Кран Маєвського: пристрій і основні особливості

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Кран Маєвського – спеціальний пристрій, що використовується для випуску повітря, яке накопичується в системі водяного опалення.

кран Маєвського

кран Маєвського

Потрапляє повітря в систему різним способом (частково залишається в системі, при тривалих простоях, вноситися з водою, в результаті корозії металів, а також в результаті підсосу повітря в ході експлуатації). В результаті утворюються повітряні пробки, які створюють перешкоди для нормальної циркуляції теплоносія (води).

Кран Маєвського – це загальновживана назва, не закріплене в будь-яких документах (ГОСТ). Використовується ця назва лише в деяких кошторисах. Кран Маєвського пристрій, якого засноване на обертальних рухах клапана, завдяки чому повітря виганяється із системи. Тобто головна частина такого крана – це різьбовій запірний клапан, що регулюється ручним способом.

Пристрій крана Маєвського

 • Різьбовій тип приєднання – G1 / 2 # 8243-, M10x1, G3 / 4 # 8243-;
 • Матеріал ущільнення затвора і корпусу: латунь, сталь
 • Вага – 0.02- 0.07 кг;
 • Рукоятка типу: під ріжковий ключ;
 • Герметичність класу А, по ГОСТ 9544-93.

Монтується кран Маєвського в тих місцях опалювальної системи, де є схильність концентрації повітря, тобто в місцях скупчення повітря і утворення повітряних пробок (зазвичай це радіатори).

Повітря може також віддалятися і без використання повітряного крана, якщо досить висока швидкість води (встановлюється висока температура на термостаті, щоб вода могла швидко вивести повітря). Якщо ж цей спосіб не допомагає, то повертається клапан до того моменту, як буде виходити шипіння повітря.

При повному видаленні повітря починає спочатку капати, а потім текти вода. Тому необхідно поряд мати певний посудину або ганчірку. Як видно з перерахованого вище управління і пристрій крана для води досить прості.

Варто памятати, що такий кран не є автоматизованим пристроєм. Це повністю ручної елемент, який людина повинна під час регулювати і контролювати. Це означає, що потрібно приводити в дію кран, а також відстежувати момент, коли його важливо закрити (щоб уникнути великих водо пролито і потопів). З великими приладами і системами опалення, де регулярно скупчується повітря, застосування крана Маєвського незручно і небезпечно.

Запобіжні заходи

Пристрій крана Маєвського

Пристрій крана Маєвського

 • Варто монтувати їх на всіх пристроях (на тонкостінних сталевих панельних радіаторах в тому числі) зі спеціальними запобіжними клапанами;
 • Чи не дозволено палити або застосовувати відкритий вогонь поруч з алюмінієвими радіаторами, оскільки це може бути прямим джерелом займання вихідних газів горючих.

Альтернатива

Серед них можуть бути:

Водорозбірні крани

Такі крани легко знайти в будь-якому господарстві, навіть в сільській місцевості. В процесі експлуатації даний кран дає можливість усунути витік води в спеціальну ємність і немає необхідності постійно контролювати кожен кран системи.

З недоліків виявляють той момент, що багато споживачів через кран беруть воду і не враховують що там вона низької якості. Вода в системах опалення за санітарними нормами не придатна до вживання і побутовим потребам. Плюс до всього, якщо брати теплоносій для побутових потреб, спостерігається зниження якості всієї опалювальної системи (посилюється корозія, заростання накипом труб).

Використання таких опалювальних систем, які виключають повітряні пробки в радіаторі. Це може бути використання відкритого розширювального бака або автоматичних повітряних клапанів. Також завдяки спеціальній конструкції, повітря може менше накопичуватися.

Наприклад, при ході води знизу по стояках (тобто нижньої розводки) до централізованих збірники повітря через повітряні труби самі стояки можуть тривати за радіатори наступних поверхів. Ця конструкція дає досить високий результат, але варто враховувати, що будуть значними фінансові витрати на труби.

Якщо вода буде підходити зверху до верхньої пробці радіатора і має швидкість менш 0,2-0,25 м / с, то через цей кут і буде виходити повітря. Якщо ж швидкість вище 0,2-0,25 м / с, то навіть у вертикальній трубі повітряні бульбашки не будуть спливати проти течії. Корисним виявиться додатковий кран на радіаторі.

Автоматичний

Виглядає, як пристрій поплавковими-клапанного виду. На відміну від ручного повітрявідводчика, забезпечує автоматичну роботу і монтується на магістральних трубопроводах.

Конструкція: містить випускний клапан, поплавок, запірний ковпачок для усунення можливості витоку води, шарнірно-зєднаний важіль. У камері поплавця в процесі накопичення повітря поплавок відкриває випускний клапан і сам починає опускається. Після повного усунення повітря поплавок знову впливає на важіль, який закриває випускний клапан і сам піднімається. У разі, якщо повітря немає, поплавок залишає закритим випускний клапан.

Зручність таких кранів - незаперечна

Зручність таких кранів – незаперечна

Технічні характеристики:

 • Висока функционалні і відмінний естетичний вигляд;
 • Як правило, виготовляється з латуні;
 • Самоущільнююче різьблення сполучення 3/8 “;
 • Кришка і поплавок з тефлону;
 • Тиск 12 бар (максимальне);
 • Додатково в комплекті можуть також поставлятися запірні клапани;
 • Максимальна температура становить 110 ° С.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *