Квасоля – «італійські боби»

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Квасоля - «італійські боби». Фото

Квасоля

Людство знайоме з цією рослиною з досить давніх часів. Найбільш раніше згадка про квасолі в давніх пам’ятках писемності відноситься до 2-го тисячоліття до нашої ери. У стародавньому Китаї квасоля вживали в ті часи в їжу. Це рослина також було поширене у стародавніх ацтеків і інків, а стародавні римляни і греки користувалися квасолею в якості лікарського засобу завдяки корисним властивостям, а не тільки як їжу. Знайомство слов’ян з квасолею сталося приблизно в 11 столітті.

Звичайна квасоля є рослиною, що входять в сімейство бобових. В Європі квасоля з’явилася з Нового Світла приблизно в 16 столітті, де вона носила назву «італійські боби», а в Росії вона стала вирощуватися через 200 років.

Існує не один десяток рецептів поживних і смачних страв з квасолі і більшість з них вважають делікатесними. З стручків квасолі і бобів готують супи і салати, їх маринують, сушать, солять, подають до смаженого м’яса.

Квасоля - «італійські боби». Фото

Квасоля – калорійність
У 100 г квасолі в середньому міститься близько 292 ккал.

Сорти квасолі в залежності від самої будови бобів поділяють на лущильні (з товстим і грубим пергаментным шаром), спаржеві або цукрові (пергаментного шару немає), полусахарные (слабкі пергаментний шар). Подібно гороху самими цінними сортами вважають цукрові сорти. В ході консервної промисловості боби квасолі є дуже важливою сировиною.

Сорти та види.

Всі існуючі сорти квасолі, як правило, поділяють на три групи: цукрові, полусахарные і лущильні. Квасоля за формою буває кучерява, полувьющаяся і кущова.
Квасоля - «італійські боби». Фото
Залежно від строків дозрівання сорти поділяють на: пізні (понад 100 днів), середньостиглі (від 90 до 100 днів), середні (від 80 до 90 днів), середньоранні (від 70 до 80 днів) і ранньостиглі (не більше 70 днів).

Групи квасолі.

Зернові або лущильні – вирощування здійснюють виключно з метою отримання зерен, оскільки у цих бобів стулки мають пергаментний шар. У Росії в середній смузі більшу частину з них вирощувати немає сенсу – вони не встигають дозріти, а недозрілими їх використовувати категорично заборонено.

Полуцукрові – ці боби володіють слабким або ж пізно з’являються пергаментным шаром, вони мають грубі неприємні волокна, які обов’язково перед приготуванням необхідно видаляти, що, само собою, не особливо зручно.

Спаржеві або цукрові – вони зовсім не мають пергаментного шару. Особливо серед них популярні сорти, які не мають між стулками жорстких волокон.

Сорти квасолі.

Квасоля - «італійські боби». Фото

«Сакса» – спаржевый скоростиглий сорт квасолі. Відмінність бобів – це ніжний смак і м’ясистість.

«Секунда» – сорт ранньостиглої цукрової кукурудзи(зелена квасоля). Компактне кущова рослина. Циліндричні незрілі стручки без волокон, зеленого забарвлення і довжиною до 12 сантиметрів.

«Сакса без волокна 615» – кущовий скоростиглий сорт квасолі. Дуже смачні, цукрові і ніжні боби. Має тривалий період плодоношення. Зеленувато-жовте забарвлення насіння.

«Рожева» – сорт середньостиглої, высокоурожайной в’юнкої квасолі. До перших зборів врожаю від сходів проходить близько 80-ти днів. Мармурово-рожеві довгі боби мечовидної форми, без волокон і пергаментного шару. Кожен стручок має близько 8-10 зерен.

Квасоля - «італійські боби». Фото

«Довга плоска» – сорт ранньостиглої высокоурожайной в’юнкої квасолі. До перших зборів врожаю від сходів проходить близько 50 днів, а до дозрівання самих насіння – до 75 днів. Темно-зелені плоскі боби мечовидної форми, довжиною до 25 сантиметрів не мають волокон і пергаментного шару.

«Вогненно-червона» – сорт безволокнистой высокоурожайной квасолі. Для збору боби готові через 90 днів після посіву. Темно-зелені плоскі боби. Довжина стручків становить близько 30 сантиметрів.

«Фіолетова» – сорт в’ється середньостиглої квасолі. До технічної стиглості від сходів проходить близько 85 днів. Округло-плоскі боби довгі слабоизогнутой форми і фіолетового забарвлення, у яких немає пергаментного шару. Кожен стручок має до 10 зерен.

Декоративна квасоля.

Квасоля - «італійські боби». Фото

Декоративна квасоля є багатоквітковою виткою декоративною рослиною. Невеликі квітки об’єднані в кисті по 6-7 штук, білих або ж яскраво-червоних тонів. Довгасті великі зігнуті боби трохи в стручках. Трав’янисті гладкі стебла довжиною до 4-х метрів рясним чином вкриті листям. У витких рослин це одне з достоїнств.

Стебла бобів сягають до 5 метрів довжини. Строкаті, червоні, рожеві, білі, невеликі квітки зібрані на квітконіжці по кілька штук в малоквіткові суцвіття.

Квасоля - «італійські боби». Фото

Цвітіння триває до заморозків, починаючи з червня.

Декоративність рослин незначно знижується з закінченням цвітіння.

«Турецькі боби» розмножують насінням. Щоб у рослин було раннє цвітіння, їх треба сіяти в квітні в кубики або ж горщики діаметром 9 сантиметрів по одному, максимум по дві насінини.

Ставити кубики треба в розсадники або парники з хорошим і частим провітрюванням. Як тільки заморозки остаточно пішли, рослини необхідно висаджувати на постійні місця інтервалом в 15-20 метрів.

Декоративна квасоля набуває кращий вид на сонячних місцях, з відмінно удобреного і произвесткованной грунтом.

Боби садити за свежевнесенному гною категорично не можна. При сухій погоді необхідно здійснювати регулярні і рясні поливи. Обов’язково встановлювати свого часу опори.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *