Квіти ардиція: фото і догляд в домашніх умовах

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Батьківщина ардизій (Ardizia) – змішані широколистяні та хвойні ліси субтропічних областей Китаю, Кореї, Японії, Індії. До роду Ардизія належать близько 400 видів рослин сімейства Мирсиновые. Довгасто-ланцетні шкірясті гладкі блискучі зелені з хвилястими краями листя рослин розташовані на довгих стеблах. Квіти ардизії білі, рожеві або червоні з приємним ароматом. Вони зібрані в суцвіття і розташовуються на верхівках пагонів. З часом на місці квіток з’являються невеликі яскраво-червоні ягоди.

Види кімнатного рослини ардизія

Для ардизії городчатой характерний симбіоз з бактеріями (Bacillus foliicola), помещающимися у вузлуватих утовщеннях, розташованих по краях пластинки листка. Знищення цих вузлів гальмує її зростання. Насіння проростає на материнській рослині, і бактерії легко потрапляють в точку росту проростка, а потім всередину листових зачатків.

Ардизія низька (Ardisia humilis) поступається розмірами попереднього вигляду. Листки досягають в довжину 5-15 см. Світло-рожеві квітки невеликі. Плоди спочатку мають червоно-бурого забарвлення, потім чорніють і стають глянцевими.

Ардизія овальна (Ardisia elliptica) – густий гіллястий чагарник. Яскраво-зелені щільні блискучі листя завдовжки 5-20 см розташовані супротивно. Суцвіття кімнатної квітки ардизія – кінцеві кисті з рожевими зірчастими п’ятилепестковими квітками. Ягоди спочатку темно-рожеві, потім чорні, глянцеві.

Ардизія городчата

Ардизія городчата (Ardisia crenata) – вічнозелений розгалужений кущ або невелике деревце заввишки від 60 до 150 см. Гладкі шкірясті листя з городчастим краєм, довжиною 6-12 см і шириною 2-4 см, загострені на обох кінцях, розташовані по черзі.

Як видно на фото, ардизія городчата має невеликі (завдовжки 0,5-0,6 см) запашні білі і рожеві квітки, зібрані у щитовидні суцвіття (верхівкові або на пазушних пагонах).

Плоди – численні ягоди оранжево-червоного забарвлення близько 1 см в діаметрі довго, до одного року і більше, зберігаються на рослині.

Догляд за кімнатною рослиною ардизія в домашніх умовах

Для рослини вибирають світле місце. Воно вдячно приймає сонячні промені вранці і на заході дня. Влітку в полуденні години кімнатна рослина ардизія вимагає притінення. Влітку квітка містять при помірній температурі (20-22°С), взимку він віддає перевагу більш прохолодну (близько 12-15°С).

У літній період рослина поливають помірно злегка підкисленою водою, в жаркі дні – рясно. Взимку полив скорочують. При догляді в домашніх умовах ардизія добре відгукується на регулярне обприскування теплою водою в будь-який час року, виключаючи періоди цвітіння і зав’язування плодів.

З травня по жовтень кожні два тижні підгодівлю здійснюють спеціальними комплексними мінеральними добривами для кімнатних рослин, чергуючи їх з органічними добривами.
Пересаджують щорічно в лютому-березні в грунтову суміш з листової і хвойної землі, торфу і піску (1:1:1:0,5) нейтральною або слабокислою реакції (рН 6,5-7). В горщику роблять хороший дренаж, а в грунт додають шматочки березових вугілля. Дорослі рослини в діжках пересаджують по мірі необхідності навесні. Для формування крони навесні ардизію обрізають або прищипують.

Розмноження ардизії

Розмножують верхівковими живцями і насінням. Укорінюють живці в кімнатних тепличках при температурі 24 – 28°С. Взимку містять при температурі не менше 18°С. Навесні поливають рясно, підгодовують органічними і мінеральними добривами кожні два тижні. Черенкованные рослини не прищипують – вони добре гілкуються.
Насіння сіють у січні-березні. Потрібно підігрів грунту, так як найбільш сприятлива температура для проростання насіння 22-23°С. Грунтову суміш складають з дернової, листової землі і піску, узятих в рівних частинах.

Шкідники ардизії – павутинний кліщ, попелиці, трипси, щитівки. Хвороби – гнилі коренів. Надлишок води або нерегулярний полив викликають опадання листя. Світлі хлоротичні листя вказують на недолік заліза. В цьому випадку застосовують хелати заліза.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *