Лицьова кладка цегли

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

У словосполученні лицьова кладка з цегли, на перший погляд, нічого особливого немає. Але це тільки на перший погляд, тому що саме лицьову цеглу буде відображати стан заміського будинку, якщо в проекті закладено, що фасад залишається цегляним.

Зробити якісну лицьову цегельну кладку досить складно, тому цей процес зазвичай проводять фахівці високого класу, тобто майстри своєї справи. Але, як показує практика, навчитися цій справі може будь-який заміський забудовник, який багато будівельних процес проводити своїми руками.

Як і в будь-якому будівельному справі, класти лицьову цеглу потрібно на хороший цементний розчин, тому при виборі складових компонентів даного розчину, а це

  • пісок;
  • Цемент.

Необхідно приділити їм особливу увагу.

Фахівці рекомендують не робити розчин під кладку лицювальної цегли, як при звичайній кладці. Тут необхідний жорсткий розчин, щоб встановлений на нього цегла, так би мовити, “не поплив». Це дуже важливо. Тому стандартне процентне співвідношення пісок-цемент має бути трохи більше в бік піску.

Кладка першого ряду

лицьова кладка

лицьова кладка

Як показує практика, найбільш відповідальним моментів в кладці лицьової цегли, та до того ж і найскладнішим, буде кладка першого ряду. Тут важливо точно розташувати цеглу по всьому фронту будівлі. Тому фахівці рекомендують спочатку розкласти цеглу, так би мовити, в «суху», тобто не на розчин.

Так можна точно визначити необхідну кількість особового матеріалу. У тому випадку, якщо буде потрібно підрізування цегли для повного заповнення ряду, то краще його підрізати наполовину. Не варто укладати на лицьову сторону частини цегли менших розмірів. Це буде некрасиво, та й міцність такої кладки під великим сумнівом.

Обовязкова умова – це укладання гідроізоляційного шару між фундаментом і цегляною кладкою. Тепер необхідно визначити найвищу точку фундаменту. Це можна зробити за допомогою звичайного будівельного рівня або рівнем оптичним. До речі, зробити це не складно. Ось ця сама точка і буде точкою відліку в процесі кладки лицьової цегли, як називають її будівельники, це буде «нуль».

Тепер необхідно по всіх кутках будинку встановити порядовки, які будуть показувати нульову позначку. Їх необхідно зєднати нитками, тим самим точне розташування «нуля» буде видно по всьому периметру будівлі. Що стає досить зручним при кладці лицьової цегли. Правда, не всі майстри використовують метод кладки по порядовкам, вони найчастіше використовують рівень. Але, як показала практика, такий спосіб хоч і не відрізняється за якістю від першого, але набагато в даному випадку знижується темп роботи, тобто швидкість кладки.

Чим зручна ще порядовка? А тим, що піднімаючи нитку на другий ряд, немає необхідності вирівнювати його іншим способом. Він точно покаже, де і як класти черговий цегла.

Отже, перший ряд кладки укладається на цементний розчин, яким вирівнюється рівень під «нуль». Цементний розчин необхідно класти товщиною 8-9 міліметрів. Укладений цегла не варто постукувати зверху, його краще вирівняти вручну. Зверніть увагу, щоб розчин так само не виступав за межі цегли, буде краще, якщо його укласти трохи в глибину. Таким чином, домагається чистота лицьовій поверхні цегли.

В даний час для полегшення проведення робіт по кладці лицьової цегли використовується спеціальна форма, яку укладають на фундамент або на вже покладений ряд цегли, і в неї заливається цементний розчин під кладку. Таким чином, створюється точна форма цементного розчину, що співвідносяться всім необхідним розмірам.

Ця форма виготовляється з пластмаси, вона легка, зручна. Дуже важливим моментом є той факт, що розчин в дану форму поміщається відразу на кілька цеглин. Залив розчин в форму, підняв її, поклав на розчин цеглини, і процес заново повторюється. Швидкість кладки виростає рази в два.

Як і в будь-який кладці, кладка лицьової цегли проводиться з перевязкою. Що це означає? Наприклад, перший ряд цегляної кладки починається з цілого цегли, другий з його половинки, третій з повного, четвертий з половинки, і так далі. Такий вид кладки і найнадійніший, і традиційний. Винаходити нічого не варто.

Хоча необхідно відзначити, що існує кілька видів перевязки. Наприклад, коли три перші ряди укладаються цегла в цегла, а четвертий йде з перевязкою. Правда, можна перевязку взагалі не робити. Тут необхідно буде прокладати цеглини армуючої сіткою. Такий процес і трудомісткий, і більш витратний. Та й показник компенсації занадто великий.

Плюси цього процесу

Обробляти стіни заміського будинку лицьовою цеглою стає все популярнішим. В даному випадку виграш великий, особливо, якщо це стосується фінансових витрат і подальшої експлуатації будинку.

По-перше, фасад такого будинку стає красивим і подальша його облицювання зовсім не потрібна. По-друге, облицювальну цеглу зазвичай має в своєму тілі порожні порожнини, що сильно підвищує його теплозахисні властивості. А що ще потрібно для того, щоб жити в такому будинку з комфортом.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *