбільш ефективним видом конструкції є підйомна годівниця з відкидними стінками, вона дозволяє найкращим чином проводити очищення годівниці від їжі і її дезінфекцію. Для виготовлення такої годівниці можна взяти наступні габаритні розміри: ширина дна близько 45 см, верхня ширина – 80 см, висота бортика зовнішнього – 30 см, внутрішнього – 1 м. На внутрішньому бортику годівниці необхідно зробити виступ для шиї тварини.

Ефективним і економним видом годівниці є конструкція з ґратами. Решітка повинна володіти такою ж довжиною, що і годівниця, ухил близько 45 градусів до передньої стінки. При застосуванні такого типу годівниці, корм і сіно не розкидаються по стійлу і тварина його не затоптує.

Креслення корівника

Відео-Урок: Огляд корівника

Температура в корівнику

У процесі утримання та догляду за коровами необхідно підтримувати в приміщенні оптимальний режим температури, оскільки вона значним чином впливає на метаболізм тварини. Найбільш сприятливим діапазоном температури в корівнику вважається 10 – 20 градусів тепла і вологість близько 75%.

У тому випадку, коли температура в приміщенні для утримання корів буде знижена щодо необхідного діапазону, то процеси метаболізму у тварини збільшуються, зростає вироблення тепла, в результаті тварині буде потрібно більший обсяг корму. Зниження температури в корівнику може також вплинути на зменшення удою молока.

Підвищення температури повітря в корівнику веде до теплової напруги, погіршення апетиту, змінюється склад крові і відбувається підвищення частоти дихання та роботи серцевого м’яза, і в кінцевому рахунку зменшується удій молока.

До речі, відходи від вирощування корів (гній) можна використовувати для енергозабезпечення цього самого коровника. Для цього вам необхідно буде спорудити чи придбати велику установку з видобутку біогазу з гною. Хоча, при наявності прямих рук можна зробити установку з видобутку біогазу своїми руками.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *