Малина – вирощування та догляд

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 6, Рейтинг: 4,33 із 5)
Loading ... Loading ...

Малина - вирощування та догляд. Фото

Вирощування малини

У плодах малини міститися безліч корисних поживних елементів. Садова малина має такі ж цілющі властивості, як і лісова. Свіжозібрані або засуженные ягоди, а також варення з ягід малини використовують як жарознижувальний засіб під час простудних захворювань. Свіжі або сухі ягоди найчастіше використовують у вигляді відварів або настоїв або у вигляді чаю. Малину приймають під час недокрів’я, при різних захворюваннях шлунка і при підвищеному кров’яному тиску.

Малину садять навесні і восени. Для висадки готують ділянку площею 1 кв.м, на який вносяться 10-20 кг добрив або компосту, 35 гр. суперфосфату і 20 гр. калійної солі. Для малини хорошим добривом вважається деревний попіл. Грунт на ділянці необхідно перекопати до глибини 20 або 25 сантиметрів. Якщо висаджуються різні сорти малини, то їх рекомендується саджати на різних ділянках, щоб сорту не змішувалися.

Для гарного перезапилення рекомендується саджати на одній ділянці, максимум три сорти малини. Висадка проводиться в індивідуальні ями або загальні траншеї, глибина яких становить 20 див. Ями і траншей повинні бути заповнені родючим грунтом. Саджанці садять на глибину, що і в розпліднику або їх можна посадити на 2 або 3 см глибше.
Малина - вирощування та догляд. Фото

Після висадки, кущі поливають і мульчують. Потім проводять обрізку до 20 або 30 см, або можна зрізати до рівня грунту.
Починаючи з третього року зростання кущі малини, необхідно підгодовувати наступним чином: 20 або 30 гр. суперфосфату і 10 або 15 гр. калійних добрив
15 або 20 гр. сірчанокислого амонію, або аміачної селітри або сечовини. Кількість добрив розраховане на 1 кв. метр площі.

Якщо спочатку не вносились азотні добрива, то підживлення слід проводити курячим послідом або гнойової рідиною, які необхідно розбавити водою у співвідношенні 2 до 10 і 1 до 5 відповідно.
Якщо збираєтеся вирощувати ремонтантну малину, то рекомендується виконати декілька необхідних умов по догляду. Кущі малини необхідно розмістити на ділянці, яка добре прогрівається і висвітлюється, а також добре забезпечується вологою і має высокоплодородную грунт.
В саду буде достатнім висадити від 5 до 10 кущів сортів Зіву на відстані від 30 до 35 см або сорт «Бабине літо» – з відстанню в 50 див. Грунт навколо посаджених рослин обов’язково треба замульчувати перегноєм, старої дрібною соломою або тирсою. Або замість мульчі використовується чорна плівка.

Малина - вирощування та догляд. Фото

Під час посадки коріння обов’язково засипаються землею, поливаються, а стебло обрізається. Після обрізання повинні залишитися пеньки висотою до 3 сантиметрів. Над висадкою розстеляють плівкою шириною в 30 сантиметрів і закріпити кінці плівки в грунт. Над пеньками плівку робляться прорізи. У разі якщо немає чорної плівки, можна використовувати будь-яку світлопрозору плівку. Однак зверху потрібно насипати півтора сантиметровий шар ґрунту, піску або тирси, що б уникнути росту бур’янів. Навесні, коли відросте молоді пагони сантиметрів на 10 або 15, необхідно провести нормування. На кущах сорту «Бабине літо» залишають 3 або 4 кращих паростка, а на інших сортах до 10. Ремонтантні сорти малини формують у вигляді суцільного ряду, ширина якого становить 30 см, залишаючи близько 10 пагонів на один метр смуги.

З серпня по жовтень збирають урожай, а також видаляють пагони. Кущі, які не принесли плодів у поточному році, залишають перезимовувати на грядках. Навесні рекомендується вкоротити верхівки пагонів з недорозвиненими нирками на 15 або 20 см, до того місця, де ростуть добре розвинена нирка. Видалення зайвих або пошкоджених паростків допомагає захищати кущі малини від інфекцій.
Плоди ремонтантних сортів малини екологічні чисті, і так як не існує необхідності хімічного захисту, цвітіння кущів у липні призводить до розриву фенофази між розвитком малини і малинного жука. В окремі роки, коли кущах не вистачає тепла можна прискорити, якщо вкрити кущі плівкою. Окрему частину врожаю (бутони, квіти і зав’язі) сушать і використовують як добавку до лікувального чаю

Малина – розмноження

Малина - вирощування та догляд. Фото

укорінені живці

Малина розмножується здерев’янілими або зеленими кореневими нащадками і живцями. Посадковий матеріал потрібно брати від здорових кущів, вік яких становить від 3 до 5 років. Кореневі нащадки для висадки беруться восени, в основному в одревесневшем вигляді, можна висаджувати їх у трав’янистому вигляді, але якщо стоїть спекотна і суха погода, то приживатися такі нащадки будуть погано. Добре приживаються кореневі живці діаметром від 2 до 4 мм, і довжиною до 12 см. Живці можна висаджувати в школу, а потім пересаджувати на постійне місце. Зеленими живцями також можна розмножити малину, але цей процес більш трудомісткий.

Використання кореневих нащадків вважається найпоширенішим способом розмноження малини. Під час їх викопування необхідно стежити за тим, щоб не ушкоджувалися нирки, які розташовані на кореневій шийці, так як саме з них відростають молоді пагони в перший рік.
Саджанці які було відібрано для посадки, повинні мати хорошу кореневу мочку довжиною до 10 см. Товщина пагону повинна бути не менше 8 мм, без будь-яких ознак захворювання.

Розмноження малини відбувається ще і кореневими живцями, Зазвичай цей спосіб використовується при выкорчевке старого ділянки. Для висадки відбираються додаткові корені, які мають товщину приблизно в олівець і на яких є адвентивные нирки і зачатки нових пагонів. Коріння розрізають на частини. Довжина кожної частини повинна становити від 25 до 30 см і розкладають у підготовлені ямки. Такий спосіб висадки виключає можливість зараження кущів пурпурової плямистості.
Але при всіх методах розмноження саджанці повинні мати розвинену кореневу систему. Важливо не підсушити її. При перевезенні саджанців коріння треба вмочити в земляну бовтанку і обмотати мішковиною.

Малина - вирощування та догляд. Фото

Для хорошого розвитку кущів малини велике значення має правильний вибір ділянки під висадку. Ділянка повинен бути захищений від вітру і добре освітлюється сонцем. Взимку ж цю ділянку, повинен рясно покриватися снігом.
Малині протипоказані протяги, а в тіні вона уражується грибковими інфекціями, а без снігового укриття замерзає. Хорошої врожайності можна домогтися, при посадці малини в один ряд по межі ділянки, відстань від межі в 1 метр. При такому способі, малина добре освітлюється сонцем і меншою мірою схильна до грибкових захворювань.

Малині підходить будь-яка грунт, але краще садити її на легких суглинних і супіщаних ґрунтах, які багаті гумусов і добре зволожені. На важких грунтах малині важче зростати, так само малина не переносить близькість грунтових вод.

Пурпурова і чорна малина привертають до себе велику увагу садівників Сибіру. Пов’язано це з тим, що в плодах цих сортів малини міститься Р-активні сполуки, і вони мають незвичайний ожиновий смак. Крім цього, ці сорти відрізняються своєю міцністю до пурпурової плямистості і малинному комарику, завдяки воскового нальоту і шипів. А щільні ягоди стійкі до загнивання.
Селекційна робота з чорною малиною проводиться в Науково дослідному Інституті їм. Мічуріна.

Малина - вирощування та догляд. Фото

Найпоширеніші сорти пурпуру, і чорної малини це «Кумберленд», «Загадка», «Чорний віяло», «Аметист»; Останні три сорти були виведені І.В. Мічуріним. Всі ці сорти не холодостійкі, тому їм потрібно хороше зимове укриття. Догляд за ґрунтом для цих сортів малини такий же, як і як червоній. Але є деякі особливості, які пов’язані з біологією цих сортів. Чорна малина схильна грибкового захворювання, тому чорну малину можна висаджувати поруч з пасльоновими видами рослин. Не можна також садити поруч з червоною малиною. Від неї чорна малина може заразитися зеленої мозаїкою, яка мало шкодить червоної малині.

Чорна малина і ожина – кущові культури, які не дають нащадків, а утворюють тільки пагони заміщення. Тому освіта обрізка кущів та мають свої особливості. В період, коли пагони виростають до 50 см, їх прищипують і цим призупинити зростання вгору. Після цього прокидаються пазушні бруньки. З них і з’являються бічні пагони і до кінця літа вони досягають метра в довжину.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *