Не зав’язується качан капусти — в чому причина?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Всім любителям вирощування чого-небудь на своїй землі доброго часу доби. Сьогодні статтю вирішив присвятити такого питання – іншого не зав’язується капуста? Я думаю багато хто і не раз стикалися з такою проблемою. В рамках даної статті спробую розповісти, що може послужити причиною не зав’язування качана і як із цим боротися?

Причини – чому не зав’язується качан капусти?

Насамперед, потрібно розібратися і виявити причину, по якій немає зав’язі, а їх може бути насправді чимало. Одним з варіантів є банальна помилка за термінами посадки. Так ранні сорти необхідно висадити до 10 березня, мається на увазі на розсаду. В цілому вирощування розсади капусти присвячена окрема стаття. Там же йдеться і про терміни посадки.

Причини – чому не зав'язується качан капусти?

Крім термінів капуста може не зав’язуватися з-за насіння низької якості. Всі ми прекрасно знаємо, в яких яскравих і привабливих упаковках продаються насіння. Однак красива картинка зовсім не говорить про якість вмісту. Справа в тому, що при схрещуванні рослин з одного сімейства ми отримаємо гібрид і як результат – качан капусти не буде зав’язуватися.

Якщо капуста буде відчувати брак освітлення, то це також може бути причиною. Забезпечте рослинам простір. Не насаживайте все дуже густо і щільно. Плануючи висадку рослин, враховуйте, що високорослі, такі як кукурудза і соняшник не повинні затінювати низькорослі, ту саму капусту.

Одним з моментів не зав’язування качанів може бути нестача рослинам мікроелементів. Потрібно врахувати, що для отримання доброго врожаю капуста, та й не тільки капуста, але і інші овочеві культури мають потребу у великій кількості не тільки фосфору, азоту і калію, але і мікроелементів. Не забувайте і про те, що вони засвоюються рослинами в розчиненому вигляді. Відповідно при жаркій погоді підгодівля повинна бути рідкою. І знову ж таки потрібно не перестаратися. Занадто велика кількість добрив також нічого хорошого не принесе і сформованих качанів також ви не отримаєте, а лише велику бадилля.

Несприятлива погода також може внести корективи у формуванні качана. Так при високій температурі листя витрачають велику кількість вологи, охолоджуючи самих себе. В результаті формування качанів сповільнюється. Різка зміна погоди також може вплинути на зав’язування. Сприятливою температурою для розвитку капусти є +17-18 °С.

Наступне про що слід сказати – це волога. В особливості рослини потребують вологи в період формування розетки листя. Щоб качан нормально зав’язався, необхідні рясні поливи грунту. Плюс до всього капуста – це холодостійка овочева культура, яка в жарку пору року почуває себе погано.

При посадці капусти потрібно не забувати про такому важливому моменті, як кислотність грунту. Якщо ж у вас грунт кисла, то ви можете і зовсім не дочекатися зав’язування качана. Для капусти краще слабокислі або лужні ґрунти. До речі потрібно згадати і про таке захворювання як кила капусти, розвитку якого як раз таки сприяє кислий грунт. У цій статті ви можете детально дізнатися про це захворювання і як з ним боротися. Крім цього грунт перед садінням розсади капусти повинна бути удобрений. І, звичайно ж, не варто забувати про розпушуванні грунту.

Рекомендації, якщо не зав’язується качан

Отже, чому не зав’язується капуста, ми розглянули вище. Але що ж робити, як вирішувати проблему сьогодні і зараз? Якщо виходити з досвіду городників, то деякі з них радять для зав’язування качана обривати нижні листки капусти. Робиться це для прискорення формування качана. Але потрібно розуміти, що даний метод не дає 100 % гарантії. Є і протилежні думки, що обривати листя зовсім не варто, оскільки можна завдати тільки шкоди рослині. Як кажуть, скільки людей стільки і думок, і кожен городник дотримується своєї точки зору.

Можливо, капуста просто відчуває нестачу харчування. В даному випадку розглянуту проблему можна вирішити кальцієвою селітрою. Потрібно враховувати, що в серпні для підгодівлі небажано застосування азотних добрив. Для прискорення формування качана як варіант можна пов’язати листя капусти в пучок. Як вже вище згадувалося, листя капусти витрачають багато вологи і відповідно рослині може просто її не діставати. Від того, як ви поливаєте капусту, багато що залежить.

Полив повинен здійснюватися методом дощування, при цьому витрата повинен становити близько 35 л на 10 м2 ділянки. Велика частина води повинна виливатися в борозни. Якщо стоїть спекотна погода, то і поливи повинні бути більш частими. Якщо передбачається зберігання капусти взимку, то поливи потрібно скоротити з настанням осені. Сподіваюся, тепер ви будете знати про причини, чому не зав’язується капуста і приймати відповідні заходи. Вдалих вам врожаїв!

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *