Мангольд (буряк листовий)

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 2, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Мангольд (буряк листовий). Фото

Листовий буряк, властивості і вирощування.

Листовий буряк згадується ще в давніх літописах як городня культура – за кілька сотень років до н.е. Особливо популярною вона була в часи древніх римлян. Тому вона має народну назву «римська капуста». І зараз вона широко використовується в італійській кухні, гурмани цінують її за смачні ніжні листя.

Листовий буряк Мангольд (Beta vulgaris Cicea Lin.) є різновидом популярного буряка звичайного. Відмінність в тому, що листя листового буряка Мангольд містити більше вітамінів, ніж стовбуровий буряк. Листя цих буряків багаті також цукрами, білками, вітамінами (В1, В2, С, РР), в них міститься багато каротину, мікроелементів (калій, натрій, залізо), цінних кислот. Цей овоч рекомендований людям, страждаючим гіпертонією, склерозом.

В даний час є кілька різних сортів буряків Мангольд. Відмінність їх в товщині і забарвлення черешків, які бувають жовтими, рожевими, білими, малиновими, червоними. Листя – велике, хвилясті, блискучі, як лаковані. Вони навіть використовуються в якості прикраси клумб. Особливо популярний листовий буряк в Європі, там Мангольд вирощують у великих кількостях.

Мангольд (буряк листовий). Фото

Буряк Мангольд добре переносить прохолодну погоду, тому в середній смузі його можна висаджувати у відкритий грунт в середині весни, як і інші холодостійкі культури. Для того, щоб у вирощуванні зелені не було перебоїв, в кінці літа сіють другий посів, а в кінці вересня – третій. Для того, щоб ранньою весною можна було вживати в їжу вітамінні листя, можна посіяти буряк підзимовим посівом.

Для цього насіння буряків замочують на 1-2 години в слабкому розчині марганцівки. Це необхідно не тільки для дезінфекції, але і насичує насіння вологою, що прискорює їх проростання. Сорт мангольд любить пухкий, добре удобрений органічними добривами грунт на відкритій сонячній ділянці. Насіння викладають в рядки-борозенки на відстані близько 15 см, на глибину 2-3 см. Між рядами необхідно залишити близько 40 см, щоб рослини могли вільно отримувати повітря і сонячне світло.

В період активної вегетації листовому буряку необхідний рясний полив і підживлення мікроелементами. При дефіциті вологи листя стануть жорсткими і несмачними. Щоб уникнути цих проблем, необхідно чергувати рясні поливи чистою водою з підгодівлями розчинами органічних або мінеральних добрив. За період росту рослин необхідно провести 2-3 підживлення, регулярно прополювати і рихлити міжряддя.

Для того, щоб листовий буряк добре розвивався, йому необхідно також сонячне освітлення. При вирощуванні в тіні в листі накопичуються нітрати, що шкідливо для організму. Мангольд зростає досить швидко – за сезон зазвичай можна отримати кілька врожаїв, якщо періодично зрізати листя. Натомість зрізаної незабаром виросте нова. Збір врожаю можна почати, коли в розетці утворюється приблизно 5-7 листків. Можна зрізати відразу все листя, залишивши лише найдрібніші в центрі розетки, чи поштучно – по мірі необхідності. Чим частіше Ви будете збирати урожай, тим швидше буде рости новий. Після кожного зрізання листя, необхідно рясно полити і підживити рослини настоєм органіки або розчином сечовини.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *