Ламінат: технологія укладання

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Ламінат, як підлоговий матеріал, зявився зовсім недавно, тому технологією його укладання можуть скористатися не всі заміські забудовники, які виробляють деякі роботи своїми руками. Але, як показує практика, дана технологія не дуже складна, тому розібратися і використовувати її в процесі будівництва заміського будинку може будь-який чоловік.

На самому початку хотілося б відзначити, що основу для укладання ламінату може виступати достатню кількість матеріалів. Наприклад, це може бути

Укладання ламінату

Укладання ламінату

  • ДСП або ДВП;
  • Деревяні підлоги;
  • лінолеум;
  • Бетонна основа;
  • І так далі.

Але дуже важливо памятати, що для укладання цього матеріалу необхідно досить міцна поверхня, рівна і без великих дефектів. Допускаються нерівності в межах двох міліметрів на два метри довжини. В іншому випадку всі вади повинні бути видалені. У тому випадку, якщо поверхня має досить великий кут відхилення від показника рівності, то для його виправлення доведеться використовувати вирівнюючий шар, виготовлений з сумішей або плит.

Шумо- і пароізоляція

Технологія укладання ламінату в обовязковому порядку включає в себе укладання шумоизоляционного матеріалу, який буде гасити звук кроків, не заважаючи сусідам з нижнього поверху. До того ж така підкладка виконує ще дві функції, це амортизатор і додатковий вирівнюючий шар, який приховає маленькі нерівності підстави.

В даний час ламінат можна укласти на такі шаумоізоляціонние матеріали, як спінений поліетилен, пробка, сьогодні на ринку можна знайти спеціальні підкладки, які призначені саме для укладання ламінату.

Якщо ламінат укладається на бетонну підлогу або підлогу, обробленому керамічною плиткою, то необхідно під підкладку укласти паробарєр, який захистить ламінат від впливу вологи, яка проникає з нижніх поверхів через статевий підставу. У тому випадку, якщо ламінат укладається на систему «тепла підлога», то необхідно взяти до уваги такі рекомендації від професіоналів.

По-перше, Перед укладанням необхідно включити опалювальну систему «тепла підлога» і добре прогріти основу підлоги. По-друге, після цього треба добре провітрити приміщення, щоб знизити вологість.

По-третє, опалення вимикається за дві доби до початку укладання ламінату. По-четверте, система опалення повинна розділятися від основи підлоги зазором в три сантиметри.

Способи укладання ламінату

Сама технологія укладання ламінату заснована на системі плаваючих панелей. Що це означає? Це говорить про те, що для її кріплення не використовуються різні кріпильні вироби типу клей, саморізи, цвяхи і так далі. Тут мається на увазі кріплення не тільки до основи підлоги, а й до кріплення між самими панелями.

Ламінат, а точніше сказати ламіновані панелі, кріпляться між собою торцевими поверхнями за допомогою замка типу шип-паз. Правда, сьогодні стали майстри використовувати спеціальний клей, яким промащують торцеві поверхні панелей. Зазвичай цей метод використовується, коли ламінат укладається на великих площах.

Але частіше все укладання проводиться без всякого кріплення. І це виправдано. По-перше, даний метод простий, висока кваліфікація для укладання не потрібно. По-друге, починати монтажні роботи можна з будь-якої точки кімнати, тут мається на увазі кут кімнати.

По-третє, підлогу відразу ж можна експлуатувати після закінчення укладання панелей. По-четверте, панелі можна легко демонтувати і використовувати їх повторно. По-пяте, висока якість підлогового покриття.

Після того, як підготовчі роботи закінчені, можна укласти і сам ламінат. Для цього роботу починають з кута кімнати, вибирайте будь-який. Насамперед укладається одна панель в самий кут, але перед цим по всьому периметру кімнати біля стін встановлюються спеціальні розпірні клини.

Це пластмасові вироби призначені лише для однієї мети, це залишити невеликий зазор між ламінатом і стіною. Це робиться для того, щоб дати можливість панелям вільно розширюватися або звужуватися, що зазвичай відбувається під впливом зміни температури і вологості.

Після укладання першої панелі укладається перша панель другого ряду, але вона повинна бути по довжині дорівнює половині цілої панелі. Це робиться для того, щоб стики між панелями в одному ряду розташовувалися в шаховому порядку. Тепер укладається друга панель в першому ряду і все повторюється за даною технологією.

Чому необхідна так звана цегляна кладка, яку використовують при укладанні ламінату? Це робиться для того, щоб рівномірно розподілити навантаження, які діють в процесі експлуатації даного підлогового покриття.

Укладання ламінату на підкладку

Укладання ламінату на підкладку

Так як ламінат збирається безклеєвої способом, то існують деякі маленькі хитрощі, які допомагають робити цей процес простим і легким. Наприклад, при зєднанні панелей необхідно другу панель підносити до першої під кутом 20 градусів, це полегшує вхід в замок.

Для укладання останньої панелі в ряду, необхідно використовувати спеціальний інструмент, який носить назву струбцина. Цей інструмент має дві загнуті поверхні, одну з яких вставляють з краю панелі, а по другий вдаряють злегка молотком, як відбувається процес установки ламінату.

У тому випадку, якщо ламінат укладається на лінолеум або на деревяні вироби, то укладати пароізоляційний матеріал немає ніякого сенсу. Велику увагу необхідно приділити місцям, де встановлені різні обмежувальні елементи, наприклад, дверна коробка.

Тут необхідно дуже уважно зняти розміри і підрізати його точно за місцем. З дверною коробкою проблем зазвичай не виникає, до речі, можна не чіпаючи ламінат, підрізати саму коробку таким чином, щоб панель входила точно до стіни.

Після укладання ламінованих панелей, можна приступити до установки плінтусів. Тут, до речі вибір так само величезний, але сьогодні перевага віддається пластиковим плінтусів з кліпсовой сполуками, хоча можна використовувати і звичайні плінтуса, які кріпляться до стіновий поверхні за допомогою дюбелів і саморізів, що закриваються накладної планкою.

Ось, напевно, найпростіша технологія укладання ламінованих панелей. До речі, ламінат можна укласти з різних напрямків, створюючи на статевий поверхні всілякі малюнки. Але частіше його укладають уздовж стін перпендикулярно стіні, де встановлено вікно. Це робиться з однією єдиною метою, створити ефект, який дозволяє приховати стики між панелями за рахунок відбиття світла.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *