Настурція — квітка з золотим рум’янцем

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Настурція — квітка з золотим рум'янцем

Настурція, або тропеолум, або капуцин, – батьківщиною цієї квітки вважається Центральна Америка. Відноситься до однорічної культури. Настурція, вирощування якої на клумбі вносить яскраві акценти в цю композицію, оживляє загальне колірне рішення, жовтими, кораловими, пурпуровими, червоними квітами.

Ці теплі і яскраві відтінки мають здатність домінувати, виступаючи на передній план, виділяючи і підкреслюючи холодні кольори. Композиції, в яких присутня настурція, добре спостерігають здалеку, і володіють великою художньою виразністю.

Кучеряві однорічники

Кучеряві однорічники

Зустрічаються наступні види цієї рослини.

 1. Настурція велика має соковитий плетевидный стебло до 2 м, покритий великими, закругленими черговими листками. Квітки у цієї рослини пазушні, великі, махрові і прості, всіх відтінків жовтого, червоного і оранжевого. Зустрічається різновид кольорів рожево-білого кольору. Особливо красиві настурції з візерунками, малюнками, або ж відрізняються барвистими квітами:
 • карміновими;
 • шарлаховыми;
 • рубіновими;
 • кораловими;
 • червоними.

Крім длинноплетистых форм існують низькорослі кущі, висотою 0.25-0.42 м. Вони теж відрізняються насиченими та різноманітними забарвленням квіток і листя.

Кучеряві однорічники

Вигідно: низькоросла настурція, вирощування якої ви заплануєте, буде цвісти до самих заморозків.

Садівники вважають, що кращими сортами плетистої настурції можна назвати:

 • Кокцинеум;
 • Помаранчева куля;
 • Аврора;
 • Принц Генріх.

З низькорослих настурций виділяються сорти:

 • Королева Індії;
 • Отелло;
 • Чорний Принц.

Отелло і Чорний Принц – мініатюрні сорти настурції, що досягають висоти 0.22-0.25 м.

 1. Настурція гібридна. Рослина вийшло від схрещування двох видів: великий настурції і теплолюбної Лобба. Трав’янистий гібрид – однорічник, з округлими листками, довгим стеблом (до 3-4 м) і великими жовтими та червоними кольорами. Порівняно з настурцией великий, гібрид більш чутливий до сирої і холодної погоди, але цвіте раніше і рясніше.
 2. Настурція канарська. Батьківщина цього виду – Мексика. І хоча культура не так відома, як інші види, садівникам варто звернути на неї увагу. Якщо ви вибрали канарські настурцію, то її вирощування дозволить переконатися, що це самий стійкий вид з усіх наявних. У цій рослої трав’янистої ліани стебло виростає до 5 м, і вона може зайняти навіть напівтінисте місце в саду, на яке не претендують більш світлолюбні культури. Вона цвіте і рано, і рясно. Її численні дрібні квітки досить незвичайного виду: жовте з зеленим выростом, верхні пелюстки більше нижніх, з бахромою по краях. Листя у цієї настурції ниркоподібні.

Розмноження та догляд за настурцією

Розмноження та догляд за настурцією

Практикується для всіх видів настурції вирощування з насіння, коли садити — у травні в невеликі ємності по 2-3 шт. Їх поміщають на утеплені гряди, і коли закінчаться холодні ранки, розсаду визначають на постійне місце. Підготовка і обробка ґрунту, влаштування квітників та внесення добрив для посівів настурції не мають специфіки і виробляються звичайним способом.

Для посіву декоративних однорічників, до яких належить ця квітка, краще всього відбирати великі насіння. Такий посівний матеріал добре запасає поживні речовини, які допомагають сіянцям швидше розвиватися і формувати стійкі рослини сильнорослі з квітами великих розмірів.

Існує ще один спосіб розведення рослини – вирощування з насіння настурції посівом відразу на вулицю. Розміщують по 3-4 насінини в гніздо, витримуючи відстань між поглибленнями 025 Х 0.30 або 0.30 0.40 Х м. Такий вид розмноження більш кращий, ніж вирощування розсади, тому що рослина важко переносить пікіровку. Коренева система настурції погано відтворює всмоктувальні волоски, які можуть розвиватися тільки на глибоко занурюються в грунт відгалуженнях.

Настурція, поміщена на сонці, буде рясно цвісти, а посаджена в напівтінисте місце – дасть більше листя. Культуру потрібно садити в пухкі і не дуже родючі грунти, інакше вона буде «жирувати» на шкоду цвітінню. Вологолюбна рослина помірно, не виносить надлишку води в ґрунті, але при посусі цвітіння припиняється.

Розмноження та догляд за настурцією

Догляд за рослинами включає рясний полив, підживлення і підтримання чистого від бур’янів місця посадки. Щоб боротьба з бур’янами була успішною, перед посадкою необхідна глибока перекопка грунту і ретельне видалення коренів. Згодом це значно знизить витрати часу на прополку і збільшить кількість квітів.

Слід зробити опори для рослин з капронового шнура, бамбука, дроту або тонких прутів. У період зростання настурцію потрібно хоча б раз на тиждень підгодовувати суперфосфатом і аміачною селітрою, у вигляді слабо концентрованих розчинів. Іноді настурція уражається паразитними грибами, погано росте і не цвіте. Для профілактики насіння перед посівом їх слід протруїти протягом п’яти-шести хвилин розчином (1 р. на літр води) марганцевокислого калію.

Роль настурції в садовому озелененні

Роль настурції в садовому озелененні

Всі форми, сорти й види культури широко застосовуються для вертикального озеленення будівель і в квітниках. Мініатюрні рослини можуть прикрасити вази і бордюри, широкі стрічки, рабатки і групи. Невисокими настурціями також обрамляють кам’янисті розсипи, доріжки і сходинки. В вазах з водою квітки гарно виглядають і стоять тривалий час.

Настурція може використовуватися в пересувному садку, який створюється з рослин, висаджених у різні ємності. Вони можуть бути різного забарвлення і форми, відрізнятися в розмірах і матеріалах виконання. В плоскі просторі ємності поміщають невисокі рослини – примулу, агератум, аліссум, чорнобривці. Більш великі – цинію, вербену, хризантеми, сальвію висаджують у високі вази. А в підвісних кашпо прилаштовують настурцію і петунію, які утворюють мальовничий і привабливий каскад з квітучих пагонів.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *