Лісові гриби на дачній ділянці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 4,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Лісові гриби на дачній ділянці

Серпень-листопад – оптимальний час для того, щоб завести на своїй дачній ділянці лісові грибочки. Як же правильно вибрати посадковий матеріал і місце для них?

Білі гриби, грузді, підберезники, рижики, маслюки, лисички – це гриби, які утворюють так звану мікоризу і здатні рости тільки на коренях живих дерев. Спростити завдання грибоводу-любителю можуть ростуть на дачній ділянці берези, осики або дуби. Якщо ж дерев немає, то можна використовувати більш складний варіант. Для цього необхідно пересадити з лісу на дачну ділянку не менше 3 маленьких деревець, поруч з якими росли гриби. Цей метод дозволить отримати перший урожай через кілька років.

Лісові гриби на дачній ділянці

Канавка для лісових грибів

Потім необхідно зробити поглиблення в землі близько 30 см і радіусом 1,5 м навколо дерев. Отриману канавку слід заповнити листям і перегноєм, а потім тільки внести 100 г міцелію (вегетативне тіло грибів та актиноміцетів). Найголовніше, чого необхідно досягти, – це контакту міцелію з корінням дерева.

При посадці саджанця 50 г міцелію вносять прямо під корінь рослини. Щоб гриби краще приживалися, необхідно замульчувати грибницю 15-сантиметровим шаром і підтримувати помірну вологість. Деякі грибівники поливають грунт навколо дорослих дерев суспензією перемелених зрілих грибів. Для цього в розчин додають по 1 ст. л. желатину і харчової борошна. Після цього спори гриба проростають і утворюють мікоризу для наступного сезону. Перші гриби з’являються вже через 2-3 роки.

Альтернативний спосіб вирощування лісових грибів

Крім того, часто використовується сухий зерновий міцелій грибів. Такий міцелій також має гарну схожість і не піддається зараженню паразитної мікрофлорою. Зберігається він дуже довго при будь-якій температурі в сухому місці.

Перевага даного способу розмноження грибів полягає в тому, що сухий зерновий міцелій адаптується під деревом будь-якої породи (яблуня, груша, вишня).

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *