Квітка цикас: фото, опис, догляд та розмноження в домашніх умовах

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 4,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Рід Цикас (Cycas) або Саговник належить до сімейства Замиевые. Рослини поширені в тропіках Східної півкулі (Індія, острови Тихого океану, Маскаренские, Мадагаскар, Шрі-Ланка, Ява, Сулавесі, Нова Гвінея, півострів Індокитай, Північно-Східна Австралія).

Цикас має яйцеподібний волосиста стебло, покритий лусочками. За описом цикас нагадує пальму – від верхівки стебла відходять перисті темно-зелене листя з потовщенням по краю.

Молоді листки спочатку закручені спіраллю, як у папоротей. Росте квітка цикас повільно – протягом року з’являється тільки один ряд листя. Тривалість життя кожного аркуша три-десять років. Спороносні листки з жовтим повстяним опушенням злегка зігнуті.

На цій сторінці ви можете побачити фото цикаса різних видів, а також отримати рекомендації щодо догляду за цією рослиною в домашніх умовах.

Види кімнатного рослини цикас

Цикас пониклий (Cycas revoluta) має непарноперістие листя довжиною 0,5-2 м. Численні листки вузьколінійні, по краях слабо відігнуті, зменшувані до основи, шкірясті, глянсуваті, з гострою вершиною, з одного середньою жилкою.

Цикас пониклий

Цикас завитий, або улитковидный (Cycas circinalis), формує великі листки довжиною 1-2 м. Молоді спрямовані вгору, пізніше розташовуються полугоризонтально. Листя перисті, з 50-60 листочками з кожної сторони рахиса, ланцетні, плоскі, довжиною до 25 см і шириною 1,5 див. Черешок знизу полуокруглый, від заснування і до середини аркуша без колючок, вище – з короткими колючками.

Цикас завитий, або улитковидный

Цикас австралійський (Cycas cairnsiana) відрізняється матовими листям блакитного забарвлення.

Цикас австралійський

Догляд за кімнатним цикасом в домашніх умовах

Взимку і влітку кімнатний цикас містять в самому світлому місці, бажано на південних вікнах, але в спекотні дні необхідна захист від полуденного сонця. Переносить коливання температури, росте в теплих і відносно прохолодних приміщеннях. Взимку містять при температурі 12-16°C (8°C). Пам’ятайте, що при догляді за цикаса в домашніх умовах важливо дотримуватися певну вологість повітря. При високій температурі взимку і сухому повітрі рослина може скидати листя. Влітку бажано переставити горщик з цикаса на балкон або в сад в таке місце, де він буде рівномірно освітлений з усіх боків і захищений від вітру.

Поливають навесні і влітку рясно, взимку – помірно. Не переносить застою води в горщику. При поливі не можна допускати попадання води на шишку цикаса, інакше вона загниє. Любить вологе повітря, тому рослина регулярно опрыскивают.Цикас росте дуже повільно, тому підгодовують його обережно: з квітня по серпень кожні два тижні спеціальним добривом для пальм, починаючи з жовтня – один раз на місяць, причому концентрацію добрива зменшують вдвічі. Не рекомендують використовувати добрива з солями калію і магнію.

Пересаджують молоді рослини щорічно, старше п’яти років – по мірі необхідності в грунтову суміш з легкої дернової, листової землі, перегною, торфу і піску(2:1:1:1:1), додаючи трохи деревного вугілля. Цикас віддає перевагу нейтральні або слабокислі грунту (рН 6,5-7). Хороший дренаж обов’язковий. При пересадці стежать, щоб шишка цикаса не була заглиблена в землю.

Розмноження цикаса

Розмноження цикаса проводиться дітками (відростками) не менше 7 см в діаметрі, які з’являються на материнському стовбурі, на рівні грунту. Відокремлюють дітки гострим ножем у місці звуження, намагаючись не пошкодити основний стовбур. Місце зрізу присипають товченим деревним вугіллям і підсушують протягом одного – двох днів. У діток видаляють листя і садять в грунтову суміш з листової землі, торфу і піску, узятих в рівних кількостях, додаючи дрібну гранітну крихту.

Як субстрат для укорінення використовують також крупний пісок або перліт. Оптимальні умови для вкорінення: температура 27-29°С, відсутність прямих сонячних променів. До появи коренів поливають дуже помірно. Бажано застосовувати підігрів грунту і стимулятори коренеутворення. Вкорінюються дітки протягом 6-12 місяців.

Шкодять кімнатному рослині цикас борошнистий червець, павутинний кліщ, щитівки. Можливі кореневі гнилі.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *