Маргаритки — перлини на галявині

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Маргаритки — перлини на галявині

У перекладі з грецької означає margarites «перлина». Улюблені квіти багатьох садівників, маргаритки завжди завойовували перші місця в змаганнях між колегами по квітковому цеху. Велика кількість різних сортів маргариток, виведених селекціонерами, дивує своїми веселими яскравими кольорами, завжди піднімає настрій і змушує радіти життю.

Різнокольорові маргаритки прокидаються разом з сонцем, зустрічають новий день разом з першими його променями. У деяких краях ці квіти називають «око дня».

Кошики суцвіть відкриваються дуже рано і вбирають кожну нову зорю разом з вранішньою росою. Вирощування маргариток може замінити всі інші заняття з квітами, так багато видів і сортів існує в природі. Побачивши фото квітів, що розпустилися на упаковці з насінням, хочеться купити їх усі, щоб всі галявини на ділянці були всипані цими чарівними «перлинами».

Посадка насіння

Посадка насіння

Рослина починає цвісти з травня, що набагато випереджає більшість інших рослин. Посадки маргариток прикрашають заміські території яскравими плямами, привертаючи до себе увагу кожного, хто опиниться поруч. Бажаючим зайнятися розведенням маргариток слід знати, що цвітіння у них починається на наступний рік після посіву. Але навіть без самих квіточок листова розетка має досить симпатичний зовнішній вигляд.

Розводять квіти зазвичай насінням, хоча можна використовувати і ділення куща. Садити насіння можна як в грунт, так і в контейнери, ящики. Посадка квітів в окремі ємності дозволить міняти їх розташування за настроєм. Посів зазвичай проводять з кінця весни – травня по червень, крайній термін – липень. Місце для вирощування маргариток з насіння слід вибрати досить сонячне, але можливо вирощування і у півтіні. Різниця між кількістю світла позначиться на цвітінні і висоті рослин. Тінь дасть довгі стебла квітів, а сонце – більш рясне цвітіння.

Грунт для розсади повинен містити достатню кількість поживних речовин. Бажано удобрити її органікою для кращого результату, полити перед посадкою і трохи утрамбувати. Насіння не потрібно занадто глибоко садити, їм буде важко вибиратися на поверхню. Вітається просте розкидання насіння на поверхні підготовленої заздалегідь неглибокої лунки. Після цього грунт потрібно злегка ущільнити руками. Поливати посаджені зернятка потрібно максимально акуратно, щоб не відбулося вимивання їх з грунту. В подальші дні слід контролювати, наскільки зволожений грунт і при необхідності поливати його.

Після того, як перші сходи з’явилися над поверхнею землі і трохи зміцніли, їх необхідно пікірувати. Висаджуючи рослини вже на постійне місце, потрібно залишати відстань між рядами в районі 20 см, так маргариткам не буде тісно. Між самими квітами залишають 5 см.

Догляд за маргаритками

Догляд за маргаритками

Рослина любить гарний і постійний полив. Без цього вона починає гинути. Перед тим, як саджати у відкритий грунт підготовлену розсаду, потрібно подбати про дренажі, така міра дозволить краще зберігати вологу в грунті при поливі. Підживлення рослини проводити краще настоєм коров’яку або змішаним розчином «Нітрофоски» і «Агріколи-Фантазії» під кожен кущ. Кілька разів за літо підгодівлю бажано повторити.

В цілому ці квіти не вимагають серйозних клопотів: полив, рідкісне підживлення – ось і всі клопоти. Насіння, які утворюються при в’яненні квіток можна зібрати і посадити знову. Але при цьому потрібно враховувати, що якості сорту дещо погіршуються при наступних посадках. Більш якісні рослини можна отримати, розмножуючи квітку шляхом ділення куща або живцюванням.

Перший спосіб передбачає вибір здорової рослини, яку треба викопати, зрізати все листя і вкоротити коріння. Потім розділити її на кілька частин і посадити на укорінення. Після вкорінення можна розсаджувати нові кущі на постійні місця. Для розмноження квітки за допомогою живцювання, в травні, візьміть гострий ніж і обережно зрізати у рослини бічні пагони. Щоб укоренити їх, потрібно розмістити живці у вологий грунт і прикрити їх матеріалом, підійде лутрасил. Укорінення відбувається через два тижні, після чого можна висаджувати майбутні квітки на постійне місце.

Квітникарі, які займаються розведенням маргариток, знають, що терпіння і праця, які потрібно проявляти в перший рік життя квітів, будуть винагороджені сповна на наступну весну. Зазвичай цвітіння відбувається у травні-червні на другий рік життя, але є хитрість, яка дозволяє добитися розпускання квіток навесні на першому році життя – це висівання насіння на розсаду в січні. Проведені експерименти давали позитивні результати – маргаритки дійсно починали цвісти навесні при зимовій посадці.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *