Лабелла – один з кращих сортів картоплі

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 3, Рейтинг: 3,67 із 5)
Loading ... Loading ...

Лабелла - один з кращих сортів картоплі

Вибір сорту картоплі багато в чому залежить від грунтово-кліматичних умов вирощування та періоду отримання бажаної продукції. Ось сорти картоплі, які в Україні зарекомендували себе з кращого боку. Серед них варто виділити сорт картоплі «Лабелла» – ранньостиглий, столового призначення. Характеристика сорту говорить про високу продуктивність і відмінну адаптованість до несприятливих умов культивування.

Сорт «Лабелла» визнаний городниками одним з кращих сортів картоплі, вигідно відрізняється нематодостійкістю, високою стійкістю до вірусних поразок і стабільною врожайністю. Овочівники характеризують цей сорт картоплі як такий, що швидко розвивається в самому початку росту і приносить якісний урожай. В одному гнізді формується порядку чотирнадцяти картопляних бульб. При зборі спостерігається практично повна відсутність як дуже дрібних, так і надмірно великих бульб.

Сорт «Лабелла» від німецьких селекціонерів добре зберігає врожай, представлений привабливими зовні бульбами з відмінними смаковими показниками. Зібраний урожай може бути використаний як з метою реалізації ранньої овочевої продукції, так і зберігатися протягом тривалого часу. Рослина стійка до високих температурних режимів і недостатньо грамотному догляду, що робить її дуже затребуваною у початківців городників.

Підготовка і посадка картоплі сорту «Лабелла»

Терміни посадки диференціюються залежно від погодних умов в районі культивування. Картоплю «Лабелла» слід висаджувати згідно агротехнічним вимогам:

  • Основні завдання передпосівної обробки грунту полягають в створенні максимально пухкого і родючого шару ґрунту, придатного для розвитку картопляних бульб і з хорошою проникністю для вологи, повітря і тепла.
  • Весняну переборку, сортування і пророщування картоплі слід починати приблизно за три тижні до посадочних робіт. Для посадки рекомендується використовувати тільки чистий сортовий матеріал у вигляді бульб стандартного розміру. При недостатній кількості посадкового матеріалу допускається здійснювати різання великих, вагою понад 90 г, бульб. Різка дозволяє розділити бульба на три частини з наявністю декількох очок на кожному сегменті. Різання бульб необхідно здійснювати тільки в день висадки.
  • Глибина посадки насіння картоплі не повинна перевищувати 6-8 см.

Лабелла

Правила догляду

Заходи по догляду за картоплею сорту «Лабелла» стандартні:

Підгортання. Воно стимулює формування додаткових столонів (підземних пагонів), підвищує якість і кількість бульб практично на третину, крім цього є ефективним захистом рослин від зворотніх весняних заморозків.

Розпушування. Проводиться воно з метою забезпечення доступу повітря до картопляним бульб і видалення з грунту дрібних бур’янів (необхідно виконувати раннє, неглибоке розпушування грунту граблями).

Внесення добрив. Перша підгодівля проводиться під час посадки бульб (1 ст. л. сечовини або спеціального засобу «Растворин» розводиться в 10 л води); друге підживлення картоплі виконується на стадії бутонізації рослини (1 ст. л. сульфату калію і 3 ст. л. золи, розведені в відрі води); третя підгодівля проводиться на стадії цвітіння, вона сприяє прискоренню формування бульб. Бажано використовувати коров’як або розчин пташиного посліду. Підживлення рекомендується проводити після дощу або поливу, при наявності добре зволоженого грунту.

Полив. Картопляні кущі рекомендується поливати тільки в посуху, використовуючи на кожен кущ не менше 12-15 л води.

Захисні заходи. Використовуються при наявності перших ознак хвороб або загрозі їх поширення. Позитивні результати приносить обприскування картоплиння сумішшю на основі бордоською рідини або хлорокиси міді з додаванням суперфосфату.

Величезне значення має правильне визначення строків збирання врожаю картоплі. Несвоєчасне прибирання може привести не тільки до значного зниження якісних показників бульб, але і до великих втрат овочевої продукції.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *