Кращі пізні сорти полуниці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Полуниця

Хочете насолоджуватися ягодами садової суниці (полуниці) як можна довше? Тоді висаджуйте сорти з різними строками дозрівання. І обов’язково посадіть кілька кущиків пізньої полуниці, яка плодоносить у другій половині літа.

Кожен дачник хоче якомога швидше відкрити сезон полуниці. Навіщо ж тоді потрібні пізні сорти, які починають плодоносити в середині червня, а деякі і на початку липня? Переваг вирощування такої полуниці відразу кілька:

  • продовжується час збору ягід (коли інші сорти вже відплодоносили, пізня тільки починає);
  • у сезон збору інших ягід і їх переробки на зиму у вас ще буде свіжа полуниця для заготовок;
  • деякі сорти здатні плодоносити аж до вересня, а це означає, що вітамінна ягода буде на столі весь цей час.

Найкращі і найпопулярніші сорти полуниці, які варто посадити в саду: Богема, Великобританія, Гигантелла Максим, Мальвіна, Пегас, Принцеса Діана, Шарлотта.

Висаджувати пізню полуницю можна як навесні, так і восени. У першому випадку це роблять, коли з ділянки зійде сніг і грунт прогріється. Земля повинна бути насичена вологою. Осіння посадка передбачає перенесення розсади у відкритий грунт в серпні-вересні. При більш пізній посадці рослини можуть не встигнути вкоренитися. А це загрожує втратою врожаю в наступному сезоні.

Богема

Сорт Богема відносно новий, але вже користується великою популярністю завдяки високій врожайності. На потужних кущах виростають великі і важкі ягоди дуже смачні і ароматні. Плоди відрізняються темно-червоним кольором, конічною формою і глянсовим блиском. Суниця садова даного сорту буде однаково добре рости як у південних, так і північних регіонах. Ягода стійка до грибкових захворювань.

Полуниця Богема

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина червня

50-55

Щільна, солодка, ароматна

0,8-1,2

Може рости в регіонах з несприятливим кліматом

Великобританія

Сорт пізнього строку дозрівання, що особливо цінується за дуже великі плоди. Кущики виростають могутні, хоч і не надто високі. Ягоди соковиті і солодкі, з легкою кислинкою. За формою вони конічні, за кольором темно-вишневі. Полуниця Великобританія благополучно переносить заморозки і стійка до багатьох захворювань.

полуниця Великобританія

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Кінець червня

80-120

Щільна, кисло-солодка

1,5-2

При недостатньому поливі та спекотної погоди ягоди псуються

Гигантелла Максим

Голландський середньо-пізній сорт суниці садової. Ягоди соковиті, солодкі, з тонким суничним ароматом, кольором яскраво-червоні, за розміром – дуже великі (перші плоди можуть важити до 125 г, наступні – в 2 рази менше). Серед усіх пізніх сортів Гигантелла Максим, мабуть, найкраще підходить для вирощування в регіонах зі складними погодними умовами. Перевага полуниці даного сорту в тому, що вона не боїться холодної погоди, благополучно зимує, а ягоди залишаються солодкими навіть у сезон дощів. Плоди відмінно підходять для заморожування.

полуниця Гигантелла Максим

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина липня

60-65

Щільна, соковита, яскраво-червона

2,2-2,4

На одному місці може рости до 8 років

Мальвіна

Пізній сорт суниці садової німецької селекції. Кущики потужні і широкі, ягоди зазвичай “ховаються” під листям. Плоди великі, блискучі, на смак солодкі з насиченим ароматом. Середня врожайність полуниці, зате при тривалій дощовій погоді вона не гниє і не втрачає бездоганних смакових якостей. Полуниця сорту Мальвіна також може витримувати нетривалі періоди посухи, але в дуже жарку погоду потребує регулярного і рясного полива. Зібрані ягоди добре переносять транспортування.

полуниця Мальвіна

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина червня

30-40

Щільна, солодка, ароматна

0,7-0,9

Сорт стійкий до багатьох захворювань, властивим полуниці

Пегас

Пегас – ще один урожайний сорт. Яскраво-червоні ягоди відрізняються рівною формою, красивим зовнішнім виглядом, а також приємним кисло-солодким смаком. Вони міцні і щільні, тому з легкістю переносять транспортування: не мнуться і не пускають сік. Даний сорт стійкий до багатьох хвороб, зокрема, фітофторозу та вертицильозного в’янення, не боїться нападок суничного кліща.

полуниця Пегас

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина липня

20-50

Соковита, ароматна, смачна

1-1,5

Схильна до захворювання борошнистою росою

Принцеса Діана

Пізній сорт полуниці англійської селекції, відрізняється високою врожайністю. Рослини являють собою розлогі кущики з рідкісними листям і клиновидно-видовженими ягодами. Плоди червоні, блискучі з насиченим смаком. Суниця садова сорту Принцеса Діана дуже стійка до багатьох поширених хвороб і шкідників.

полуниця Принцеса Діана

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Середина червня

70-80

Щільна, соковита, з насиченим суничним ароматом

1,5-2

Боїться холодних зим

Шарлотта

Цей сорт вибирають із-за неймовірно смачних ягід з суничним ароматом і яскравим присмаком. Урожай при цьому не можна назвати надзвичайно рясним. Плоди червоні, середнього розміру, часто серцеподібної форми. Щоб отримати ягоди з найкращим смаком, потрібно дати їм повністю дозріти.

полуниця Шарлотта

Дозрівання

Маса плоду (гр)

М’якоть

Врожайність (кг з куща)

Особливості

Кінець червня

25-35

Червона, соковита, солодка, зі смаком суниці

0,5-0,7

Сорт мало схильний до хвороб і нападу шкідників

Найбільшу користь від ягід, у тому числі і від полуниці, можна отримати, вживаючи їх у свіжому вигляді. Тому так важливо висаджувати на ділянці не тільки ранню і середню полуницю, але також сорти пізнього строку дозрівання.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *