Нове життя старих меблів

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Нове життя старих меблів

Сучасні меблі мають масу переваг і лише один суттєвий недолік – відсутність пов’язаних з ними спогадів. Зберегти історію, втілену в улюбленому дивані або стільці, а заодно і заощадити можна, якщо відреставрувати меблі своїми руками. Якщо ви невпевнені в своїх силах або бажаєте щоб це зробили пофесіонали, то можна замовити на сайті Rem Mebel цю процедуру.

Міняємо оббивку

Слабким місцем старих меблів, як правило, є оббивка. Замінити її не так складно, як може здатися. Для початку потрібно звільнити деталі, що вимагають перетяжки. Якщо це стілець, досить зняти сидіння, у випадку з диваном доведеться проводити глобальне розбирання.

Порада
Щоб після складання меблів не залишилося «зайвих» деталей, робіть поетапні фото під час розбирання.

меблі до та після перетяжки

Видаляємо стару оббивку і підкладку. Якщо форма підстави складна, наприклад, має вигини, оббивку краще знімати акуратно, так, щоб по ній можна було розкроїти новий матеріал. Але потрібно враховувати, що тканина з часом може витягуватися. Використовувати як шаблон можна і фанерні деталі, якщо вони простої форми. Обводимо шаблон по виворітній стороні тканини і додаємо припуски по 2,5 см з кожного боку. Припуски можуть бути більше або менше, все залежить від висоти нового м’якого наповнювача. Важливо пам’ятати про правильне розташування малюнка тканини!

Порада
Для перетяжки меблів краще вибирати велюр, флок, гобелен, куртізан, жаккард і шинилл. В якості підкладки використовують грубу бавовняну тканину.

Користуючись тими ж шаблонами потрібно вирізати деталі з поролону або іншого м’якого матеріалу. Залишати припуски або кроїти точно по контуру елемента залежить від особливостей меблів, що реставруються. Вибираючи поролон потрібно враховувати, що чим менше щільність матеріалу, тим менше він прослужить.

перетяжка меблів

Наступний етап робіт – безпосередньо обшивка деталі. До фанерної основі приклеюємо поролон і чекаємо повного висихання клею. За допомогою меблевого степлера або спеціальних цвяхів кріпимо підкладкову тканину спочатку з одного боку деталі, а потім, натягнувши, з протилежного.

оббивка меблів

За тим же принципом фіксуємо тканину і з інших сторін. В останню чергу кріпимо матеріал на кутах, розподіляючи його віялом по поверхні деталі.

Порада
Стандартний меблевий степлер, не дуже добре вбиває скоби в тверді матеріали. Незайвим буде додатково підбити скоби молотком.

Останнім етапом обшивають деталь тканиною. Робити це слід так само, як і в випадку з підкладкою. Крок між скобами або меблевими цвяхами повинен становити 1,5-2 см. Коли деталь готова, повертаємо її на колишнє місце.

Оригінальне рішення відновлення меблів – використання ременів. Їх потрібно закріплювати один за іншим на протилежних сторонах каркаса стільця або крісла, поступово вплітаючи в них ремені, закріплені на двох інших сторонах.

Фіксувати ремені можна всередині каркаса за допомогою шурупів або по зовнішньому периметру декоративними меблевими цвяхами. Потрібно враховувати, що ремені з часом розтягнуться, тому натягувати їх потрібно досить сильно.

відновлюємо каркас

Відновлюємо каркас

Щоб подовжити життя меблів, що розхиталися, їх необхідно розібрати і заново зібрати. Але зібрати так, щоб всі деталі були міцно і якісно зафіксовані. Всі шипові з’єднання необхідно зачистити, промазати столярним або ПВА клеєм, затиснути струбцинами і залишити до повного висихання. Якщо деревина всохла, і шип вільно заходить в паз, можна ущільнити з’єднання тканиною.

Змити старий лак або фарбу можна спеціальними розчинниками. Для більш ефективної дії перед обробкою на старому покритті потрібно зробити мережу подряпин, після чого лак легко зчищається шпателем.

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *