Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 5, Рейтинг: 4,40 із 5)
Loading ... Loading ...

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Щоб убезпечити троянду від хвороб не варто садити її поряд з іншими рослинами сімейства розоцвітих, таких як яблуня, персик груша, малина, ожина і т.д. В такому сусідстві троянди легко підхоплюють хвороби, а шкідники легко добираються до троянд. Крім усього дерева і кущі біля яких ростуть троянди утворюють тінь і забирають поживні елементи. Також погано ростуть троянди на ділянках, де до них вже росли кущі троянд. У такому випадку можна говорити, про те, що грунт ослаблений.

Будь-яка рослина харчується необхідними речовинами через грунт, а через корінь і листя виділять продукти життєдіяльності. Речовини надходять в рослину через корінь і потрапляють в листя за допомогою висхідного сокоруху. Листя у свою чергу поглинають вуглекислий газ і за допомогою фотосинтезу перетворюють корисні елементи в поживні.
Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Відповідно низходящий сокорух розподіляє корисні речовини по всій рослині. Те, що не було засвоєно разом з продуктами життєдіяльності виводиться з рослини через кореневу систему і листя. Ослаблений грунт це той ґрунт, в якій відсутні певні корисні речовини і у великій кількості присутні продукти розпаду. Якщо все ж планується висадити новий кущ на таке місце, то грунт слід попередньо обробити і замінити живильний обсяг землі навколо кореня.

Найчастіше троянди погано ростуть на ділянках, які довгий час оброблялися на певну глибину. Таку ділянку землі називається «підошвою». При появі «підошви» порушується газовий, водний та хімічний обмін речовин. З верхніх шарів грунту на підошву осідає шар, що перешкоджає нормальному росту коренів. Така земля засолюється, замулюється або закисливается і таким чином відбувається збіднення ґрунту. Для позбавлення від підошви потрібна глибока перекопка грунту з додаванням органічних добрив.
Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Для боротьби з хворобами троянди і її шкідниками проводяться профілактичні заходи по обприскуванню троянд 3% мідним купоросом, 5% залізним купоросом і т.д. Ці заходи потрібно проводити, чергуючи пестициди до утеплення троянд і після їх відкриття. Краще користуватися системними інсектицидами і фунгіцидами, так як основна частина хвороб і шкідників розташовуються на нижній стороні листа. Необхідно суворо дотримуватися норму і концентрацію, щоб не навредити самій рослині.
При лікуванні рослини від «борошнистої роси» застосовуються такі інсектициди як байлетон, бордоська суміш та ін. Обов’язково ознайомтеся з інструкцією по застосуванню для дотримання дози.

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Початкова стадія чорної плямистості

Якщо на трояндах з’являються чорні плями скористайтеся спеціальними фунгіцидами.

Якщо хочете позбавити троянди від іржі зробіть запилення меленою сіркою або обприскати лист з нижньої сторони 1%-ої водорозчинній сіркою.
Якщо ж троянда отримала інфекційний опік скористайтесь 0,2% топсином або 4%-ий хлорокисью міді.
Гусениці, попелиця, пильщики і павутинний кліщ – це ті шкідники, які дуже люблять ласувати трояндами, заважаючи їх активного росту. Для боротьби з ними існує безліч препаратів, які в широкому асортименті є у спеціалізованих магазинах.

Хвороби

Плямистості

Ці хвороби можуть бути викликані грибковими, так і бактеріальними збудниками. На листках троянд утворюються коричневі плями – вологі або сухі. Плями з розвитком хвороби ростуть в розмірах і вражають весь лист.

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Чорна плямистість

 Заходи боротьби. Слід своєчасно видаляти і спалювати уражені листя і пагони. Так само проводять обприскування фундазолом, топсином, зменшують полив і обприскування припиняють до повного зникнення хвороби.

Чорна плямистість

На листках з’являються чорні плями, далі вони жовтіють і обпадають, з розвитком хвороби кущі повністю залишаються без листя. Хвороба проявляється у другій половині літа.
Заходи боротьби: Обприскувати троянди препаратами «Профіт», «Ридоміл Голд» Скор», «Топаз»,»Фітоспорин» або «Тіовіт Джет». Так само допоможуть раз в тиждень обприскування настоєм коров’яку (1:20).

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Іржа в запущеній стадії

Іржа

Листя покриваються яскраво-оранжевими плямами. Далі їх кількість збільшується, плями чорніють, а з вивороту листа стають бурими. Хвороба вражає і пагони, а при запущеній формі троянда гине.
Заходи боротьби: Слід обривати уражені листя і пагони, проводити обприскування препаратами «Профіт», «Ридоміл Голд», «Скор», «Топаз», «Фітоспорин» або «Тіовіт Джет».

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Борошниста роса

Борошниста роса

Поразка троянд як правило відбувається при вологій погоді. Листя покриваються білим борошнистим нальотом і деформуються. Уражаються бруньки, молоді пагони і листя.
Заходи боротьби: На ранніх стадіях добре допомагає зола: кущ слід окропити водою і опудрити золою, через деякий час знову промити водою. При сильному поширенні застосовують препарати «Топаз», «Скор», перед обприскуванням хворі листя слід видалити.

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Несправжня борошниста роса

Несправжня борошниста роса

Найчастіше це захворювання проявляється у теплицях, але не рідкісні і поразки троянд у саду. Листя і пагони покриваються фіолетовими плямами неправильної форми, вони швидко поширюються, що призводить до опадання листя. Розвитку хвороби сприяє прохолодна волога погода, у спеку розвиток хвороби зупиняється.

Заходи боротьби: Слід обривати уражені листя і пагони, проводити обприскування препаратами «Профіт», «Ридоміл Голд» «Скор», «Топаз».

Шкідники

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Трояндова попелиця

Попелиця

Розанна попелиця – дуже поширений шкідник троянд. Ці дрібні сисні комахи дуже люблять молоді пагони, при сильному ураженні, пагони деформуються, квітки можуть не розкриватися.
Заходи боротьби: Ефективно використання будь-яких інсектицидів, а так само хороший ефект дає настій кропиви.

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Спадний трояндовий пильщик

Спадний трояндовий пильщик

У червні молоді трояндові пагони починають в’янути як би від нестачі поливу. Відламайте пагон, і якщо всередині виявиться хід і маленька личинка, то це і є спадний трояндовий пильщик
Заходи боротьби: Контактні інсектициди тут не допоможуть, личинки адже знаходяться всередині пагону, тому слід проводити навесні і влітку профілактичні обприскування системними препаратами , підійде «Актара». Необхідні також обрізка і спалювання уражених пагонів.

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Слизистий пильщик трояндовий

Слизистий пильщик трояндовий

Шкідник відкладає яйця в тканинах листя, коли з’являться крихітні личинки, вони виїдають м’якоть листя.
Заходи боротьби: Слід проводити навесні і влітку профілактичні обприскування системними препаратами, підійде «Актара». Необхідні також обрізка і спалювання уражених пагонів.

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Трипси

Трипси

Трипси пошкоджують бутони і квіти – вони стають незграбними, краї пелюсток підсихають. Трипси – це дуже маленькі, менше міліметра, комахи, які швидко пересуваються, їх можна виявити, якщо струсити квітку.
Заходи боротьби: Слід збирати пошкоджені квітки, інших ефективних методів немає. На щастя, навала трипсів трапляється не кожен рік. Для профілактики восени перекопують ґрунт і прибирають опале листя, під якою трипси зимують.

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Трояндова цикадка

Трояндова цикадка

Якщо листя покриваються білими крапками, це може бути ознакою ураження цикадками. Самих цикадок знайти не просто, але зі зворотного боку листа можна знайти білі лусочки комах, що вилупилися. На перший погляд шкода невелика, але при великій чисельності цикадки сильно послаблюють троянди, висмоктуючи сік, і гальмують їх зростання.
Заходи боротьби: Обробка системним інсектицидом 2-3 рази.

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Листовійки

Листовійки

На кущі троянди з’являються скручені листя. Якщо розгорнути такий листок, всередині виявиться личинка шкідника.
Заходи боротьби: Обприскування контактними і системними інсектицидами. Допомагає також ручний збір шкідників.

Найпоширеніші хвороби й шкідники троянд фото

Павутинний кліщ

Павутинний кліщ

Ще одним неприятним є павутинний кліщ, який займається висмоктуванням соку з нижньої сторони листів. В початковій стадії листя покриваються білими крапками, при сильному ураженні – тонкою павутинкою, жовтіють і обпадають.
Заходи боротьби: Кліща дуже легко побороти будь-яким акарицидом, наприклад, «Фитовермом». В якості профілактики допомагає часте обприскування водою для збільшення вологості повітря.

Багато шкідники крім того, що уповільнюють розвиток рослин, ще й є переносниками різних захворювань. Тому з ними рекомендується вести регулярну і профілактичну боротьбу. Тільки здорові кущі зможуть повноцінно розвиватися і прикрашати вашу садову ділянку довгий час.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *