Найкраще добриво — з курячого посліду

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Найкраще добриво — з курячого посліду

Великою популярністю користується курячий послід як добриво, завдяки тому, що в багатьох домоволодіннях тримають у своєму господарстві курей та інших птахів, у багатьох дачників і власників приватних будинків він є в надлишку.

Послід птахів по праву є самим цінним органічним добривом, він багатий багатьма поживними інгредієнтами. У цієї субстанції в надлишку є:

 1. Фосфорна кислота.
 2. Азот.
 3. Магній.
 4. Сірка.
 5. Цинк.
 6. Кобальт та інші речовини, концентрація яких в курячому посліді набагато більше, ніж в подібних органічних добривах.

Дія на врожайність посліду птиці практично не відрізняється від комплексних мінеральних добрив, він володіє властивостями підживлення більше 2 років, завдяки тому, що наявні в ньому корисні інгредієнти виходять в грунт повільними темпами.

Властивості курячого посліду

Органічне добриво курячий послід володіє основними позитивними властивостями:

 1. Ця органіка відмінно всмоктується коренями рослин, не вимивається з ґрунту після сильних дощів і не утворює великі концентрації солей.
 2. У зібраному врожаї подкормленним курячим послідом не спостерігається присутності нітратів, він має багато вітамінів, білків, цукру і крохмалю.
 3. Ця субстанція не токсична, не горить, не злежується при тривалому зберіганні.
 4. При використанні такого добрива значно підвищуються властивості, і поліпшується склад грунту.
 5. При підживленні рослин цим добривом вони менше сприймають різні захворювання і несприятливі фактори.
 6. Навіть разове внесення підживлення сприяє підвищенню врожайності на кілька років.
 7. Курячий послід набагато скорочує час дозрівання плодів та овочів, при розумному використанні, не обпікає кореневу систему посаджених рослин.
 8. Також цю, екологічно чисту, підгодівлю не потрібно купувати — господарю курей вона дістається абсолютно безкоштовно.

До недоліків субстанції з посліду птахів відноситься те, що його поєднання поживних інгредієнтів підходить не всім городнім культурам. Наприклад, картоплі для вирощування хорошого врожаю необхідно значний вміст калію, тому потрібно вносити додатково підгодівлю з підвищеним вмістом цього елемента.

Також присутня в підгодівлі сечова кислота, великий вміст якої уповільнює зростання нещодавно посадженої розсади. Вона повільно перетворюється на сечовину, потім у вуглекислий амоній і значні порції такої підгодівлі призводять до появи в плодах значної концентрації нітратів.

Виготовлення добрива з посліду птахів

Виготовлення добрива з посліду птахів

Удобрювати грунт цією субстанцією в свіжому вигляді не рекомендується, так як вона викликає опіки коренів рослин і їх відмирання. Для зменшення токсичної дії підживлення слід проводити переробку курячого посліду добриво, шляхом змішування його з перегнилими залишками рослин, стружкою дерева або відходами соломи. Кількість внесеного добрива на 1 кв. м. становить не більше 50 грам.

Але краще буде приготувати рідку підгодівлю на основі курячого посліду, для цього 0,5 кг курячого посліду заливають 12 л холодної води в глибокій тарі і гарненько перемішують. Подібне концентроване добриво слід заливати в кількості 0,6 л під кожну рослину бажано після проведення поливального процесу або закінчення опадів у вигляді дощу.

Щоб заощадити час рекомендується перед настанням сезону посадки приготувати настоянку з посліду і в потрібний час розводити її водою. Процес її приготування складається з декількох етапів:

 1. Купівля гранульованої субстанції в торговій точці або збирання свіжого посліду птиці.
 2. У посуд засипається послід курей, заливається водою в рівному співвідношенні і гарненько розмішати до остаточного розчинення і через 9-12 діб після бродіння суміш готова до вживання.
 3. По закінченню цього терміну приготовлена підживлення розбавляється водою в співвідношенні 1:15 і заливається під кущі до 0,9 л. готової суміші.
 4. Для знищення нехорошого аромату підживлення, в розчин потрібно насипати 5-10 р. порошку мідного купоросу.

Також використовуючи послід птахів можна приготувати компост, в якому добре зберігаються поживні речовини. Щоб зробити компост потрібно перемішати і скласти шарами стружку деревини, бур’яни, торф, відходи соломи, чергуючи їх з курячими екскрементами. Укладати всі компоненти потрібно приблизно в рівному співвідношенні. Щоб позбавиться від недоброго аромату, для збільшення температурного режиму і прискорення процесу утворення компосту рекомендується накривати його поліетиленовою плівкою.

Це добриво містить в своєму складі набагато більше фосфору і азоту ніж в екскрементах домашніх тварин. Для зменшення його концентрації послід залишають на відкритому майданчику на тривалий час для випаровування зайвих речовин.

Як використовувати курячий послід як добриво?

Для цього слід підгодовувати рослинність рідким складом, краще у вологому грунті, для прискорення засвоєння його посадженими культурами. Сухе добриво і компост рекомендується вносити в осінню пору, але не навесні. Вносити навесні компост можна на піщаних грунтах, а при застосуванні у весняну пору добрива на інших грунтах це призведе до уповільнення процесу плодоношення. Кількість внесеного компосту не повинно бути більше 2 кг на 1 м2, чим вище вологість ґрунту, тим менша кількість компосту потрібно вносити.

З усіх типів органічних добрив на основі курячого посліду є найбільш ефективним і екологічно чистим. Навіть одноразове застосування дає результат: поліпшується стан культур, прискорюється їх розвиток і збільшується кількість плодів, зменшується термін їх дозрівання. Дотримання простих правил безпеки при внесенні підживлення, дасть вам можливість без особливих зусиль отримати відмінний урожай.

Способи зберігання добрива

Для найбільш тривалого збереження в ньому азоту необхідно дотримуватися правила його зберігання, щоб волога довше не випаровувалася, і послід не засыхал.

Найкраще — це зберігати послід на підстилці з торфу, а для тривалого збереження властивостей, збирати в щільну компостну купу. У деяких випадках для скорочення дозрівання компосту на основі курячого посліду між шарами укладають гній худоби або кроликів.

Непоганий варіант для довгострокового зберігання добрива є його висушування на відкритому майданчику з подальшим пересипанням деревною стружкою або перегній залишками рослин. Такий метод набагато сповільнює перетворення азоту в аміак. Виготовлене подібним чином органічне добриво зберігають в особливому посуді з хорошим доступом повітря. Щоб забезпечити нормальну вентиляцію слід просвердлити отвори в кришці ємності або в верхньому ярусі скриньки.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *