Обривати вуса на огірках чи не обривати — ось в чому питання?

ПоганоНе дужеНормальноДобреВідмінно Проголосуй! (Оцінок ще немає.)
Loading ... Loading ...

Всім постійним відвідувачам і вперше потрапили на сайт доброго дня. Сьогоднішня стаття може для багатьох з вас виявитися корисною. З неї ви дізнаєтесь, чи потрібно обривати вуса у огірків, як і на що це впливає і чи впливає взагалі і як це правильно робити, якщо ви все ж зважилися?

Навіщо видаляють вуса на огірках?

Спершу пропоную дізнатися, які переслідують цілі ті городники, які обривають або обрізають вуса на огірках. Так ось, яка мета переслідується при цій процедурі? Деякі фахівці дотримуються такої думки, що вуса періодично повинні видалятися або, принаймні, коротшати. Справа в тому, що для огірків характерна така особливість – чіплятися вусами за все підряд, за будь-які предмети, а не тільки за шпалери. Причому видалення вусів більшою мірою відноситься до тепличним рослинам. Крім того, що вуса можуть обплітати різні предмети, так вони ще обвиваються навколо листя, тим самим скручуючи їх. Що в результаті? Коли листя скручуються, в них без будь-яких перешкод можуть розвиватися шкідливі бактерії і різні шкідники. Дістатися до шкідників буде проблематично, оскільки вони захищені, причому добре.

Обривати вуса на огірках чи не обривати — ось в чому питання?

Так треба обривати вуса у огірків чи ні? Оскільки тільки кінчик у вуса намагається за що зачепитися, тому рекомендується видаляти їх повністю, а просто вкорочувати. При цьому догляд за огірками спрощується. Багато хто просто вважають, не особливо вдаючись у подробиці, що вуса на огірках повинні видалятися. Що до чого – не важливо, треба видаляти і все. Таким чином, вище була розглянута одна сторона питання про видалення вусів.

Обривати чи ні вуса на огірках?

Тепер давайте підійде до розгляду цього питання з іншого боку. Як відомо у кожного городника, дачника, садівника є своя думка по вирощуванню і догляду за тією або іншою рослиною. І прихильників того, що вуса на огірках обривати не потрібно, також чимало. І ця думка цілком логічно, адже огірки відносяться до плетуться рослинам і стебло у них недостатньо міцний. Завдяки вусах вони можуть добре закріпитися на опорі. Повернемося знову-таки до противників того, що на огірках ростуть вуса. Існують такі думки, а точніше навіть не думки, а міфи, виходячи з яких потрібно обривати вуса у огірків:

Обривати чи ні вуса на огірках?

  • вважається, що обривання усов позначається на збільшенні врожайності огірків. Однак якщо виходити з досвіду, чому я думаю можна все-таки довіряти, то видалення вусів жодним чином не покращує врожайність;
  • надмірна кількість вусів відбирає поживні речовини у рослини. Але при цьому не варто забувати, що при видаленні якоїсь частини у рослини велика ймовірність попадання різних інфекцій, грибків, що призведе в результаті до його захворювання;
  • також вважається, що вуса на огірках треба обривати. Таким чином можна продовжити репродуктивний період і в цілому життя рослин. Але і в цьому випадку прихильників видалення вусів чекає розчарування. Оскільки як такого підтвердження цьому немає. А ось за наявності вусів можна судити про репродуктивності конкретного рослини – якщо вони утворюються, значить рослина ще буде давати врожай. У разі якщо припинилося утворення вусів, то незабаром закінчиться вегетационной період рослини.

Як правильно обривати вуса на огірках?

Якщо ви все-таки вирішили видаляти вуса з якихось міркувань, то зробіть це правильно. Обривати вуса має сенс при вирощуванні огірків на шпалерах у теплицях. Всі, хто знайомий з цим процесом знають, що при наявності великої кількості усов доглядати за рослинами, збирати врожай і в цілому пересуватися в теплиці буде не дуже-то зручно. Притому що вуса намагаються з одного ряду зачепитися на інший. В цьому випадку має сенс вуса обривати.

Однак на цьому процедура не повинна закінчитися. Важливо обробити ранку слабеньким розчином марганцівки. Навіть можете використовувати звичайну золу. Ті вуса, які ви вважаєте, що потрібно видалити обривають біля самої основи. Обробляти ранку потрібно відразу ж. Для цього можна скористатися, наприклад ватною паличкою. Ну, ось на цьому, мабуть, і все, що хотілося розповісти. Я думаю, кожен сам для себе вирішить, чи потрібно обривати вуса у огірків чи ні. Сподіваюся, матеріал статті виявиться для вас корисним. Гарних вам врожаїв!

Соціальні мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *