Красуня сальвія: особливості вирощування

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Красуня сальвія: особливості вирощування

Сальвія, красива декоративна рослина, що прикрашає клумби і палісадники. Відноситься до сімейства Губоцвітих, є одно – або дворічником. Стандартне уявлення про сальвію – рослина має стебло чотиригранної форми, на якому розташовуються трубчасті квітки яскраво-червоного забарвлення.

Сучасні представники цього сімейства радують око різноманітністю колірної палітри (від білосніжного до насичено-фіолетового), формою і розміром квіток. Селекціонери щорічно дають рекорди, то, представивши рослини заввишки близько 80 сантиметрів, то, домігшись незвичайного ніжно-рожевого відтінку.

Нинішні квітникарі вирощують сальвії, як декоративні, красиво квітучі рослини. Багато любителів цих представників царства флори знають про великий вміст ефірних масел, що застосовуються в народній медицині і домашній косметології. В залежності від цілі «використання» вирощують такі види рослини:

  • сальвію блискучу (друга назва – шавлія блискуча), як декоративну рослину;
  • шавлія лікарська, яка є хорошим протизапальним засобом для порожнини рота, різних органів шлунково-кишкового тракту.

Вирощування сальвії

Вирощування сальвії

Красива рослина — це багаторічна рослина, але в наших кліматичних умовах вирощується, як правило, як однорічник і дворічник. Сальвії отримують шляхом висаджування насіння, причому це можна робити через вирощування розсади і подальшої пікіровки, або відразу висаджувати насіння в передбачуване місце розміщення рослин. Види сальвії блискучою будуть добре розвиватися і радувати господарів пишним цвітінням тільки у разі розмноження розсадою.

Вирощування сальвії

Багаторічні рослини вирощують двома способами: перший – з насіння, другий – живцюванням. Для вирощування сальвії можна використовувати готові насіння, в останні роки в продажу з’явилися так звані гранули, де кожне насіннячко має оболонку з поживних речовин. При таких умовах насінина вкрита оболонкою, проростає довше, але при цьому вона міцніше, стійкіше, згодом наздоганяє і обгонить своїх «простих» родичів і по висоті, і за розміром і кількістю квіток.

Посів сальвії

Незалежно від того, будуть використовуватися для посадки насіння сальвії блискучою або гранули з насінням, важливо забезпечити хороший грунт і вибрати правильне місце для вирощування розсади. Грунт повинен бути досить рихлим, добре зволоженим. Температура в приміщенні не повинна опускатися нижче +25°C, глибина загортання насіння – 3-5 міліметрів.

Грунт необхідно тримати весь час злегка зволоженим. Є кілька способів, як це зробити:

  • накрити ящики з насінням звичайним папером;
  • проводити зрошення за допомогою пульверизатора;
  • наливати воду в піддон, підтримуючи необхідний рівень вологості.

Для появи сходів потрібно не менше двох тижнів (при дотриманні всіх умов вирощування), а при посадці гранул – не менше місяця. У спеціальній літературі можна знайти строки посадки і терміни появи квіток. Якщо рослина висаджено в середині лютого, то середина першого місяця літа може бути прикрашена квітучими сальвиями.

Складність в тому, що в цей час досить складно забезпечити сходам необхідні умови – світло, тепло. Тому більшість квітникарів не поспішає, проводить посадку ближче до кінця лютого і початку березня. Цвітіння рослин в такому випадку почнеться пізніше, але більше шансів отримати добре квітучу ділянку.

Завдання при вирощуванні розсади – забезпечити правильний температурно-вологісний режим і підгодівлю для розвитку міцної кореневої системи. Це в подальшому дозволить рослині добре переносити будь-які погодні умови середньої широти.

Пікіровка сальвії блискучої

Квітникарі рекомендують провести процес пікіровки двічі. Перший раз пересадку слід здійснити при появі двох-трьох справжніх листочків. Для цього рослини пересаджують в інші ємності, відстань між сальвиями повинно бути не менше 5 сантиметрів. Це дозволить кореневій системі кожної рослини розвиватися вільно, отримуючи із ґрунту необхідні мікроелементи і корисні речовини.

Другу пікіровку можна провести через три тижні після першої, при цьому підросли рослини сальвії можна висаджувати в окремі горщики, діаметр яких буде не менше 10 сантиметрів. Після розвитку третього-четвертого цього листа верхівку кожної сальвії прищипують, тоді рослина буде кущитися, а не тягнутися вгору.

Крім цього, рекомендують у квітні почати загартовування різнокольорових красунь, для цього на ніч їх виносять в більш прохолодне місце, правда, температура повітря не повинна бути нижче +10°C.

Проблеми вирощування

Проблеми вирощування

Іноді поріг очікування сходів перевершує всі допустимі терміни причин цього може бути безліч. Головна з них – набряклі насіння не були вчасно висаджені в грунт, внаслідок чого відбулося їх пересушування.

Рекомендації: не варто чекати щасливого випадку, а краще ще раз здійснити посадку насіння для отримання розсади. Сходів можна дочекатися, але рідкісних, недружных, слабких, відповідно, і краси на клумбі з такими рослинами очікувати не слід.

Ще одна проблема – на сходах залишаються «каски», так звана шкірка насіння. Це може статися із-за недостатньої глибини посіву, або порушення температурного режиму вирощування (нижче норми). Потрібно акуратно допомогти сходам, для цього спочатку добре зволожити сходи за допомогою пульверизатора, а потім акуратно зняти «каску» з кожної рослини за допомогою зубочистки.

Рослини зрадіють підгодівлі, для якої можна використовувати різні склади добрив, розроблені для розсади і містять повний комплекс мікроелементів і необхідних речовин. Уважне ставлення до процесу посіву насіння, пикировкам і підгодівлі забезпечить господарів «хорошим урожаєм», сальвія блискуча буде радувати власників дачних ділянок і дворових клумб пишним різнобарвним килимом до глибокої осені!

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *