Морква – як отримати високий урожай?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Морква - як отримати високий урожай?

Щоб морква виросла красивою, здоровою і соковитою, важливо правильно доглядати за нею, проріджувати і поливати рослини. Що ще необхідно врахувати?

Проріджування

Проріджую рядки з морквою ввечері при появі першого справжнього листка. Повторюю операцію 2-3 рази за сезон. Від дотиків рослини видають характерний запах, що привертає морквяну муху. Щоб збити з пантелику шкідника, запилюю грядку меленим перцем.

Прополки

Просапую обережно, щоб не пошкодити головний корінь (інакше це загрожує наростанням бічних пагонів). Намагаюся прополювати після поливів і дощів, поєднуючи з розпушуванням і підгортанням.

Поливи

Надмірне зволоження веде до розростання бадилля на шкоду розвитку коренеплодів. Крім того, перелив призводить до їх розтріскування і загнивання. Морква важко переносить і спеку. У посуху її ріст припиняється, а після рясного поливу – поновлюється. Все це призводить до розвитку викривлених, сухих, потрісканих коренеплодів.

Щоб уникнути подібних проблем, грунт підтримую в помірно вологому стані. Поливаю моркву відстояною водою раз на 2 тижні в 2-3 прийоми, щоб волога глибше проникала в грунт (від поверхневих поливів культура галузиться). Потім обережно рихлю.

На початку серпня вношу комплексне мінеральне добриво (5-10 г / кв.м). За 2-3 тижні до збирання полив припиняю. В результаті збираю багатий урожай красивою рівною моркви.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *