На допомогу садівникам: кращі сорти полуниці

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

кращі сорти полуниці

Полуниця є не тільки смачним і ароматним десертом, але і вельми корисною ягодою, яка повинна бути в раціоні кожної людини. У своєму складі полуниця містить такі корисні речовини, як вітамін С, каротин, вітаміни групи В, пектин, органічну та фолієву кислоти.

При цьому в цій ягоді відсутній холестерин і жири, тому вживати її можна практично всім. Саме цим і обґрунтовується бажання багатьох садівників виростити власну плантацію полуниці. І звичайно у багатьох улюблена ягода — це як раз таки полуниця, опис сортів якої допоможе правильно вибрати вид, який добре приживеться на певній місцевості.

Однак, перш ніж приступати до покупки саджанців та посадці, необхідно ознайомитися з основними характеристиками і сортами цієї ягоди. Рослина поділяється на чотири види в залежності від часу дозрівання: рання, середня, пізня і полуниця, яка плодоносить безперервно (ремонтантна).

Ранні сорти полуниці

Різновидів ранніх типів полуниці досить багато, проте вони різняться між собою способом догляду, розмірами плодів і їх смаковими якостями. Перевагою ранніх сортів полуниці є можливість зібрати плоди в той час, коли вона як така ще не з’явилася. Час збору найчастіше потрапляє на кінець весни. До ранньої полуниці відноситься сорт Клер, Альба, Ранній Зефір і Хоней.

Особливості сорту Клері

Особливості сорту Клері

Вже давно увійшло в приказку, що полуниця Клер не має недоліків, що явно видно в описі сорту. Вид полуниці родом із сонячної Італії, однак, цінується по всьому світу. Прекрасна форма і приголомшлива солодкість робить ці ягоди бажаним гостем на будь-якому столі.

Зовнішня характеристика: правильна конусоподібна форма з загостреним кінчиком. М’яка ніжна м’якоть злегка рожевого відтінку під шкіркою кармінового кольору. Аромат не яскраво виражений, приємний.

Полуниця характеризується високими округлими кущами і яскравими блискучими листям, на рівні яких розташовуються суцвіття. Утворює багато вусів. Найкраще займатися посадкою у вересні, щоб молоді саджанці могли розкритися перед холодною зимою. Особливих умов для догляду не потребує, а тому підходить для садівників-любителів. Для терплячих Клері стане справжньою удачею, вражаючи не лише морем красивих соковитих ягід, але і своєю солодкістю.

Італійський сорт Альба

Італійський сорт Альба

Сорт Альба був виведений селекціонерами італійської компанії NewFruts. Позиціонується як елітний. У Росії з’явився в середині двотисячних. Ягоди великі, яскраво-червоні, подовженої форми. Важать 30-50 грам, маса стабільна і не змінюється навіть у кінці сезону. Смак характерний солодкий з незначною кислотою, такий смаковою гамою володіє тільки полуниця альба, опис сорту коротко: полуниця ранніх строків достигання з високим і стабільним рівнем врожайності, долгохранящаяся, стійка до хвороб і шкідників, посухо — і морозостійка.

За рахунок привабливого зовнішнього вигляду і гарної стійкості ягід до транспортування, цей вид полуниці найчастіше використовується для комерції. Самим підходящим кліматом для сорту є континентальним клімат. Ягода любить частий, але не надмірний полив в період дозрівання.

Ранній Зефір

Ранній Зефір

Цей сорт – плід праці датських садівників. Великі ягоди характерною, округлої з явно вираженими ребрами форми. Називається така полуниця Зефір, опис сорту включає в себе згадка про незвичайну гладкості поверхні плоду. Полуниця відрізняється високою врожайністю (до 1 кг з куща), ягоди добре переносять транспортування, володіють яскраво вираженим солодким та ніжним смаком.

Зефір відноситься до раннього увазі і плодоносити починає в перший рік, однак, щоб отримати урожай швидше, слід дотримати ряд умов, таких, як вирощування в теплицях і штучне освітлення. Для посилення аромату рекомендується розкласти біля кущів хвою. Полуниця стійка до посухи і більшості хвороб.

Полуниці Хоней

Полуниці Хоней

Полуниці Хоней, опис сорту якої досить вражає, відрізняється сильною кореневою системою, що дозволяє рослині витримувати значну вагу під час дозрівання ягід. Активний ріст рослини відбувається, починаючи з середини квітня, що говорить про те, що полуниця готуватися до плодоношення. Плоди Хонея дуже корисні, так як володіють антиоксидантами, вітаміном С і йодом.

Період цвітіння триває протягом двох тижнів. Дозрівати ягоди починають з 15 травня, незалежно від регіону вирощування. Як правило, плоди сорту Хоней мають вагу до 40 грам і володіють яскравим червоним кольором. Присутній насичений полуничний запах і кислуватий смак. Під кінець плодоношення, ягоди стають меншими за розміром, але більш солодкими на смак. На відміну від інших сортів, Хоней приносить плоди лише один раз за сезон.

Середні сорти полуниці

Сорти полуниці, які плодоносять в середині сезону, володіють найбільш вираженими солодкими смаковими якостями, так як дозрівання потрапляє на найбільшу кількість сонячних променів. До середніх сортів відноситься полуниця Дарселект, Маршал, Азія, Кімберлі, Віма, Ельсанта, Мармеладу і Цариця.

Сорт полуниці Дарселект

Сорт полуниці Дарселект

Одним з найбільш пам’ятних середніх видів є сорт Дарселект. Полуниця Дарселект відома своїми досить великими ягодами і неповторним суничним ароматом. Смак залишає після себе приємну і ненав’язливу кислинку, що цінується багатьма кухарями у всьому світі.

Зовнішні характеристики:

 • ягода володіє вагою близько 19 – 32 грам;
 • має конічну форму з закругленно-затупленим кінцем.

Полуниця Дарселект плодоносить в середині травня при укритті культури, а також виходячи з опису сорту, вона плодоносить і на початку-середині червня у відкритому грунті. У порівнянні з сортом Ельсанта, плодів у Дарселект менше, але вони значно більші. Кущі високі, листя мають характерну темно-зелене забарвлення. При висадці дає достатню кількість вусиків, однак загущення і заплутаних можна не побоюватися. На початку дозрівання має більше витягнуту, конічну форму, а в кінці сезону знаходить апетитну округлу форму. Сорт Дарселект має пружною, світло-червоною м’якоттю, без зайвої водянистості, відсутня хрускіт при надкусывании. Чудово збалансоване поєднання кислоти і солодощі зробило ягоду улюбленим сортом багатьох гурманів.

Велика полуниця Маршал

Велика полуниця Маршал

Полуниця Маршал дивує досить великими, соковитими і ароматними плодами. Урожайність сорту виходить досить велика, тому його вважають найбільш вигідним. Полуниця Маршал може приносити плоди, які за вагою досягають 90 грам, а опис сорту ще й свідчить про те, що при належному догляді і сприятливому кліматі, ягоди можуть зростати і до 100 грам. Дозрівання відбувається на початку червня. Перевагою цього виду є морозостійкість, що особливо корисно при вирощуванні в холодних районах. Крім того, даний вид полуниці досить стійкий до захворювань і шкідників. Висадку рекомендується проводити в середині літа, так як в цей час рослина буде добре прийматися і вже до перших заморозків на ньому утворюються перші квіткові бруньки. В осінній час не слід проводити висадку, так як це може призвести до низької врожайності.

Полуниця зі східним смаком Азія

Полуниця зі східним смаком Азія

Ще один рекордсмен за розмірами — полуниця Азія. Полуниця Азія опис сорту, виведеного італійськими селекціонерами: має терпкий, насичено солодкий смак і аромат суниці. Азія придатна для далеких перевезень за рахунок своєї помірної щільності. Зовнішні характеристики сорту: довга, конусовидна форма, глянцеві ягоди яскраво-червоного кольору, однакові. Плодоніжка не жорстка, відривається без особливих зусиль, що значно полегшує збір. Цей сорт характеризується високим показником товарності за рахунок свого привабливого вигляду та гладкою поверхні ягід.

Ягода відноситься до універсальних сортів, що дозволяє використовувати її і для вживання в свіжому вигляді, для заморозки, і для заготівок. Кущі великі, облистнене середньо, гіллясті, з невеликою кількістю усов. Листя великі і зморшкуваті, блискучі. Полуниця має високі й товсті пагони з безліччю квітконосів. Висадку даної полуниці слід проводити в парнику восени або ранньою весною. Сорт має багато позитивних відгуків за рахунок чудового смаку і зовнішньої привабливості.

Карамельна Кімберлі

Карамельна Кімберлі

Полуниця Кімберлі, опис сорту якої досить вражаюче, являє собою один з найбільш популярних сортів не тільки у початківців садівників, але й у професіоналів. Вперше виведена в Голландії, вона має більший вміст природних цукрів, що надає їй приємний карамельний присмак. Плоди полуниці ідеальні для нашої країни, так як легко переносить транспортування, має імунітет до багатьох хвороб. Зовнішня характеристика: плоди часто великі, конусовидні. Ягоди виділяють характерний маслянистий блиск, Плодоніжка відділяється неважко.

Кущі цієї ягоди великі, міцні і приземкуваті. Листя менше середнього, вони округлої форми, гладенькі. Суцвіття знаходяться ближче до землі, рідше – на рівні листя. Вуса не ростуть дуже швидко, а для більшого врожаю слід регулярно видаляти вуса.

Полуниця Кімберлі, виходячи з опису сорту, вимагає посадки восени або рано навесні. Ягода дуже вологолюбна, тому її потрібно постійно поливати. В зимовий час для затримання снігу можна вкрити кущі ялиновими гілками. Це запобіжить не тільки замерзання, але і не дозволить швидко зійти снігу. Перед висадкою рекомендується ретельно очистити грунт від бур’янів.

Царствена Віма

Царствена Віма

Полуниця Віма по праву може вважатися королівської ягодою. В її родовід входять найбільш яскраві, красиві і апетитні сорти, такі як Тарда, Ріна, Ксіна. Ягода виведена в Голландії і увібрала в себе найкращі якості «батьків».

Зовнішня характеристика:

 • ягода має великі розміри;
 • має яскраво-червоним кольором;
 • характерно відсутність блиску, поверхня здається матовою.

Спочатку має кулясту форму, потім знаходить широку конічну форму з плескатої «шийкою», що дозволяє її не переплутати з аналогами. Полуниця Віма, опис сорту говорить про те, що ягоди досить легкі, але при дефіциті вологи виявляються порожнистими всередині. Смак дуже солодкий і насичений, що робить його фаворитом у виготовленні десертів. Кущ великий і потужний, має незвичайні світло-зелене листя, загорнуті всередину зразок човників. Квітконоси на рівні листя, велика кількість вусиків.

Через м’якої текстури ягода проблематична в перевезенні, потребує додаткового охолодження і спеціальних контейнерів. В цілому вигляд має велику кількість позитивних відгуків за свою оригінальну форму і яскравий смак солодкий.

Полуниця Ельсанта, ягідний еталон

Полуниця Ельсанта

Батьківщиною полуниці є Голландія. На початку вісімдесятих там схрестили сорти Holiday та Gorella. На виході отримали сорт, вважається, і донині перевіреної класикою садівництва.

Характерний виражений блиск – це відмітна риса, якою володіє полуниця Ельсанта, опис сорту в будь-якому джерелі говорить про її привабливому і акуратному вигляді. Плоди мають конічну форму, яскраво-червоний колір, високу щільність і відмінний смак. Також полуниця характеризується високою врожайністю (приблизно півтора кілограма з куща), вологолюбністю і середніми термінами дозрівання. Ельсанта стійка до плямистостей та сірої гнилі, але боїться морозу і вразлива до гниття коренів. В цілому сорт невибагливий, невимогливий до добрив, відмінно підходить для вирощування в плівкових тунелях.

Полуниця Мармеладу, італійська красуня

Полуниця Мармеладу

Полуниця Мармеладу (Marmolada Onebor) отримана у 1989 р. шляхом спрямованого схрещування інших сортів. Сталося це в Італії, і з тих пір сорт завоював європейський схвалення, рекомендований ЄС для промислового вирощування. Соковита, щільна, крупноплідна, досить урожайна, що володіє збалансованим смаком – все це полуниця мармеладу, опис сорту, однак, буде неповним без згадки про недоліки. Найпомітнішим з них є залежність смакових якостей ягоди від клімату та ґрунту. Вид районований для півночі Італії і, хоча він дуже непогано приживається в багатьох регіонах СНД, стійкий до морозів, холодне і сире літо ягоди можуть виявитися водянистими і недостатньо солодкими. Спеки ж полуниця, навпаки, зовсім не боїться.

Мармеладу стійка до борошнистої роси і хвороб коренів, але майже беззахисна перед білою і бурою плямистістю, сірою гниллю.

Цариця саду

Цариця саду

Вид цієї полуниці виведений в Росії, шляхом схрещування сортів Вента і Регонтлит. Вітчизняним селекціонерам вдалося досягти разючої стійкості полуниці і до суворої російської зими і до жаркого, часто сухого літа. В цілому районована для помірно-континентального клімату з сніжним зимовим сезоном.

Цариця – середньостроковий сорт, що володіє великими конусовидними ягодами (50-60 г) першого збору. Згодом розмір може знижуватися до 35 м в середньому. Нехай вибором прагне виключно до високої врожайності садівника навряд чи стане среднеурожайная полуниця цариця, опис сорту, виведеного спеціально для наших широт, містить чимало плюсів. Тут і дивно правильна, красива форма ягоди, і чудовий смак і загальна невибагливість.

Пізні сорти полуниці

Пізні сорти полуниці як правило відрізняються більш насиченим яскравим кольором і смаком. При цьому такі сорти менш вибагливі у догляді. До пізніх сортів ставитися полуниця сорту Лорд, Чамора Туруси, Мальвіна, Гигантелла і Зенга-Зенга.

Полуниця Лорд

Полуниця Лорд

Сорт полуниці Лорд ставитися до пізніх сортів. Як і натякає нам назву, даний сорт був створений британськими селекціонерами, прагнули домогтися максимальної врожайності. Тим, хто хоче вирощувати ягоди з комерційною метою, у вигляді високої плодоносності, відмінно підійде полуниця Лорд, опис сорту якої говорить про те, що із завданням врожайності англійці цілком впоралися. Судіть самі: один кущ здатний дати 2-3 кг ягід за сезон. Плодоносить дуже довго, до 10 років. Як і більшість комерційних сортів, Лорд добре переносить транспортування, так і взимку британця не налякати. Сорт середньопізній, дозрівання не швидке.

Кущ дуже високий, до півметра, це дозволяє ягодам дозрівати на вазі і оберігає їх від гнилі. Ягоди яскраво-червоні, темного відтінку, з щільною шкіркою. Мають форму тупого конуса, відрізняються вишуканим ароматом і кисло-солодким смаком.

Загадкова японка – Чамора Туруси

Чамора Туруси

Імовірно цей сорт має японське походження й сильно виділяється в ряді інших розмірами і темно-червоним, цегляного відтінку кольором.

Все частіше садівники розшукують саджанці, які дозволять їм вирощувати таку чудасію, як полуниця Чамора Туруси, опис сорту, отримане від людей, які спробували отримати урожай цієї незвичайної полуниці, різниться від господаря до господаря. Комусь вдалося добитися величезних, до 150 грам вагою плодів і вражаючою врожайності в 3 кг з куща, а у кого-то ягоди не більше 35г. Різниця в рівні агротехніки і підгодівлі, до якої даний сорт дуже і дуже вимогливий. В цілому Чамора Туруси примхлива у багатьох аспектах: не любить спеку, погано переносить хвороби, вимоглива до поливу. Однак ті, хто зумів подолати всі труднощі, будуть винагороджені прекрасним смаком і унікальним ароматом, дуже схожим з запахом справжньої лісової суниці.

Мальвіна

Мальвіна

Полуницю Мальвіна запропонували споживачеві зовсім недавно – у 2010р. Родом вона з Німеччини і відрізняється виключно пізнім плодоношенням. Якщо ви хочете насолоджуватися свіжими ягодами, навіть коли всі інші сорти вже від плодоносили, то вам потрібна полуниця мальвіна, опис сорту: дуже солодка і досить велика ягода, щільна, темно-червона. Виключно високий відсоток ягід товарного вигляду при високій врожайності, плюс хороша транспортабельність сприяють вирощуванню на продаж. З недоліків можна відзначити необхідність розрідженої посадки.

Полуниця Гигантелла

Полуниця Гигантелла

Складно знайти людину, якій не доведеться по смаку солодка полуниця Максим, опис сорту якої виходить досить насиченим. Цей вид полуниці по-іншому називається Гигантелла, так як ягоди в неї досить великі за розміром. Цей сорт можна назвати примхливим, так як йому потрібен певний догляд і клімат.

Ця різновид ягоди вперше була виведена в Голландії. Полуниця Гигантелла може похвалитися плодами, які досягають ста грам, тому виходячи з опису сорту, можна сказати, що вона є мрією для будь-якого садівника.

Особливістю ягоди є її насичений смак, присутність в ароматі натяку на ананас і щільна м’якоть, що сприяє легкої транспортуванні. Максим добре росте на будь-якому виді ґрунту, однак для того, щоб рослина плодоносило йому необхідно сонце і теплий клімат. Що стосується догляду за ягодою, то необхідно в кінці сезону залишати на ній і зелені і пожухлі листя, так як це допомагає взимку захистити полуницю від морозів.

Сорт полуниці Зенга-Зенгана

Зенга-Зенгана

Сорт полуниці Зенга-Зенгана є найбільш відомим видом німецької селекції.

Полуниця Зенга-Зенгана опис сорту: рослина утворює невеликі кущі, що густо облистнені. Вид характеризується низькою здатністю до утворення вусиків. Полуниця Зенга-Зенга має одностатеві квітки, тому для подальшого плодоношення необхідно підсаджувати інші види полуниці. Ягода відрізняється досить великим розміром, так полуниця може досягати вага в 28-40 грам. Плодами цієї полуниці не властива певна форма, вони можуть бути незграбним, округлими або конічними.

Дозрівання відбувається досить пізно. Перед закінченням плодоношення ягоди стають дрібними. Полуниця має темно-червоний колір, а при сонячному світлі вишневий. Плоди цього виду полуниці мають солодкий, трохи кислуватим смаком і насиченим ароматом. Один кущ рослини може принести до двох кілограм плодів. При цьому сорт можна зручно і легко транспортувати.

Кращі ремонтантні сорти полуниці

Ремонтантні сорти полуниці, опис яких дозволить зрозуміти всі переваги виду, є найбільш поширеними. Ремонтантні види полуниці хороші тим, що плоди з рослини можна збирати кілька разів за сезон. При цьому ці сорти відрізняються найбільшою стійкістю до холоду і хвороб. До найбільш відомим ремонтантних сортів ставитися полуниця Фестивальна, Сельва, «Мара де буа», Єлизавета і Альбіон.

Терпляча ягода — Фестивальна

Терпляча ягода — Фестивальна

Полуниця Фестивальна і її опис сорту славиться своєю високою переносимістю посушливих періодів. Це найпоширеніша в Росії ягода, так невибаглива у догляді, має високий врожай і якість ягід. Зовнішня характеристика: ягоди великі, яскраві, з блискучою поверхнею і опуклими яскраво-червоними сім’янками. М’якоть соковита і щільна, з рожевою, що переходить в світло-червону м’якоть. На смак очевидно поєднання солодощі з невеликою кислоти, що заслуговує найвищих балів.

Чагарник не надто ветвист, швидше компактний, але високий. На рівні листя розташовані великі квітконоси. Висаджують саджанці в перші теплі дні весни. Підводячи підсумок по даному сорту, можна сказати, що він стане найкращим вибором для холодних умов середньої смуги Росії. Ягода чудово переносить холод, використання її універсально, а врожайність висока. Саме тому вона стала улюбленицею багатьох садівників.

Соковита Сельва

Соковита Сельва

Полуниця Сельва була отримана шляхом схрещування таких сортів, як Брайтон, Тафтс і Паджеро і вперше була виведена в 1983 році.

Полуниця Сельва, опис сорту: ягода виростає в полураскидной кущ з характерними листям темно-зеленого кольору. Полуниця відрізняється високою стійкістю до хвороб, тому листя аж до завершення сезону залишаються без плям. Також для цього виду полуниці характерна висока врожайність і стійкість до холодних температур.

При повному дозріванні ягоди стають темно червоного кольору. Особливістю сорту є щільна м’якоть, яка за своєю консистенцією нагадує яблуко. Перший урожай має не особливо насичений смак, що пов’язано з тим, що перше плодоношення у ягоди починається набагато раніше, ніж в інших ранніх сортів. При цьому вже через тиждень після першого врожаю, полуниця знову починає цвісти і другий урожай вже має більш насичений солодкувато-кислий смак і аромат суниці.

Сорт полуниці «Мара де буа»

Мара де буа

У вже далекому 1991 році у Франції з’явився новий гібридний сорт полуниці, отримав назву «Мара де Буа». Для того, щоб вивести новий сорт, селекціонери використовували гени альпійської дикої суниці. Плодом праці селекціонерів стала ягода, з приголомшливим смаком і ароматом, яка ставитися до ремонтантному увазі полуниці.

Полуниця Мара де буа, опис сорту:

 • кущ рослини може досягати висоти 20 сантиметрів, виглядає досить акуратно й охайно;
 • колір листя: світло-зелений;
 • володіє великою кількістю квітконосів, які розташовуються трохи нижче листя, також сорт характерний досить щільним утворення зав’язей (вусів);
 • сорт досить стійкий до морозів. Ймовірність «перезимівлі» 92-95%. Крім того, сорт досить стійкий до борошнистої роси, але на листках можуть виникати плями. Крім усього іншого, сорт не вибагливий у догляді, проте йому необхідно постійне наявність сонячного світла. Гібрид здатний давати дуже багатий урожай. Урожай можна збирати протягом усього літа з червня по вересень;
 • плоди мають середні розміри (найбільш великі з великий волоський горіх);
 • ягода володіє яскравим червоним світлом, блищить.

Мінусом цього сорту є те, що ягоди зберігаються лише три дні. Не рекомендується перевозити з місця на місце, так як ягода досить швидко мнеться і втрачає свої смакові та естетичні якості.

Велична Єлизавета II

Велична Єлизавета II

Цей сорт полуниці було отримано більше двадцяти років тому. Його «історична» батьківщина-Англія. Однак сорт полюбився не тільки жителям Туманного Альбіону. Завдяки добрим смаковим якостям, великим розміром ягід, і невибагливістю у догляді «Єлизавета» завоювала широке визнання в багатьох куточках світу, в тому числі і в Росії.

Полуниця Єлизавета опис сорту:

 • цей сорт відноситься до ремонтантних і ранньостиглим рослинам;
 • він здатний давати врожай три рази в рік: в кінці травня, в середині липня і у вересні.

Варто відзначити і той факт, що в районах з сприятливим і теплим кліматом, ягоди можуть дозрівати аж до самого жовтня. Раннє плодоношення стає можливим завдяки тому, що «зав’язі» на кущиках виникають ще восени. Для отримання раннього врожаю, рослини необхідно вберегти від холоду.

Сорт має великі плоди, які стійкі до транспортування. М’якоть ягід цілком придатна для виготовлення компотів, варення, а також джемів. Ягідки відрізняються високою ароматностью і прекрасними смаковими властивостями. Також плоди стійкі до заморожування, вони не втрачають своєї форми. Однак, осінній урожай стає менш солодким ніж весняний та літній.

Полуниця Альбіон

Полуниця Альбіон

Сорт Альбіон по праву вважається одним з кращих ремонтантних сортів полуниці. Цей вид відомий досить великими плодами, які мають конічну форму. По своїй структурі ягоди досить щільні, що дозволяє транспортувати полуницю без пошкоджень. Колір ягід при повному дозріванні дуже насичений, темно червоного і вишневого кольору.

Полуниця Альбіон, судячи з опису сорту, має вагомою перевагою: рослина стійка до зміни температур, впливу шкідників і хвороб. Завдяки цьому, даний вид залишається одним з найбільш урожайних і врожайних сортів. Перший урожай можна зібрати вже в перших числах червня, а останній – до кінця жовтня. За весь сезон полуниць з одного куща можна зібрати близько 450 грам ягід.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *