Невибагливі багаторічні квіти

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно (Оцінок - 1, Рейтинг: 5,00 із 5)
Loading ... Loading ...

Невибагливі багаторічні квіти

Ідеальними рослинами для саду є багаторічні квіти. Багаторічники це квіти, які не вимагають посадки кожен рік, цвітуть більше двох років, їх не потрібно закривати на зиму і вони не вимагають особливого догляду. Різноманіття сортів і видів рослин дуже велике, тому створювати різні композиції з них не складе ніякої праці.

Серед багаторічників присутні також і декоративні види, які зацвітають ранньою весною. Багаторічники цінуються за свою невибагливість і тривале цвітіння. Вони можуть пристосуватися майже до будь-яких умов. Такі квіти не тільки прості у догляді, але й економічні, так як вони розростаються з кожним роком все більше, і в постійній купівлі насіння немає необхідності. Багато з них можна зрізати і робити красиві букети.

Звичайно, невибагливі багаторічні квіти не вимагають особливого догляду, але доглядати все одно потрібно для більш приголомшливого ефекту. Підгодовувати їх потрібно всього три рази за рік. Комплексним добривом підгодовувати у весняний період, а влітку і восени їх потрібно підживлювати фосфором і калієм. Поливати їх треба при необхідності і під корінь рослини. Для високих багаторічників бажано використовувати підпору, щоб вони не розпадалися.

Класифікація багаторічних квітів

По листю, багаторічники поділяються на листопадні і вічно зелені. До листопадних кольорів належать хости, півонії і лилейники, так як взимку їх листя опадає. Бадан і юка — це вічно зелені рослини, тому що їх листя тримається весь рік.

По виду закладки квіткових бруньок. Весняні, літні та осінні. До весняних закладок відносяться астра альпійська, аквілегія і люпин. У цих видів закладання квіток і цвітіння відбуваються навесні. Багаторічники, такі як лілейник, флокс і астильба утворюють квітки влітку і цвітуть у цей же період. У нарцисів і крокусів закладка відбувається влітку, а цвітуть вони на наступний рік. До квіткам утворюють квітки восени, і які починають цвісти тільки на наступний рік, відносяться півонія, бадан та ірис.

По висвітленню багаторічники поділяються за кількома типами: сонцелюбиві, тіньолюбні і тіньовитривалі. Айстри, мак, флокс і півонія тонколиста вимагають багато сонця. Хости, папороті і конвалії люблять тінь їх потрібно розташовувати там, куди не потрапляють сонячні промені. Аквілегія, примули, астильбия та іриси добре освоюються при розсіяному освітленні і в затіненні.

Види рослин, їх короткий опис та характеристики

Флокс

Флокс: гарний та пишний квітка. У нього загострене і жорсткі листя. Його висота варіюється від 30 см до 1,5 м. Квітки діаметром досягають двадцять п’ять міліметрів. Мають різні відтінки рожевого, білого, пурпурного кольору. Віддають перевагу злегка вологий грунт і сонячне місце. Спокійно переносить пересихання грунту.

Нарцис

Нарцис: морозостійкий, цвіте на сонці і в підлозі тіні. Грунт повинні бути помірно вологої. Такий квітка потребує регулярного поливу. Зазвичай його висота варіюється від тридцяти сантиметрів до сорока. Листя у нарциса отруйні. Квітки у нього одиночні і великі зазвичай білого або жовтого кольору.

Лілейник

Лілейник має близько двадцяти п’яти різновидів. Він здатний обходиться без пересадки приблизно десять років. Квітки у нього великі схожі на вир. Зазвичай він жовтого або помаранчевого кольору, але бувають і червоні, рожеві і коричневі. Він може легко протистояти посухи. Їх висота може досягати від тридцяти до ста сантиметрів, залежно від виду лілійнику.

Хоста

Хоста може рости на будь-якому грунті. Добре росте на затіненому ділянці. У цієї квітки приблизно близько 40 видів і велика кількість гібридів. Висота деяких видів досягає ста двадцяти сантиметрів. Можуть бути фіолетового і білого кольору.

Люпин

Люпин росте на довгих черешках, буває різних кольорів: білі, фіолетові, червоні, рожеві. Люпин у висоту досягає ста двадцяти сантиметрів. Його стебла прямі, а листки пальчасті. Росте на будь-якому грунті і може рости в будь-якій освітленості.

Айстра альпійська

Айстра альпійська – це багаторічна трав’яниста рослина. Стебла міцні, приблизно тридцять сантиметрів у висоту. Листя опущені і довгасті. В основному бутони не більше п’яти див. в діаметрі. Для айстри важливо сонячне місце і грунт насичена лугом і містить кальцій.

Півонія

Півонія може рости в тіні, але цвісти він там не буде. Для цього квітки необхідно сонячне місце. Для півонії добре підійде грунт суглинистий, слабокислий. Якщо грунт кислий цю проблему вирішить вапно, а на глинистому грунті можна додати піску. Різновид півоній досягає сорока видів і до 5 тисяч сортів. Їх ажурна і пишна листя зберігається до пізньої осені. Дуже довго можуть рости на одному місці.

Ірис

Ірис досягає п’ятдесяти сантиметрів у висоту. Листя вузькі або серповидно відігнуті. Квітки можуть бути різноманітних відтінків. Іриси мають і другу назву — Юнони. Росте ця квітка на глинистому грунті. На одному місці можуть рости до п’яти років. Найкраще підійде місце, захищене від вітру з великою кількістю сонця.

Мак

Мак світлолюбний і зимостійкий. Вимог до грунту немає, головне щоб не було застою води. Стебла у нього прямі і міцні. Квітки поодинокі з великими листками з численними тичинками.

Бадан

Бадан цвіте «дзвіночками» висотою приблизно шістдесят сантиметрів. У цієї квітки красиві і щільні листя. Бадан має велику кількість відтінків. Грунт і освітлення не має значення для цієї квітки. Може розростися в будь-яких умовах.

Примула

Примула – зимостійка і невибаглива до вибору грунту. Може рости як на відкритих ділянках, так і в тіні. Примула любить воду, не варто забувати про поливі цієї квітки, але так щоб не було застою води. Цвіте примула пишно.

Аквілегія

Аквілегія має більше ста видів. Вона буде краще себе почувати в тіні, але її можна висаджувати і на добре освітленому місці. Найкраще розвивається на рихлому і вологому грунті. Їх висота сягає ста сантиметрів.

Особливості посадки

Багаторічники висаджують насінням або паростками. У будь-якому випадку необхідно дотримуватися відстань між квітками. Головне правило це дотримуватися потреби кольорів при посадці. Наприклад, не можна садити хосту поруч з флоксом, хоча б, тому що одна квітка любить світло, а інший тінь. Якщо їх посадити поруч, хтось із них загине. Зверніть увагу на ґрунт, яку любить квітка. Приміром, Люпин і Бадан будуть почувати себе прекрасно в одній клумбі. Поряд з багаторічниками непогано виглядатимуть та однорічні квіти.

Невибагливі багаторічні квіти для дачі, цвітуть усе літо — це хороший вихід для тих, хто не може постійно доглядати за рослинами. Вони зроблять галявину красивою і яскравою. Плюс багаторічників ще й у тому, що розташовувати їх можна в будь-якому зручному для вас місці. Вибір багаторічників дуже великий, низькі або високі, яскраві або спокійні тони. Вибір залишається за вами. Проявіть фантазію і створіть свій неповторний сад.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *